Черкащина на карті України
Розташування області

map4

Черкаська область розташована в центральній частині України, по обидва береги Дніпра. Вона межує на півночі з Київською, на сході – з Полтавською, на півдні – з Кіровоградською і на заході – з Вінницькою областями. У складі області – 20 районів, 6 міст обласного підпорядкування, 15 селищ міського типу, 825 сільських населених пунктів.
Детальніше...
 
Утворення Черкаської області

Ідея утворення нової області у складі УРСР на офіційному рівні вперше була обговорена 28 грудня 1953 року на засіданні президії ЦК Компартії України. Головним мотивом доцільності утворення Черкаської області було „розукрупнення Київської області, наближення керівництва і обслуговування віддалених районів”. Дійсно, Київська область на той час була найбільшою в Україні, займаючи 41, тис. кв. км. Протяжність її з півночі на південь складала 350 км. Віддаленість окремих південних районів Київської області (Христинівського, Уманського, Звенигородського, Шполянського, Смілянського та інших) від обласного центру ( по залізниці на 200 – 325 км) значно ускладнювала керівництво сільським господарством і промисловістю цих районів.
Детальніше...
 
Наймолодша в Україні

map5

На карті наймолодша в Україні Черкаська область займає місце у самому центрі держави...  До 1954 року – часу утворення області, територія краю входила до складу районів переважно Київської, а також Полтавської, Кіровоградської та Вінницької областей. В 1920-х роках – це частина колишніх Шевченківської (Черкаської), Уманської та Золотоніської округ ,а ще раніше – повітів Київської та Полтавської губерній. В часи створеної Богданом Хмельницьким Української козацької держави середини ХVІІ століття землі Черкащини відповідно до тогочасного адміністративно-територіального поділу перебували у складі Чигиринського, Черкаського, Уманського, Корсунського, Канівського та Кропивнянського полків.
Детальніше...
 

 ПРО ГЕОГРАФІЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ

Проблемою визначення місцезнаходження географічного центру України у 1993 році почала займатися група Львівського національного університету імені І.Франка. На основі опрацювання картографічних матеріалів було з’ясовано, що за попередніми розрахунками такий центр розташований в районі міста Шпола Черкаської області.

Детальніше...