Книжкова полиця

Людний Ф.П. Побачене і пережите. _ Черкаси: Вертикаль, видавець ПП Кандич С.Г., 2014. – 424 с.

10 02 2015 01

Важливим і дієвим засобом зміцнення духовних підвалин нашого суспільства на сучасному етапі його розвитку є краєзнавство, головне завдання якого – всебічне дослідження та висвітлення минувшини і сьогодення кожного куточка рідної землі, створення повноцінних літописів міст, сіл та окремих колективів, які завжди були й залишаються осередками, де живуть та працюють люди і які є часткою нашої великої Батьківщини, ім’я якій Україна.

Детальніше...
 

Легенди і перекази Городищини / Упорядник Т.М. Горідько. – Черкаси: «ІнтролігаТОП, 2014. – 48 с.

27 01 2015 04

НАЙДАВНІШИЙ ПЛАСТ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

   Городищина – самобутній і неповторний край, минувшина якого оповита численними легендами і переказами. Тому й не випадково, що саме цей найдавніший пласт усної народної творчості склав основу пропонованої читачам книги, до якої увійшли матеріали, записані місцевими краєзнавцями – працівниками бібліотечних установ від старожилів району.

Детальніше...
 

Він по-іншому жити не міг. Книга-спогад про науковця й поета Валерія Шпака / автори-упорядники: Г.М. Голиш, В.П. Ушанов; ред.. Ю.Г. Лега. – Черкаси: Вертикаль, 2014. – 216 с. : фото.

31 07 2014 02

Книга розповідає про відомого вченого, доктора філологічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Валерія Кириловича Шпака, який до того ж залишив досить значну поетичну спадщину. Композиційно пропоноване видання складається з об’ємного нарису про життєвий і творчий шлях відомого діяча науки і літератури, підбірки спогадів його близьких, друзів, колег, бібліографічного списку найбільш вагомих творів.

Детальніше...
 

Городинець І.С. Память не згасне. Село Безпальче на Черкащині в період Другої світової війни 1939 – 1945 років. – Черкаси: Вертикаль, видавець Кандич С.Г., 2014. – 480 с.

21 05 2014 04

Майже півстолітня кропітка дослідницька праця Івана Сергійовича Городинця – самовідданого дослідника історії свого рідного села Безпальче на Драбівщині, в архівах, музеях та бібліотеках завершилася виданням книги з промовистою назвою «Память не згасне». В ній на прикладі одного із сіл нашого краю – Безпальчого, показана неймовірно складна історія усього українського селянства періоду війни. В центрі уваги книги – прості, звичайні люди, які витримали найтяжчі випробування воєнного лихоліття і, на жаль, в більшості випадків залишились «поза кадром» офіційної ідеології.  

Детальніше...
 

Україна Тараса Шевченка: іст.-краєзнав. нариси / упоряд.
Р. В. Маньковська, В. М. Мельниченко; передм. О. П. Реєнта, Л. М. Новохатька. – Харків, Фоліо, 2014. – 575 с. : іл.

 

21 05 2014 03

 

 

Ініціатором створення книги виступила Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, а її голова В.М. Мельниченко взяв безпосередню участь у підготовці та виданні книги. В ній на основі використання широкого комплексу джерел (архівних документів, наукової літератури, матеріалів періодичної преси і творів мистецтва) висвітлюється історія творення всенародної Шевченкіани в Україні.

Детальніше...
 

Царинник М.П., Щербина М.М. Моя мала Батьківщина – Дирдин:

Історико-краєзнавчий нарис. – Лисичанськ, 2012. – 179 с.

3432434

Кожне, навіть невелике село, неповторне своєю історією, своїми людьми, своїм минулим і сьогоденням. Таким є і колишній хутір Дирдин, а нині однойменне село Городищенського району Черкаської області. Автори спробували відновити своєрідний літопис села від його заснування до нинішніх днів, використавши різноманітні історичні джерела: архівні документи, дореволюційні статистичні дані і описи, газетні публікації, спогади односельців тощо. Книга змушує задуматися, що зробив кожен дирдянин для поліпшення життя в рідному селі та для збереження  його історичної пам’яті.

 
«ПочатокПопередня123НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 3