Книжкова полиця

Самков О.М. Нариси з історії золотарства на Черкащині. – Черкаси: Чабаненко Ю.А., 2010. – 108 с.

 

img007 1001x1428

 

   Книга знайомить читачів з сільським золотарством – маловідомою сторінкою народного мистецтва Черкащини. Значна увага приділена жіночим прикрасам для жіночого одягу. Описується технологія золотарського ремесла, зокрема розвиток форм бантів дукачів

 

Сміла: крізь минуле вдивляємося в майбутнє. Збірка краєзнавчих матеріалів. – Сміла: КППП Тясмин, 2015. – 280 с.

 

Книга про Смілу

 

   Книга створена завдяки кропіткій роботі багатьох краєзнавців, журналістів та усіх тих, хто береже пам’ять поколінь, шанує минуле, а значить, дбає про майбутнє.  До збірки увійшли краєзнавчі матеріали, що публікувалися в газеті «Сміла» протягом усього часу її існування. 

 

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького / Упорядник В.М. Мельниченко. – Черкаси: Вертикаль, 2016. – 184 с.

 

OBKLADYNKA CHNU 2016 1001x1403

 

    До 95-річчя Черкаського національного університету побачило світ  презентаційне видання «Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького». В ньому вперше на основі широкої документальної бази розкрито історію найстарішого вищого навчального закладу Черкащини. У виданні вміщено фрагменти архівних документів і  унікальні світлини (понад 500), які передають атмосферу 1920 – 2000-х рр., показують здобутки вищого навчального закладу. Окремі розділи присвячені професорам університету за час його існування, сучасним навчально-науковим інститутам і факультетам, відомим випускникам.   

 

Тетяна Курінна. Топоніми Млієва: історичний аспект. – Черкаси: Видавець Вовчок О.Ю., 2014. – 24 с.

 

24 03 2015 01

 

    Книга науковця і краєзнавця, кандидата історичних наук, Тетяни Курінної підготовлена на основі зібраних та опрацьованих автором краєзнавчих матеріалів та спогадів односельців. В ній розкривається історичний аспект топонімів рідного села Мліїв (Городищенський район) – назв  хуторів, кутків, урочищ, долин та інших власних географічних назв, які ще й нині побутують у селі, зокрема, й назви самого поселення. Книгу можна придбати у магазинах: «Наукова думка», вул. Грушевського, 4 у м. Києві; «Світоч», вул. Байди-Вишневецького, 38 у м. Черкаси та в  Городищенському універмазі по вул. Миру.

 

Г. М. Голиш, Л. Г. Голиш.  Покликані високим і вічним. – Черкаси : ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2013. – 172 с. : ілюстр.

10 02 2015 03

Палітра краєзнавчої літератури останнім часом поповнилася низкою оригінальних видань. Серед них – книга «Покликані високим і вічним», яку ініціював і підготував до друку знаний на Черкащині краєзнавець і журналіст, кандидат історичних наук Г.М. Голиш. В ній автор разом з дочкою – кандидатом історичних наук, доцентом Л.Г. Голиш розповідає про Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, багатогранна діяльність колективу якого не обмежується лише суто науковою та викладацькою роботою.

Детальніше...
 

Омелечко Р.Б. Джерела памяті. – Чорнобай, 2014. – 396 с.

10 02 2015 02

В книзі «Джерела пам’яті» на основі опрацювання архівних документів, матеріалів періодичних видань та преси, спогадів очевидців висвітлюється історія затоплених водами Кременчуцького водосховища сіл Мойсинці, Демки та нового села Придніпровське, де нині живуть жителі переселених сіл. В книзі відтворені портрети відомих земляків, висвітлена доля односельчан, які своєю невтомною працею примножували здобутки рідного краю, боронили його від ворога, ростили і виховували дітей.

 
«ПочатокПопередня123НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 3