Краєзнавчі новини

КРАЄЗНАВЦІ ЧЕРКАЩИНИ ПРИВІТАЛИ НАРОДНОГО ХУДОЖНИКА УКРАЇНИ МИКОЛУ ТЕЛІЖЕНКА З ВІДКРИТТЯМ ВИСТАВКИ “ВІД СИРЕНИ ДО СИРЕНИ”

photo 2022-10-17 22-31-40

“Від сирени до сирени”. Під такою назвою 13.10.2022 р.в Черкаському обласному краєзнавчому музеї народний художник України, гордість Черкащини Микола Теліженко відкрив персональну виставку 80-ти графічних робіт, намальованих від 24 лютого 2022 р. до сьогодні.

Доля народу, генетичне прагнення до свободи, боротьби і незламності, історичні паралелі, національні символи і сучасний трагізм рашизму, – все це та інше у графіці майстра. Сьогодні кожен на своєму фронті наближає Перемогу. Наближає її і Микола Матвійович.

photo 2022-10-17 22-31-48

photo 2022-10-17 22-31-52

Участь у заході, в якому взяла значна частина творчої і культурної еліти Черкащини, представники творчих спілок регіону, взяла участь і краєзнавча спільнота.

photo 2022-10-17 22-31-57

Виступаючи на відкритті мистецького заходу голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Валентин Лазуренко від всієї краєзнавчої громади області привітав Миколу Матвійовича Теліженка із відкриттям виставки, побажав подальших творчих здобутків та попросив дозволу використовувати краєзнавцями Черкащини представлених на виставці тематичних графічних малюнків митця при оформленні робіт, присвячених сучасній героїчній боротьбі нашого народу в російсько-українській війні. Україна ПЕРЕМОЖЕ!

Світлини Миколи Васильєва. 

 

ОЛЕКСАНДРА ШАМРАЯ ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКОМ

ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Нещодавно заступником голови Черкаської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань призначено Олександра Григоровича ШАМРАЯ.

Шамрай 1

Краєзнавча громадськість Черкащини знає його як досвідченого освітянина, відомого дослідника історії рідного краю, умілого організатора. За його плечима – багаторічна робота на педагогічній ниві та в органах державної влади і місцевого самоврядування.

Особливо приємно, що Олександр Григорович органічно поєднує свою роботу з громадськими справами – очолює Кам’янську організацію Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. Його вихованці неодноразово були переможцями та призерами обласних та всеукраїнських конкурсів МАН України. Кандидат історичних наук.

Шамрай 2 1

Олександре Григоровичу! Вітаємо Вас з призначенням на високу державну посаду. Щиро бажаємо Вам успіхів в усіх проектах та починаннях, міцного здоров’я, миру та благополуччя.Упевнені, що Ваш позитивний досвід роботи та життєва мудрість стануть надійною запорукою плідної діяльності на благо Черкащини і України.

Президія обласної організації Національної

спілки краєзнавців України

 

В ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ЧЕРКАСЬКА КРАЄЗНАВЧА ГРОМАДА ПОПОВНИЛАСЬ НОВИМИ СПІЛЧАНАМИ

166136058169757

Співробітники ЧДТУ в День Незалежності України вступили до лав Національної спілки краєзнавців України.

24 серпня 2022 року в стінах Черкаського державного технологічного університету відбулося чергове засідання первинного осередку Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, який вже багато років діє при кафедрі історії та права ЧДТУ. Символічно, що зустріч пройшла в особливий для кожного українця день – в 31-шу річницю проголошення Незалежності України. Спілчани зібрались, аби обговорити краєзнавчі новинки, плани осередку, а також прийняти до своїх лав нових членів Національної спілки краєзнавців.

На початку зустрічі, привітавши присутніх з історичним днем і наголосивши на винятковій важливості краєзнавчої роботи саме зараз, у період звитяжної боротьби України з агресором за свою незалежність, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, доктор історичних наук, професор Валентин Лазуренко представив нові видання спілки – книги «Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку» та підручник «Основи краєзнавства». Книги були видані з ініціативи голови НСКУ, заступника директора Інституту історії України НАН України, члена-кореспондента НАН України Олександра Реєнта.

Цього ж дня краєзнавча громада Черкащини поповнилась новими спілчанами. Членські квитки Національної спілки краєзнавців України з рук Валентина Лазуренка отримали кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та права ЧДТУ Микола Семененко та начальник Центру студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ Марина Северинчук.Їх також привітала завідувач кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету, кандидат історичних наук, доцент, член НСКУ Ірина Стадник.

1661360580791371

Принагідно учасники зборів обговорили плани первинного осередку НСКУ в Черкаському державному технологічному університеті на осінній період.

На завершення зустрічі кожен з краєзнавців зміг поділитись власними думками й емоціями, які відчуває у воєнний День Незалежності України.

«Ми живемо в час, коли всі українці об’єднані спільною ідеєю – ідеєю свободи, нескореності та патріотизму великого народу. Дуже хочеться, щоб після Перемоги, яка обов’язково буде, Україна продовжувала залишатись в серцях мільйонів. Хочеться вірити, що бути патріотом буде модно надалі», – зазначив член НСКУ, блогер, кандидат історичних наук, доцент, заступник директора Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Ігор Волошин.

Своєю чергою паралімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу з футболу, кандидат історичних наук, член НСКУ, фахівець Центру студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ Богдан Кулинич додав: тільки гуртуючись і єднаючись, українці будуть сильнішими.

«Попереду у нас в усіх Перемога і відбудова країни. Саме зараз пишеться нова історія України, яку вкрай важливо передати прийдешнім поколінням, і в цьому контексті важлива роль краєзнавців», – наголосив Богдан Кулин ич.

В засіданні взяли участь члени первинного осередку краєзнавців в ЧДТУ, кандидати історичних наук, доценти, доценти кафедри історії та права, члени НСКУ Юлія Ілляшенко і Алла Лисенко.

1661360581335629

166136058237091

 

КРАЄЗНАВЦІ РАЗОМ З МУЗЕЙНИКАМИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЮВІЛЕЮ

В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Краєзнавці разом з музейниками 1

 

14 червня 2022 р директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко і її заступник з наукової роботи Тетяна Валах обговорилиз головою Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентином Лазуренком плани подальшої співпраці на цей та наступні роки між музеєм і обласною організацією краєзнавців. Найближчий захід, який ініціює краєзнавчий музей і його підтримала та стала співорганізатором обласна спілка краєзнавців – це відзначення у грудні цього року 85-річчя від дня народження політика-державника, Героя України, уродженця Черкащини В’ячеслава Чорновола.

Краєзнавці разом з музейниками 2

Наряду з іншими заходами, заплановано провести I Всеукраїнську науково-практичну конференцію, на якій закцентувати увагу на ролі музеїв у формуванні національної політики пам’яті, та проводити її щорічно. На сьогодні, кожен на своєму фронті наближає перемогу!

 

ПРОФЕСОР ЛАРИСА СИНЯВСЬКА У ПРОЄКТІ "ГОДИНИ ПАТРІОТИЧНОГО СПІЛКУВАННЯ "ЗУКРАЇНОЮ В СЕРЦІ" АКЦЕНТУВАЛА УВАГУ НА ВИДАВНИЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЄЗНАВЧЦІВ (ВІДЕО)

Лариса Синявська Години патріотичного спілкування

06 червня 2022 року заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України,професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лариса Синявська взяла участь у проєкті Години патріотичного спілкування З Україною в серціпросвітницького циклу Краєзнавці Черкащини: Україна переможе. Такі просвітницькі зустрічі започаткували Відділ краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Лариса Синявська акцентувала увагу на видавничій діяльності краєзнавців, зокрема, зосередила увагу на виданнях Краєзнавство (друкований орган НСКУ) та Краєзнавство Черкащини (друкований орган Черкаської обласної організації НСКУ).

Повний ефір програми можна переглянути за мосиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=YuPt3ckEDjw 

 
«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»

Сторінка 19 з 48