Краєзнавчі новини

Черкаській обласній організації Національної спілки письменників – 50

photo 2022-11-26 16-19-53

Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України 22 листопада 2022 р. в актовому залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка відзначила 50-річчя від часу свого створення. На урочистий захід з нагоди ювілею творчої спілки завітало чимало гостей, серед них і представники краєзнавчої спільноти Черкащини. Від усієї когорти краєзнавців регіону дружну краєзнавцям творчу спілку привітав голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко. За дорученням президії обласної спілки краєзнавців Валентин Лазуренко вручив очільнику Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, професору Володимиру Поліщуку Почесну грамоту Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за багаторічну потужну діяльність у справі піднесення статусу української мови, культури, духовності, збереження та популяризацію культурно-історичної спадщини України, активну співпрацю з краєзнавчою спільнотою Черкащини та з нагоди 50-річчя з дня створення.

photo 2022-11-26 16-20-35

photo 2022-11-26 16-20-35 2

 

Краєзнавці Новодмитрівської громади на Золотоніщині ознайомили членів президії Черкаської обласної організації НСКУ з власними дослідженнями

16 листопада 2022 р. голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко і член президії обласної спілки Оксана Яшан відвідали Драбівецький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Новодмитрівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, в якому учителем історії працює відомий краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії Верховної Ради України Володимир Васильович Баранник.

photo 2022-11-23 11-13-48

В ході візиту Володимир Баранник ознайомив гостей із плідною багаторічною роботою Історико-краєзнавчого клубу «Вік», яким він керує. Зокрема, на сьогодні члени гуртка – учениця 10 класу Литвинюк Вероніка і учениця 9 класу Макарова Анастасія під керівництвом Володимира Баранника є учасниками Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» у напрямку «Духовна спадщина мого народу».

Юні краєзнавці готують цікаву творчу роботу «Два крила священицького роду Радзієвських», яка присвячена дослідженню родовідних гілок священика Йосипа Григоровича Радзієвського, ім’я якого було тісно пов’язане з родинною історією Тараса Григоровича Шевченка. Основна мета дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу архівних джерел, історіографічного та документального матеріалу комплексно дослідити життєві шляхи нащадків Й.Радзієвського, що зробили вагомий внесок у розвиток українського мистецтва та освіти. Актуальність даної теми, як розповіли нам юні краєзнавиці та Володимир Баранник, полягає в необхідності відродження з небуття історичної пам’яті українського народу, оскільки в ХХ ст. протягом тривалого часу церква та священослужителі піддавалися гонінню і переслідуванню. Історія ж для народу є тим самим, чим є коріння для дерева. Сила ж цього дерева знаходиться не лише в ньому самому, а й в тому ґрунті, з яким воно пов’язане.

photo 2022-11-23 11-14-01

Подвижник краєзнавчого руху на Черкащині Володимир Баранник розповів про свою багаторічну краєзнавчу діяльність та перспективні краєзнавчі проєкти на майбутнє. Цікаво було слухати про історію села Драбівці, яке виникло у XVII ст. та яке вперше згадується в «Описі України» французького інженера-мандрівника Боплана. Як говорять краєзнавці, за одією з версій, село засноване вихідцями з Правобережжя — «драбами», «драбантами», звідки, очевидно, і походить назва села.

photo 2022-11-23 11-14-05

В.Лазуренко і О.Яшан мали нагоду змістовно поспілкуватись в цей день з головою Новодмитрівської громади Артемом Кухаренком, який активно підтримує краєзнавчий рух у очолюваній ним громаді та який, разом з Володимиром Баранником, провів екскурсію біля пам'ятки національного значення – дерев’яної Свято-Троїцької церкви, побудованої на початку XVIIIcт.

 

Краєзнавці Черкащини стали співорганізаторами круглого столу

«Головній спортивній арені Черкащини – 65»

28 жовтня 2022 р. Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України спільно з КП «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради, Державним архівом Черкаської області стала співорганізатором круглого столу «Головній спортивній арені Черкащини – 65: історія, персоналії, сьогодення», присвяченого 65-річчю відкриття в місті Черкаси центрального стадіону. Захід відбувся в залі засідань Центрального стадіону міста Черкаси.

Відкрив захід директор КП “Центральний стадіон” Черкаської міської ради, голова Асоціації міні-футболу в Черкаській області Юрій Гончаров.

photo 1

За дорученням міського голови міста Черкаси Анатолія Бондаренка привітала учасників круглого столу його заступник Анастасія Чубіна. Від Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України учасників заходу привітав її голова, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко, який наголосив на важливості проведення такого роду пам’ятного заходу особливо сьогодні, в час російської агресії на Україну. Це свого роду історико-культурний фронт, який показує те, що ми, українці, незламні, навіть під гули сирен проводимо заходи, які ментально нас об’єднують і здружують. Також В.Лазуренко наголосив, що цей круглий стіл ініційований краєзнавцями Черкащини та є свого роду показовим для інших організацій та установ, які мають відзначати у ці буремні для нашої державності ювілейні чи пам’ятні дні. Оскільки багато знакових подій уже минули непомітно для громадськості.Валентин Лазуренко також зазначив, що стадіон був побудований у 1957. Першим матчем-відкриттям 9 листопада1957. стала гра між місцевим клубом «Колгоспник»(згодом Дніпро) і столичним Динамо (Київ), яке спеціально запросили з угоди урочистостей. Зустріч з рахункам «3-1» виграли кияни. З моменту відкриття стадіон носив назву ДСТ «Колгоспник», оскільки ініціатором побудови стадіону була обласна спортивна рада «Колгоспника». Але вже 9 травня1958р. рішенням обласної ради новозбудованому стадіону було присвоєноім'я Ленінського комсомолу. На початку 90-хрр.XX ст. стадіон було перейменовано на«Центральний стадіон».25 серпня2020р. стадіон перейменували в сучасну назву ЧЕРКАСИ АРЕНА.

photo 2

У колі науковців, краєзнавців і організаторів фізкультури і спорту на круглому столі йшла мова про історію спорудження стадіону і його ролі у розвитку масового та професійного спорту на Черкащині і в Україні.

Учасники заходу назвали найбільш значимі події в 65-річній біографії спортивного комплексу і пошанували тих людей, що доклали багато зусиль для того, щоб стадіон став важливим осередком спортивного життя краю, а спорт – дієвим чинником фізичного і патріотичного виховання не одного покоління черкащан.

photo 3

Цікавими були теми виступів учасників круглого столу. Так, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, професор, перший заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко у своєму виступі “65-РІЧЧЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО СТАДІОНУ У КОНТЕКСТІ ПАМ’ЯТНИХ ДАТ МІСТА ЧЕРКАСИ” зокрема, зазначив, що пам’ятні дати є своєрідним каркасом нашого історичного буття, а їх відзначення сприяє пізнанню свого минулого, утвердженню історичної пам’яті та національної самосвідомості і патріотизму. Тому варто заздалегідь планувати (а не згадувати в останній момент, а то й взагалі забувати) заходи з відзначення і пошанування відомих земляків, дат заснування закладів освіти, культури, охорони здоров’я, виробничих колективів.

Тетяна Клименко, директор Державного архіву Черкаської області, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету, зробила виcтуп-презентацію на тему “ГОЛОВНА СПОРТИВНА АРЕНА ЧЕРКАЩИНИ ЗА ДОКУМЕНТАМИ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

ЦІКАВІ ФАКТИ З ІСТОРІЇ ГОЛОВНОЇ СПОРТИВНОЇ АРЕНИ ЧЕРКАЩИНИ”, таким був виступ Бориса Юхнакраєзнавця, журналіста, дослідника історії міста Черкаси, лауреата Черкаської обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича.

Юрій Гончаров, директор КП «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради, президент «Асоціації футзалу Черкаської області» зробив презентацію на тему “СПОРТИВНО-СОЦІАЛЬНИЙ ТА ПСИХОЛОГІЧНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ НА БАЗІ КП «МУНІЦИПАЛЬНИЙ СПОРТИВНИЙ КЛУБ «ДНІПРО» ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ”.

ПЕРСОНАЛІСТИЧНИЙ ВИМІР ІСТОРІЇ ГОЛОВНОЇ СПОРТИВНОЇ АРЕНИ ЧЕРКАЩИНИ”, – таким був цікавий виступ почесного працівника фізичної культури і спорту України, багаторічного керманича стадіону (1977 по 2016 рр.) Володимира Ковальова.

“ГОЛОВНА СПОРТИВНА АРЕНА ЧЕРКАЩИНИ – ЦЕНТР ВСЕУКРАЇНСЬКИХ СПОРТИВНИХ ЗАХОДІВ”, – такий виступ зробив Ігор Волошин, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри економіки та управління Черкаського державного технологічного університету, член Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки журналістів України, член Асоціації спортивних журналістів України, академік Академії політичних наук України.

“ІСТОРІЯ, ПЕРСОНАЛІЇ ТА СЬОГОДЕННЯ КП «МУНІЦИПАЛЬНИЙ СПОРТИВНИЙ КЛУБ «ДНІПРО»”, – з такою темою на круглому столі виступив Юрій Мрачковський, заступник директора КП«Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, голова ФСТ «Спартак», голова «Федерації волейболу Черкащини».

Богдан Кулинич, тренер з футболу МСК «Дніпро», – презентував “СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЄКТ КП «МУНІЦИПАЛЬНИЙ СПОРТИВНИЙ КЛУБ «ДНІПРО» ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ЧЕМПІОНИ ПО-ЖИТТЮ»”.

ІСТОРІЯ ГОЛОВНОГО СТАДІОНУ МІСТА ЧЕРКАСИ КРІЗЬ ПРИЗМУ ВИСВІТЛЕННЯ В СПОРТИВНИХ ЗМІ, – таким був виступ Олександра Голінька.

photo 4

Модерував захід Богдан Кулинич, кандидат історичних наук, майстер спорту України міжнародного класу з футболу, паралімпійський чемпіон (2016 р.), тренер з футболу МСК «Дніпро», доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я людини Черкаського державного технологічного університету, член Національної спілки краєзнавців України.

На заході були присутні журналісти місцевих засобів масової інформації, зокрема, ТРК Ільдана, інформаційне агентство Нова Доба.

photo 5

 

СОРОКОПУДІВСЬКІ ЧИТАННЯ

312359114 5915836371769348 1639485118854672412 n

20 жовтня 2022 року в Шевченківському національному заповіднику відбулись ІV науково-краєзнавчі Сорокопудівські читання «Історія Канівщини в контексті історії України: минуле і сьогодення», співорганізаторами яких були Шевченківський національний заповідник, Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Канівська міська рада.

Захід розпочався з покладання квітів на могилу Тараса Шевченка. З вітальними словами до учасників читань звернулися Коваленко В. М., в. о. генерального директора Шевченківського національного заповідника, Жівотова Т. П., заступниця Канівського міського голови з гуманітарних питань. Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України надіслала учасникам читань привітання від голови Лазуренка В. М. і Мельниченка В. М, першого заступника голови.

311614339 5915836045102714 5357826196266879227 n

У роботі читань взяли участь 30 осіб: науковці Шевченківського національного заповідника, Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, а також представники Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Харківської державної академії культури, Київського університету ім. Бориса Грінченка, Канівської міської ради, навчальних закладів міста, краєзнавці і дослідники історії рідного краю.

312577436 5915836168436035 2897560450372305934 n

Під час роботи читань проголошено 17 доповідей на краєзнавчу тематику та з актуальних питань історії України, історичного краєзнавства, музеєзнавства, пам’яткознавства, мистецтвознавства. До уваги учасників заходу була представлена виставка книг з бібліотеки ШНЗ, присвячена життю і діяльності Івана Сорокопуда, якому 19 вересня виповнилось 105 років з дня народження. Доповіді учасників читань будуть опубліковані окремим збірником.

За матеріалами пресслужби

Шевченківського національного заповідника

 

ЗБЕРЕГТИ НАРОДНУ СПАДЩИНУ. Краєзнавці Черкащини долучились до проведення всеукраїнської конференції «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»

Під гаслом «Вчені України єдині. Разом ми сильніші»20-21 жовтня 2022р.в Черкаському державному технологічному університеті (ЧДТУ)відбулась V Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження». Захід об'єднав краєзнавців, істориків, освітян, музеєзнавців, етнографів, громадських діячів, здобувачів вищої освіти, яким є небайдужою доля культурно-історичної спадщини України у всі часи, а в часи сучасної російсько-української війни – особливо.

Конференція започаткована у 2018 р. кафедрою історії та права ЧДТУ (при якій діє первинний осередок Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України) за підтримки голови Національної спілки краєзнавців України Олександра РЕЄНТА.

Окрім Національної спілки краєзнавців України на сьогодні спільно з Черкаським державним технологічним університетом співорганізаторами конференції є Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Державний архів Черкаської області, Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», Шевченківський національний заповідник, Кам’янський державний історико-культурний заповідник, Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник, Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, Громадська організація «Національна академія наук вищої освіти України».

Щирі вітання учасникам конференції надійшли від голови Національної спілки краєзнавців України, доктора історичних наук, професора, член-кореспондента Національної академії наук України, заслуженого працівника науки і техніки України, заступника директора з наукової роботи, завідувача відділу історії України XIX початку XX ст. Інституту історії України НАН України Олександра РЕЄНТА.

До початку роботи конференції видано збірник її матеріалів, до якого увійшли 76 статей, які були роздані учасникам.

Модераторами події, яка відбувалася у змішаному форматі, виступили голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ,заступник голови Оргкомітету конференції Валентин ЛАЗУРЕНКО та кандидат історичних наук, доцент, член президії Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Оксана ЯШАН.

photo 2022-10-23 18-50-35

На початку конференції учасники вшанували Хвилиною мовчання пам’ять героїв, полеглих у боротьбі за свободу нашої України, героїв Небесної Сотні, борців за права і свободи людини під час Революції гідності, солдат і офіцерів Збройних сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії і Служби безпеки, добровольців, які зі зброєю в руках відстоюють територіальну цілісність нашої батьківщини, незламних Азовців, невинних українців, які стали жертвою збройної агресії росії.

Україна була, є і буде! Сьогодні надзвичайно важливо зберігати історичні та культурні цінності, які прагнуть знищити російські агресори, зміцнювати гуманітарну безпеку нашої держави, – наголосив у вітальному зверненні ректор ЧДТУ, голова Організаційного комітету конференції Олег Григор, побажавши учасникам конференції плідної роботи.

Своєю чергою начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський зауважив, що проведення науково-практичної конференції є гідною відповіддю російським окупантам, які безжально нищать історичну і культурну спадщину України, на їхню агресію.

– Історичне й культурне коріння – це є осердя духу українського народу, нашого супротиву. Нинішня конференція в умовах війни глибоко відображає історичні і культурні процеси, які відбувалися на території нашої держави у нашому суспільстві, – зазначив у вітальному слові Валерій Данилевський, закликавши всіх до єднання.

photo 2022-10-23 18-50-10

Об'єднатися навколо відновлення історичної справедливості заохотив у вітальній промові ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, почесний краєзнавець України, заступник голови Оргкомітету конференції Віталій Коцур. Зі словами підтримки та побажаннями ефективної роботи до присутніх звернулися директор Державного архіву Черкаської області, член президії Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Тетяна Клименко та головний Вчений секретар Національної академії наук вищої освіти України Валентина Мойсеєнко.

photo 2022-10-23 18-50-24

Символічно право розпочати пленарне засідання надали першокурснику ЧДТУ освітньої програми «Історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей» Віктору Коцуконю, брат якого – Азовець Олександр Коцуконь поліг смертю Героя в російсько-українській війні у березні цього року. Важко було стримати емоції та сльози під час доповіді Віктора про рідного брата «Російсько-Українська війна. Герої «Азова»: Олександр Коцуконь (Арс)».Після свого виступу юнак передав до Музею історії ЧДТУ Прапор Азовців у пам'ять про брата.

Принагідно магістрант ЧДТУ освітньої програми «Історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей» Максим Щербина передав кафедрі історії та права ЧДТУ гуцульський сардак своєї прабабусі Катерини, у якому вона брала участь у зйомці художнього фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

photo 2022-10-23 18-50-20

Ювілейна V конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження», до якої долучилися учасники з Ченстохова (Польща), Запоріжжя, Кам’янки, Канева, Києва, Корсунь-Шевченківського, Кременчука, Переяслава, Полтави, Черкас, Чигирина, поставила за мету сумлінно попрацювати над теоретичним узагальненням наукових досліджень, аналізом та розробкою практичних рекомендацій щодо збереження, використання культурно-історичної спадщини, ролі музеїв в її збереженні, а також формування професійних компетенцій фахівців у сферах пов’язаних із вивченням і дослідженням культурно-історичної спадщини.

Надзвичайно актуальним для сьогодення став виступ на пленарному засіданні конференції Валентини Мойсеєнко, академіка Національної академії наук вищої освіти України, віце-президента відділення природничих фахових наук НАВО України, професора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на тему “Збереження культурної спадщини під час війни: міжнародне право та конкретні справи”.

photo 2022-10-23 18-50-15

Під час пленарного засідання магістр історії, представник Головного управління національної поліції в Черкаській області Анатолій Шостопал виступив з доповіддю «Знахідки «варварських наслідувань» римським золотим монетам на Черкащині», а магістрант Максим Щербина у продовження теми приділив увагу наслідування римським монетам на території України. Виступ старшого наукового співробітника відділу «Музей Богдана Хмельницького» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», члена НСКУОльги Брель стосувався Чигирина у люстраціях ХVІІ ст., а директор Державного архіву Черкаської області,член НСКУТетяна Клименко своє дослідження присвятила полякам на Черкащині наприкінці XIX – початку XX ст. На конференції кандидат історичний наук, учений секретар Шевченківського національного заповідника Людмила Сокур поінформувала учасників про документально-архівні ресурси колекції Шевченківського національного заповідника як історичне джерело; учений секретар Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», член НСКУЯніна Діденко розповіла про героя українського культурного фронту, який діяв на межі XIX – XX ст., Гната Хоткевича; почесний краєзнавиць України, завідувач відділу «Суботівський історичний музей» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Надія Кукса запропонувала до уваги тему «Церква святого пророка Іллі в Суботові у протоколах єпископських візитацій середини XVIII ст.»; викладач Черкаської дитячої школи мистецтв Анатолій Шостопал розглянув первинну реєстрацію населення у часи Української революції 1917–1921 рр. на прикладі черкаського повіту; виступ члена НСКУ, молодшого наукового співробітника відділу охорони природи Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника Катерини Лоєнко був приурочений природничим виставкам, як засобу розкриття туристичної привабливості парку Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника; голова Черкаського обласного геральдичного товариства Олег Толкушин представив один із томів авторського Гербовника; студент спеціальності «Історія та археологія» Павло Гапоненко запропонував структурно-функціональний огляд Княжої Гори, а студент цієї ж спеціальності Владислав Фирфа розглянув персоналістичний вимір історії Кам’янщини крізь призму незламної боротьби Українського народу за свою державність.

photo 2022-10-23 18-50-28

У роботі конференції також взяли участь краєзнавці Черкащини (члени НСКУ): перший заступник голови Черкаської обласної організації НСКУ, заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України, професор Василь МЕЛЬНИЧЕНКО, доктор історичних наук, професор, почесний краєзнавець України Анатолій ЧАБАН, кандидат історичних наук, доцент Ірина СТАДНИК, кандидат історичних наук, доцент Юлія ІЛЛЯШЕНКО, кандидат історичних наук, доцент Алла ЛИСЕНКО, кандидат історичних наук, почесний краєзнавець України Тетяна НЕРАДЕНКО, кандидат історичних наук, майстер спорту України міжнародного класу з футболуБогдан КУЛИНИЧ, директор Кам`янського державного історико-культурного заповідника Галина ТАРАН, начальник Центру студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ Марина СЕВЕРИНЧУК, екскурсовод НІКЗ “ЧИГИРИН” Оксана МІНСЬКА, екскурсовод НІКЗ “ЧИГИРИН” Оксана ГОРЕНИЧ.

photo 2022-10-23 18-50-32

Загалом, участь в конференції взяли участь близько 100 учасників: представники Інституту української археографії та джерелознавства НАН України; Національної спілки краєзнавців України; Державного архіву Черкаської області; Громадської організації «Національна академія наук вищої освіти України»; Головного управління національної поліції в Черкаській області; Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України; «Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради»; Черкаського обласного геральдичного товариства; Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»; Шевченківського національного заповідника; Кам’янського державного історико-культурного заповідника; Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника; «Музею Івана Гончара»; Полонійної Академії з Польщі; Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Університету Григорія Сковороди у Переяславі; Київського університету імені Бориса Грінченка; Полтавського університету економіки і торгівлі; Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України; Черкаської дитячої школи мистецтв; викладачі та здобувачі вищої освіти Черкаського державного технологічного університету, зокрема спеціальності «Історія та археологія».

Упродовж роботи конференції діяла виставка тематичних плакатних робіт учасників Міжнародної мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА», присвяченої героїчному спротиву Українського народу в російсько-українській війні та майбутньому розквіту України, організатором якої є кафедра дизайну ЧДТУ і Черкаський обласний художній музей, та виставка робіт учасників Черкаського регіонального конкурсу патріотичного малюнка «Рашизму – НІ. Наближаємо Велику Перемогу».

V Всеукраїнська науково-практична конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження» вчергове стала відкритою платформою для взаємного обміну думками та ідеями, напрацювання спільних практичних ідей задля знаходження, дослідження, збереження та примноження культурно-історичних цінностей нашої держави.

https://www.youtube.com/watch?v=oGhvuVoSumo 

За матеріалами пресслужби

Черкаського державного 

технологічного університету.

 
«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»

Сторінка 18 з 48