Краєзнавчі новини

З Новим роком і Різдвом Христовим!

Шановні краєзнавці, земляки-черкащани!

 

11112

 

Щиро вітаємо Вас з Новим 2017 роком і Різдвом Христовим!

В минулому, непростомуроці, краєзнавці Черкащини гідно виконували свій патріотичний обов’язок на дослідницькій і культурно-освітній ниві. Зусиллями подвижників краєзнавства створені і побачили світ нові праці, присвячені історії краю, людям, які творили і продовжують творити добро на рідній землі.  Досліджені вами сторінки минулого є життєстверджуючою основою для виховання молодого покоління, сприяють формуванню у нього високих громадянських якостей, поваги до власної історії.

Зустрічаючи Новий 2017 рік, сподіваємося на добрі зміни, на мир і спокій у нашій державі. Нехай світлі новорічні і різдвяні свята сповнять наші серця радістю й надією, принесуть у кожну родину злагоду, добробут і благополуччя.

           Щасливого Нового року та щедрого Різдва!

Президія правління
Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 

100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

О.В. ТКАНКА

3

   23 грудня 2016 року виповнилося 100 років від дня народження Героя Радянського Союзу, професора Олександра Васильовича Тканка, який у 1953–1979 рр. був ректором Черкаського державного педагогічного інституту (нині – національного університету імені Богдана Хмельницького). Цій даті на Черкащині було присвячено низку заходів. Серед них – круглий стіл «Педагог, вчений, воїн», що відбувся в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 21 грудня.

Детальніше...
 

ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2016 РОКУ

SVP 8042 1001x505

   Вже третій рік поспіль церемонія вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича відбувається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. І це не випадково, адже бібліотека носить ім’я нашого славного земляка, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича.

   Цьогорічний конкурс на здобуття премії засвідчив розширення тематичної і жанрової палітри краєзнавчих досліджень Черкащини.

   Так, вперше конкурсна комісія розглядала і визнала переможцем в номінації окремих авторів хрестоматійне видання «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століть», яку підготував Станіслав Степенькін – науковий співробітник Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. Таке видання дасть змогу дослідникам працювати з унікальними історичними документами, вміщеними у цій книзі, і на цій основі створювати об’єктивний літопис історії рідного краю.

   Лауреатом в номінації авторських колективів стала книга «Незбагненна. Земна. Героїчна». Це теж одне з перших краєзнавчих видань біографічного спрямування і своєрідний внесок в «олюднення» історії краю. Серед 12 авторів цієї збірки публіцистично-документальних нарисів про долі видатних жінок Кам’янщини – Галина Таран, Таміла Чупак, Юрій Ляшко, Олександр Мушта, Людмила Туренко, Тетяна Джулай, Наталія Пугач.

Детальніше...
 

У КАМ’ЯНЦІ ФЕДОРА ПЕТРОВИЧА ЛЮДНОГО ВІТАЛИ З 90-РІЧЧЯМ

IMG 0260 1001x691

 

   Відомому краєзнавцю, освітянину і публіцисту з Кам’янки Федору Петровичу Людному виповнилося 90 років. Свій ювілейний рубіж він зустрів сповненим оптимізму і творчого натхнення, в повсякденних турботах і невтомній праці на краєзнавчій ниві. Вагома дата застала його за роботою над черговою краєзнавчо-автобіографічною книгою «Здійснення мрій».

Детальніше...
 

ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ПРАВЛІННЯ

НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

 

 DSC0003 1001x666            11 жовтня 2016 року у залі засідань Національної спілки краєзнавців України (м. Київ, вул. Грушевського 4, оф. 212) відбулося засідання Президії правління НСКУ. 

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»

Сторінка 18 з 42