Краєзнавчі новини

ОЛЕКСАНДРА ШАМРАЯ ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКОМ

ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Нещодавно заступником голови Черкаської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань призначено Олександра Григоровича ШАМРАЯ.

Шамрай 1

Краєзнавча громадськість Черкащини знає його як досвідченого освітянина, відомого дослідника історії рідного краю, умілого організатора. За його плечима – багаторічна робота на педагогічній ниві та в органах державної влади і місцевого самоврядування.

Особливо приємно, що Олександр Григорович органічно поєднує свою роботу з громадськими справами – очолює Кам’янську організацію Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. Його вихованці неодноразово були переможцями та призерами обласних та всеукраїнських конкурсів МАН України. Кандидат історичних наук.

Шамрай 2 1

Олександре Григоровичу! Вітаємо Вас з призначенням на високу державну посаду. Щиро бажаємо Вам успіхів в усіх проектах та починаннях, міцного здоров’я, миру та благополуччя.Упевнені, що Ваш позитивний досвід роботи та життєва мудрість стануть надійною запорукою плідної діяльності на благо Черкащини і України.

Президія обласної організації Національної

спілки краєзнавців України

 

В ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ЧЕРКАСЬКА КРАЄЗНАВЧА ГРОМАДА ПОПОВНИЛАСЬ НОВИМИ СПІЛЧАНАМИ

166136058169757

Співробітники ЧДТУ в День Незалежності України вступили до лав Національної спілки краєзнавців України.

24 серпня 2022 року в стінах Черкаського державного технологічного університету відбулося чергове засідання первинного осередку Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, який вже багато років діє при кафедрі історії та права ЧДТУ. Символічно, що зустріч пройшла в особливий для кожного українця день – в 31-шу річницю проголошення Незалежності України. Спілчани зібрались, аби обговорити краєзнавчі новинки, плани осередку, а також прийняти до своїх лав нових членів Національної спілки краєзнавців.

На початку зустрічі, привітавши присутніх з історичним днем і наголосивши на винятковій важливості краєзнавчої роботи саме зараз, у період звитяжної боротьби України з агресором за свою незалежність, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, доктор історичних наук, професор Валентин Лазуренко представив нові видання спілки – книги «Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку» та підручник «Основи краєзнавства». Книги були видані з ініціативи голови НСКУ, заступника директора Інституту історії України НАН України, члена-кореспондента НАН України Олександра Реєнта.

Цього ж дня краєзнавча громада Черкащини поповнилась новими спілчанами. Членські квитки Національної спілки краєзнавців України з рук Валентина Лазуренка отримали кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та права ЧДТУ Микола Семененко та начальник Центру студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ Марина Северинчук.Їх також привітала завідувач кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету, кандидат історичних наук, доцент, член НСКУ Ірина Стадник.

1661360580791371

Принагідно учасники зборів обговорили плани первинного осередку НСКУ в Черкаському державному технологічному університеті на осінній період.

На завершення зустрічі кожен з краєзнавців зміг поділитись власними думками й емоціями, які відчуває у воєнний День Незалежності України.

«Ми живемо в час, коли всі українці об’єднані спільною ідеєю – ідеєю свободи, нескореності та патріотизму великого народу. Дуже хочеться, щоб після Перемоги, яка обов’язково буде, Україна продовжувала залишатись в серцях мільйонів. Хочеться вірити, що бути патріотом буде модно надалі», – зазначив член НСКУ, блогер, кандидат історичних наук, доцент, заступник директора Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Ігор Волошин.

Своєю чергою паралімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу з футболу, кандидат історичних наук, член НСКУ, фахівець Центру студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ Богдан Кулинич додав: тільки гуртуючись і єднаючись, українці будуть сильнішими.

«Попереду у нас в усіх Перемога і відбудова країни. Саме зараз пишеться нова історія України, яку вкрай важливо передати прийдешнім поколінням, і в цьому контексті важлива роль краєзнавців», – наголосив Богдан Кулин ич.

В засіданні взяли участь члени первинного осередку краєзнавців в ЧДТУ, кандидати історичних наук, доценти, доценти кафедри історії та права, члени НСКУ Юлія Ілляшенко і Алла Лисенко.

1661360581335629

166136058237091

 

КРАЄЗНАВЦІ РАЗОМ З МУЗЕЙНИКАМИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЮВІЛЕЮ

В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Краєзнавці разом з музейниками 1

 

14 червня 2022 р директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко і її заступник з наукової роботи Тетяна Валах обговорилиз головою Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентином Лазуренком плани подальшої співпраці на цей та наступні роки між музеєм і обласною організацією краєзнавців. Найближчий захід, який ініціює краєзнавчий музей і його підтримала та стала співорганізатором обласна спілка краєзнавців – це відзначення у грудні цього року 85-річчя від дня народження політика-державника, Героя України, уродженця Черкащини В’ячеслава Чорновола.

Краєзнавці разом з музейниками 2

Наряду з іншими заходами, заплановано провести I Всеукраїнську науково-практичну конференцію, на якій закцентувати увагу на ролі музеїв у формуванні національної політики пам’яті, та проводити її щорічно. На сьогодні, кожен на своєму фронті наближає перемогу!

 

ПРОФЕСОР ЛАРИСА СИНЯВСЬКА У ПРОЄКТІ "ГОДИНИ ПАТРІОТИЧНОГО СПІЛКУВАННЯ "ЗУКРАЇНОЮ В СЕРЦІ" АКЦЕНТУВАЛА УВАГУ НА ВИДАВНИЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЄЗНАВЧЦІВ (ВІДЕО)

Лариса Синявська Години патріотичного спілкування

06 червня 2022 року заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України,професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лариса Синявська взяла участь у проєкті Години патріотичного спілкування З Україною в серціпросвітницького циклу Краєзнавці Черкащини: Україна переможе. Такі просвітницькі зустрічі започаткували Відділ краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Лариса Синявська акцентувала увагу на видавничій діяльності краєзнавців, зокрема, зосередила увагу на виданнях Краєзнавство (друкований орган НСКУ) та Краєзнавство Черкащини (друкований орган Черкаської обласної організації НСКУ).

Повний ефір програми можна переглянути за мосиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=YuPt3ckEDjw 

 

БОГДАН КУЛИНИЧ: «СПОРТ І КРАЄЗНАВСТВО – СКЛАДОВІ ПАТРІОТЧНОГО ВИХОВАННЯ»(ВІДЕО)

У час важких випробувань, який переживає сьогодні увесь український народ, патріотичне виховання набуває особливого суспільного значення. Адже патріотизм, любов до своє держави додає сил і твердості духу її захисникам у боротьбі проти віроломного агресора, який посягнув на українську землю.

Місце для патріотичних вчинків є не тільки на полі бою, а й в тилу, де кожен громадянин на своїй ділянці роботи може вносити свій посильний внесок у загальну справу, наближаючи перемогу над ворогом.

Участь в обговоренні цієї теми на телеканалі ВІККА взяв Богдан КУЛИНИЧ. На сьогодні його ім’я відоме на Черкащині і в Україні. Він має вагомі досягнення у паралімпійському спорті – член національної збірної команди з футболу, чемпіон Паралімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро і чемпіон світу 2022 року в Іспанії, майстер спорту міжнародного класу.

Богда Кулинич Спорт і краєзнавство

Світ його уподобань не обмежується спортом. Нещодавно Богдан захистив дисертацію і отримав науковий ступінь доктора філософії з історії. А ще він захоплюється краєзнавством, обраний членом правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України і делегатом з’їзду Спілки.

Під час передачі Богдан Кулинич поділився враженнями від чемпіонату світу з футболу серед паралімпійців. Говорив про зусилля, які українські спортсмени доклали, щоб збірна України стала чемпіоном світу і щоб в далекій Іспанії на честь нашої держави пролунав гімн і було піднято прапор України. 

Йшлося у передачі і про краєзнавство, яке не тільки досліджує минуле, а й доносить до людей знання про славну історію і відомих людей краю, виховуючи у сучасників любов до своєї малої батьківщини і України, готовності захищати її від ворога. 

Підсумок цікавої розмови – сьогодні у кожного свій фронт і його треба тримати і йти вперед. Він проходить через досягнення і у спорті, і у краєзнавстві, і в усіх добрих справах, які надихають людей на самовіддане служіння своїй державі, зміцнюють віру у перемогу. 

Повний випуск програми за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=lJbi-DRcf2s 

 
«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»

Сторінка 13 з 42