Краєзнавчі новини

ПЛЕНУМ ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

29 травня 2012 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбувся урочистий пленум Правління Національної спілки краєзнавців України, присвячений 85-річчю виходу в світ першого номера журналу ,,Краєзнавство”.

Наприкінці травня 1925 року в Харкові Перша Всеукраїнська конференція краєзнавства, яка, створивши  Український комітет краєзнавства (УКК), поклала початок організаційному об’єднанню українського краєзнавства.

Детальніше...
 

ЮВІЛЕЙ М.В. ПРИЛІПКО

22__2012__-_1У ці теплі травневі дні виповнилося 75 років від дня народження відомого краєзнавця і громадського діяча Марії Василівни ПРИЛІПКО.

Народилася Марія Василівна 23 травня 1937 року в селянській родині у селі Малі Канівці Чорнобаївського  району Черкаської області. Після закінчення історичного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка впродовж багатьох років працювала на педагогічній роботі – учителем Великобурімської, Великоканівецької, директором Малоканівецької та Красенівської загальноосвітніх шкіл Чорнобаївського району, інспектором районного відділу народної освіти, секретарем парткому радгоспу імені  Комінтерну.

Детальніше...
 

На сайті ,,Краєзнавча Черкащина – стотисячний відвідувач

На початку 2011 року в мережі Інтернет почав діяти створений  за сприяння Черкаської обласної ради веб-сайт Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Всі бажаючі, передусім вчителі, студенти, учні отримали можливість знаходити тут інформацію про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначні події і явища, що відбувалися на його території, життя і діяльність відомих людей Черкащини.

Детальніше...
 

500-річчю заснування Чигирина присвячується

500-річчю заснування міста Чигирин присвятили свою історико-краєзнавчу конференцію юні краєзнавці славного своєю історією Чигиринського краю. Вона відбулася в селі Суботів Чигиринського району 27 квітня 2012 року на базі місцевої загальноосвітньої школи. Такі просвітницько-виховні заходи на батьківщині Богдана Хмельницького вже стали традиційними і цьогорічна конференція вже вп’яте зібрала дослідників минувшини рідного краю.

Детальніше...
 

З Днем Перемоги!

Шановні черкащани і гості краю!

Сердечно вітаємо вас, передусім ветеранів Великої Вітчизняної війни, з Днем Перемоги – символом мужності і героїзму покоління,яке врятувало світ від фашизму. В цей день ми вшановуємо усіх, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного часу, усіх, хто наближав переможну весну 1945 року, хто піднімав з руїн і згарищ рідну землю, самовіддано трудився, ростив і виховував дітей, закладав підвалини незалежної України.

Ми гордимося великим подвигом наших батьків і дідів,  пам’ятаємо якою неймовірно дорогою ціною була завойована Велика Перемога і низько схиляємо голови перед пам’яттю полеглих. Для українського народу День Перемоги – свято, яке об’єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму і віри у власні сили.

Вічна пам’ять усім, хто віддав своє життя за Батьківщину.

Правління обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 
«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»

Сторінка 39 з 48