Краєзнавчі новини

КРАЄЗНАВЧА ВІДЗНАКА ЗНАЙШЛА СВОЇХ ЛАУРЕАТІВ

Після тривалої затримки нарешті вручена обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича 2013 року в номінації авторських колективів. Засновники премії обласна державна адміністрація та обласна рада. Високої нагороди удостоєні члени НСКУ з Шевченківського національного заповідника у Каневі – завідувач відділу «Історія Шевченкової могили» ТАНАНА Раїса Василівна та завідувач науково-дослідного відділу охорони пам’яток історії, культури та природи ДЗИМА Віта Василівна.

Детальніше...
 

ВАСИЛЬ МЕЛЬНИЧЕНКО – ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ІМЕНІ

ДМИТРА ЯВОРНИЦЬКОГО 2014 РОКУ

03 11 2014 01Лауреатом всеукраїнської премії імені Дмитра Яворницького 2014 року став голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мельниченко.Цієї престижної нагороди він удостоєний за книгу «Шевченкіана Черкащини» та інші шевченкознавчі праці, вагомі особисті досягнення у збереженні та пропаганді духовної спадщини українського народу, внесок у розвиток історико-краєзначих досліджень і популяризацію історії рідного краю. Вручення нагороди відбулося під час роботи ХІІІ Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Краєзнавча Шевченкіана України», що відбулася у Шевченківському національному заповіднику у Каневі 24 жовтня 2014 року.

Детальніше...
 

ТИЖДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У ЧЕРКАСАХ

22 вересня у обласній бібліотеці для юнацтва імені Симоненка стартував щорічний вересневий Тиждень краєзнавства під назвою «Я починаюсь з отчої землі». Цього року він приурочений славній даті – 60-річчю утворення Черкаської області.

Відкрився Тиждень краєзнавства заходом «Краєзнавці: пошуки, надбання, розвиток…», присвяченим 25-й річниці створення Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Детальніше...
 

ЛИСЯНЩИНА: Шевченків край має обєднувати Україну

Група краєзнавців Лисянщини разом з науковцями Києва взяли участь у заходах патріотично-виховного спрямування, що відбулися 4 липня 2014 року у Шевченковому краю – Лисянці, Звенигородці, селях Шевченковому та Моринцях. Вони проходили під гаслом зміцнення єдності України і присвячувалися 200‑річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Зокрема, у Лисянці з ініціативи громадського об’єднання «Лисянський Майдан», загону самооборони Лисянського району «Лисянська варта», районної організації «Витоки» Національної спілки краєзнавців України за узгодженням з райдержадміністрацією та районною радою того дня був проведений круглий стіл на тему: «Україна: історія і проблеми сучасності. До 200‑річчя від дня народження Тараса Шевченка, 70‑річчя визволення України від гітлерівських загарбників та до питання обговорення змін до проекту Закону України про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади».

Детальніше...
 

КРУГЛИЙ СТІЛ ДО РІЧНИЦІ ПОЧАТКУ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

18 червня 2014 року первинним осередком Національної спілки краєзнавців України Черкаського державного технологічного університету за підтримки ректорату та кафедри історії України спільно з Черкаською  обласною організацією ветеранів проведено круглий стіл на  тему «Велика Вітчизняна війна 1941 – 1945 рр.:  реальність і міфи». Захід присвячувався  73-й річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр. Круглий стіл проходив за участю науковців, краєзнавців, ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр., студентів, аспірантів.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»

Сторінка 32 з 48