Краєзнавчі новини
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ В ЛИСЯНСЬКИХ БУДИЩАХ

    3 травня 2015 р. у селі Будище Лисянського району Черкаської області відбулися заходи, присвячені перебуванню в цьому селі Тараса Григоровича Шевченка. Ініціатором їх проведення виступила професор, член Національної спілки краєзнавців України Т.І. Конончук, яка відгукнулась на пропозицію жительки села Будище Валентини Іванівни Трохименко щодо увічнення імені Т.Г. Шевченка в селі.

shevch lusyanka1

 Т. Конончук (виступає) та П. Засенко

Детальніше...
 
КОНФЕРЕНЦІЯ У ДРАБОВІ

foto1

 

Обласна організація Національної спілки краєзнавців надає практичну допомогу в організації дослідницько-пошукової та просвітницької роботи в містах і районах Черкащини.

Детальніше...
 

НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» 300-ТИСЯЧНИЙ ВІДВІДУВАЧ

Минуло чотири роки як в електронному інформаційному просторі зявився сайт «Краєзнавча Черкащина» як перша спроба подати й узагальнити інформацію про батьківщину Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка, історію і самобутню духовну культуру нашого краю. За цей час він здобув популярність серед громадськості.

11 травня 2015 року із матеріалами сайту ознайомився 300-тисячний відвідувач. Найбільшою популярністю користуються такі рубрики сайту як «Сторінки історії краю», «Черкащини славетні імена», «Краєзнавство в школі», «Черкаська Шевченкіана», «Черкащина на карті України», «Топоніміка Черкащини».

Серед окремих матеріалів, підготовлених краєзнавцями, своєрідними хітами стали «Топонімічні легенди і перекази Черкащини» та «Черкащина в описах іноземців» (М. Щербина), «Мотиви любові до рідного краю у творчості Т.Г. Шевченка» (С. Лячинський), «Памятки археології Черкащини» (Т. Нераденко), «Про географічний центр України» (В. Мельниченко). 

 

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ КРАЄЗНАВЧОЇ

ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2015 РОКУ

 

  maksimovutch1З 1994 року на Черкащині існує обласна премія імені нашого відомого земляка Михайла Максимовича, яка спочатку була літературно-краєзнавчою, а згодом – краєзнавчою. Оголошено конкурс на здобуття премії імені Михайла Максимовича 2015 року в двох номінаціях – для окремого автора і авторського колективу. Участь в ньому можуть брати окремі автори та авторські колективи, що підготували в останні п’ять років вагомі краєзнавчі праці, які обов’язково стосуються Черкащини і мають важливе пізнавально-виховне значення. Мова видань – українська.

        Згідно умов конкурсу організація (установа), яка висуває кандидатуру автора чи авторського колективу, направляє до конкурсної комісії офіційне подання, належним чином оформлений протокол зборів чи засідання організації (установи), яка висуває дослідження, два примірники праці і рецензії та відгуки у пресі (якщо такі є) до 15 серпня 2014 року. Подання направляються за адресою: 18001, м. Черкаси, площа Слави 1, обласний краєзнавчий музей, з поміткою «Премія Максимовича: на конкурс».

 Конкурсна комісія

 

voloshenko1

СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

На 82-му році пішов із життя відомий краєзнавець, невтомний дослідник історії рідного краю, почесний громадянин Монастирища і району Іван Іванович Волошенко. Обірвалася життєва дорога щирої і світлої людини, яскравої і непересічної особистості.

Його молодість припала на роки війни, в якій він – військовий льотчик, брав участь, удостоївшись високих бойових нагород. В повоєнні роки І.І. Волошенко працював у сфері культури і освіти, з них майже 20 років в Монастирищенському районному музеї, займався памяткоохоронною роботою. Доклав багато зусиль до організації районного і сільських краєзнавчих музеїв та поповнення їх експозицій.

Важливою справою життя для Івана Івановичабуло краєзнавство.Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стали видані на високому науковому рівні книги з історії Монастирищини від найдавніших часів і до сьогодення.Серед них – дослідження історії населених пунктів, розвитку  освіти,  культури, сільського господарства району, подій воєнного часу.

Внесок І.І. Волошенка у розвиок краєзнавчого руху відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, обласною краєзнавчою премією імені Михайла Мксимовича. Книги, як і все зроблене ним на краєзнавчій та просвітницько-виховній ниві, ще довго буде служити нинішнім і прийдешнім поколінням і рідному краю, який він любив понад усе.

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Іваном Івановичем Волошенком. Світла пам’ять про подвижника черкаського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Правління Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України

 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 30 з 48