Краєзнавчі новини

РЕЦЕНЗЕНТ ВИКРИВАЄ ПЛАГІАТОРА

   До правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України звернувся голова Лисянської районної організації «Витоки» доктор історичних наук, професор В.М. Щербатюк (Київ). Він повідомив, що цього року побачила світ книга О. Гаврилюка «За волю України! Лисянщина під час національно-визвольних змагань в 1917–1920-х роках у контексті загальноукраїнських подій».

   Відомий вчений і краєзнавець зазначив, що в цілому позитивний задум про написання книги скомпроментований автором, який при її підготовці вдався до відвертого плагіату, що є грубим порушенням професійної етики, а також права на інтелектуальну власність. Пропонуємо увазі користувачів сайту рецензію В.М. Щербатюка, опубліковану у фахових виданнях.

Шановний читачу, обережно: компіляція та плагіат

(Рецензія на книгу: Гаврилюк О. За волю України! Лисянщина під час національно-визвольних змагань в 1917 – 1920 х роках у контексті загальноукраїнських подій. – Вишгород: ПП Сергійчук М.І., 2015. – 440 с.)

   У видавництві «ПП Сергійчук М.І.» у червні 2015 р. з друку вийшла науково-популярна книга Олександра Гаврилюка. Праця видана за редакцією відомого в Україні та й за її межами доктора історичних наук, професора Володимира Сергійчука. Рецензент – кандидат історичних наук Станіслав Степенькін. Події про які йдеться у книзі охоплюють терени Лисянщини, Богуславщини, Звенигородщини, Канівщини, Катеринопільщини, Корсунщини, Тальнівщини та ін. Тому ми переконані, що в цих районах читачам буде цікава рецензія, тим більше, що книга уже поширюється в Україні, зокрема Черкащиною.

Детальніше...
 

ФЕОФАН БІЛЕЦЬКИЙ – ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2015 РОКУ

    21 жовтня 2015 року відбулося вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. За доброю вже традицією ця подія відбулася у науковій бібліотеці імені Максимович Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

     Відкриваючи захід голова правління обласної організації національної спілки краєзнавців України, професор В.М. Мельниченко зазначив, що висока нагорода присуджується відомим краєзнавцям з міст і районів області, які підготували і видали праці про славне минуле і сучасне Черкащини, зробили вагомий внесок у справу громадянсько-патріотичного виховання.

    Цього року лауреатом премії став добре знаний на Черкащині журналіст і краєзнавець Феофан Білецький із Звенигородки – автор книги «Розкажи мені, Тікичу. Буки від давніх часів до сьогодення». В ній автор висвітлює історію селища Буки на Маньківщині, де він народився і де пройшли його дитячі роки.

Фото 1

Детальніше...
 

   У державному навчальному закладі «Черкаське вище професійне училище» відбулася зустріч члена НСКУ, кандидата історичних наук Т.М. Курінної з учнями та викладачами цього закладу. Дослідниця – автор близько 50 наукових і науково-методичних праць з історії України, державного управління, педагогіки. Вона презентувала свої книги «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні» та «Топоніми Млієва: історичний аспект».

   Остання книга підготовлена Т.М. Курінною на основі зібраних та опрацьованих нею краєзнавчих матеріалів та спогадів односельчан. В ній розкривається історичний аспект топонімів рідного села Мліїв (Городищенський район) – назв хуторів, кутків, урочищ, долин та інших власних географічних назв, які ще й нині побутують у селі, зокрема, й назви самого поселення. Виступ Т.М. Курінної викликав інтерес у присутніх.

   Присутня на зустрічі заступник директора з виховної роботи І. Галіберенко наголосила на важливості знань про рідний край як важливого засобу патріотичного виховання. Зустріч з членом НСКУ Т.М. Курінною та інші заходи краєзнавчого спрямування в училищі – тому підтвердження.

zystrich dnz1

zystrich dnz2

 

ВСТАНОВЛЕНО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ І.С.ГОРОДИНЦЮ

   gorodunec1В Драбівському районі всіляко підтримують розвиток краєзнавства і людей, які займаються цією суспільно значимою і патріотичною справою, досліджуючи та популяризуючи історію рідного краю. Не забувають на Драбівщині і краєзнавців, які були літописцями своєї малої батьківщини в минулому.

   Серед тих, хто присвятив своє життя краєзнавству – Іван Сергійович Городинець (1927 – 2014) із села Безпальче. Він створив і впродовж багатьох років очолював один із кращих на Черкащині сільський музей, удостоєний високого звання «Заслужений учитель України». Своєю невтомною пошуковою працею він зібрав і повернув з небуття багато безцінних історико-культурних пам’яток, опублікував велику кількість статей у періодичних виданнях та пресі.

   Головною справою усього життя для нього став пошук відомостей про односельчан, які загинули в горнилі війн і революцій, під час голодоморів і політичних репресій, працювали і ростили дітей. Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стала видана у 1994 році «Книга пам’яті села Безпальче» – один із перших в Україні біографічних літописів українського села. У книзі вміщено інформацію про долі сотень односельчан від початку і до кінця ХХ століття.

Детальніше...
 

 

Миколі Івановичу БОРЩУ – 75!

 

borsch

   У ці осінні дні виповнюється 75 років від дня народження відомого краєзнавця Миколи Івановича Борща. Впродовж багатьох років свій щедрий краєзнавчий та літературний доробок ювіляр присвячує славній історії і щирим душею людям Черкащини. Його краєзнавчі розвідки і поетичні твори виховують у молодого покоління патріотизм, любов до рідного краю і повагу до культурних надбань українського народу.

   З приємністю відзначаємо, що до свого рубіжного ювілею Микола Іванович Борщ підійшов збагаченим життєвою мудрістю, з вагомими здобутками на краєзнавчій та письменницькій ниві. Як завжди, йому притаманні такі риси як людяність, чесне і сумлінне ставлення до свого обов’язку.

   Вийшовши з простої селянської родини, він змалечку пізнав усі труднощі життя свого покоління, працював в рідному селі, служив в армії, здобував освіту, вчителював, працював в пам’яткоохоронній та культурно-освітній сфері.

   Останні 15 років М.І. Борщ трудиться в обласному краєзнавчому музеї і виконує відповідальне громадське доручення заступника голови правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Саме тут у цікавих і змістовних заходах, в літературних творах і виступах в пресі сповна розкрився організаторський і творчий потенціал ювіляра.

   Микола Іванович Борщ робить вагомий внесок у вдячну і суспільно значиму справу виховання у молодого покоління патріотизму, любові до рідного краю і поваги до історико-культурних надбань українського народу.

   З нагоди ювілею, від краєзнавців Черкащини прийміть, дорогий наш ювіляре, щирі вітання і побажання успіхів у праці на благо України. Нехай Ваш дім завжди повниться щастям, а Ви живіть любов’ю та шаною рідних і друзів.

   Щиро вітаючи Миколу Івановича з ювілеєм, висловлюємо вдячність за подвижницьку громадську роботу, зичимо міцного здоров’я й творчої наснаги.

Правління обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 28 з 48