НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПРО ПОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 РР. НА ЧЕРКАЩИНІ
Відповідно до Указу Президента України про відзначення 100-річчя Української революції 1917–1921 років в області розроблена програма підготовки та відзначення цієї дати. Вона передбачає комплекс заходів щодо увічнення на Черкащині пам’яті про події і визначні постаті Української революції, облаштування та благоустрій меморіальних місць.
В окремий розділ виділено інформаційні, науково-освітні та культурно-мистецькі заходи, зокрема видання навчальної та інформаційно-довідкової літератури, до підготовки якої долучилися Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Першим серед таких видань побачив світ навчальний посібник «Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.». Його автор – голова Черкаської обласної організації НСКУ, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко.
|
Детальніше...
|
|
НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» – ПОНАД 400 ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ
На початку 2017 року число відвідувачів сайту «Краєзнавча Черкащина» (nsku.ck.ua) Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України досягло 400 тисяч. Нагадаємо, що 300-тисячний відвідувач був зафіксований 11 травня 2015 року.
Відвідувачі сайту знайомляться з інформацією про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначними подіями і явищами, що відбувалися на його території, життям і діяльністю відомих людей Черкащини. Окремі матеріали сайту розміщуються на сторінці облорганізації НСКУ у Фейсбуці.
|
Детальніше...
|
З Новим роком і Різдвом Христовим!
Шановні краєзнавці, земляки-черкащани!
Щиро вітаємо Вас з Новим 2017 роком і Різдвом Христовим!
В минулому, непростомуроці, краєзнавці Черкащини гідно виконували свій патріотичний обов’язок на дослідницькій і культурно-освітній ниві. Зусиллями подвижників краєзнавства створені і побачили світ нові праці, присвячені історії краю, людям, які творили і продовжують творити добро на рідній землі. Досліджені вами сторінки минулого є життєстверджуючою основою для виховання молодого покоління, сприяють формуванню у нього високих громадянських якостей, поваги до власної історії.
Зустрічаючи Новий 2017 рік, сподіваємося на добрі зміни, на мир і спокій у нашій державі. Нехай світлі новорічні і різдвяні свята сповнять наші серця радістю й надією, принесуть у кожну родину злагоду, добробут і благополуччя.
Щасливого Нового року та щедрого Різдва!
Президія правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України |
100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
О.В. ТКАНКА
23 грудня 2016 року виповнилося 100 років від дня народження Героя Радянського Союзу, професора Олександра Васильовича Тканка, який у 1953–1979 рр. був ректором Черкаського державного педагогічного інституту (нині – національного університету імені Богдана Хмельницького). Цій даті на Черкащині було присвячено низку заходів. Серед них – круглий стіл «Педагог, вчений, воїн», що відбувся в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 21 грудня.
|
Детальніше...
|
ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ
ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2016 РОКУ
Вже третій рік поспіль церемонія вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича відбувається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. І це не випадково, адже бібліотека носить ім’я нашого славного земляка, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича.
Цьогорічний конкурс на здобуття премії засвідчив розширення тематичної і жанрової палітри краєзнавчих досліджень Черкащини.
Так, вперше конкурсна комісія розглядала і визнала переможцем в номінації окремих авторів хрестоматійне видання «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століть», яку підготував Станіслав Степенькін – науковий співробітник Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. Таке видання дасть змогу дослідникам працювати з унікальними історичними документами, вміщеними у цій книзі, і на цій основі створювати об’єктивний літопис історії рідного краю.
Лауреатом в номінації авторських колективів стала книга «Незбагненна. Земна. Героїчна». Це теж одне з перших краєзнавчих видань біографічного спрямування і своєрідний внесок в «олюднення» історії краю. Серед 12 авторів цієї збірки публіцистично-документальних нарисів про долі видатних жінок Кам’янщини – Галина Таран, Таміла Чупак, Юрій Ляшко, Олександр Мушта, Людмила Туренко, Тетяна Джулай, Наталія Пугач.
|
Детальніше...
|
|
|
|
|
Сторінка 26 з 50 |