Краєзнавчі новини

1

2

3

 

КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ ЧЕРКАЩИНИ, ПРИСВЯЧЕНА 100-РІЧЧЮ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Заставка

   20 квітня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася VІІІ науково-краєзнавча конференції «Черкащина в контексті історії України», присвячена 100-річчю Української революції 1917 – 1921 рр.

На адресу конференції надійшов вітальний лист Голови Національної спілки краєзнавців України, члена-кореспондента НАН України О.П. Реєнта, в якому зазначено, що «проведення конференції є підтвердженням того, що черкащани знають і шанують свою історію, своїх видатних земляків, які жили і творили в ім’я України, щиро вболівали за її долю і майбутнє». 

Учасників конференції привітали радник голови обласної державної адміністрації А.М. Кравець та директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради І.В. Волошин.

Науково-краєзнавчі конференції «Черкащина в контексті історії України» започатковані обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. Перша відбулася у 2003 році і присвячувалася 50-річчю утворення Черкаської області. Відтоді конференції проводяться раз у 2 – 3 роки і присвячуються актуальним проблемам історії краю.

         Особливість таких конференцій полягає в тому, що в них, окрім науковців, беруть участь широкі верстви краєзнавчої громадськості з міст і районів області – учителі, працівники музеїв, архівів, історико-культурних заповідників, журналісти. Предметом досліджень є конкретні теми місцевої історії, які в багатьох випадках суттєво доповнюють напрацювання академічної науки. Участь в конференціях краєзнавців спільно з науковцями сприяє професіоналізації краєзнавчої роботи. За наслідками конференцій видаються збірники матеріалів, які користуються популярністю серед громадськості.

Детальніше...
 

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПРО ПОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 РР. НА ЧЕРКАЩИНІ

Відповідно до Указу Президента України про відзначення 100-річчя  Української революції 1917–1921 років в області розроблена програма підготовки та відзначення цієї дати. Вона передбачає комплекс заходів щодо увічнення на Черкащині пам’яті про події і визначні постаті Української революції, облаштування та благоустрій меморіальних місць.

В окремий розділ виділено інформаційні, науково-освітні та культурно-мистецькі заходи, зокрема видання навчальної та інформаційно-довідкової літератури, до підготовки якої долучилися Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Першим серед таких видань побачив світ навчальний посібник «Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.».  Його автор – голова Черкаської обласної організації НСКУ, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко.

 

ОБКЛ

 

Детальніше...
 

НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» – ПОНАД 400 ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ

   На початку 2017 року число відвідувачів сайту «Краєзнавча Черкащина» (nsku.ck.ua) Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України досягло 400 тисяч. Нагадаємо, що 300-тисячний відвідувач був зафіксований 11 травня 2015 року.

    Відвідувачі сайту знайомляться з інформацією про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначними подіями і явищами, що відбувалися на його території, життям і діяльністю відомих людей Черкащини. Окремі матеріали сайту розміщуються на сторінці облорганізації НСКУ у Фейсбуці.

Детальніше...
 

З Новим роком і Різдвом Христовим!

Шановні краєзнавці, земляки-черкащани!

 

11112

 

Щиро вітаємо Вас з Новим 2017 роком і Різдвом Христовим!

В минулому, непростомуроці, краєзнавці Черкащини гідно виконували свій патріотичний обов’язок на дослідницькій і культурно-освітній ниві. Зусиллями подвижників краєзнавства створені і побачили світ нові праці, присвячені історії краю, людям, які творили і продовжують творити добро на рідній землі.  Досліджені вами сторінки минулого є життєстверджуючою основою для виховання молодого покоління, сприяють формуванню у нього високих громадянських якостей, поваги до власної історії.

Зустрічаючи Новий 2017 рік, сподіваємося на добрі зміни, на мир і спокій у нашій державі. Нехай світлі новорічні і різдвяні свята сповнять наші серця радістю й надією, принесуть у кожну родину злагоду, добробут і благополуччя.

           Щасливого Нового року та щедрого Різдва!

Президія правління
Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 23 з 48