Краєзнавчі новини

 

Миколі Івановичу БОРЩУ – 75!

 

borsch

   У ці осінні дні виповнюється 75 років від дня народження відомого краєзнавця Миколи Івановича Борща. Впродовж багатьох років свій щедрий краєзнавчий та літературний доробок ювіляр присвячує славній історії і щирим душею людям Черкащини. Його краєзнавчі розвідки і поетичні твори виховують у молодого покоління патріотизм, любов до рідного краю і повагу до культурних надбань українського народу.

   З приємністю відзначаємо, що до свого рубіжного ювілею Микола Іванович Борщ підійшов збагаченим життєвою мудрістю, з вагомими здобутками на краєзнавчій та письменницькій ниві. Як завжди, йому притаманні такі риси як людяність, чесне і сумлінне ставлення до свого обов’язку.

   Вийшовши з простої селянської родини, він змалечку пізнав усі труднощі життя свого покоління, працював в рідному селі, служив в армії, здобував освіту, вчителював, працював в пам’яткоохоронній та культурно-освітній сфері.

   Останні 15 років М.І. Борщ трудиться в обласному краєзнавчому музеї і виконує відповідальне громадське доручення заступника голови правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Саме тут у цікавих і змістовних заходах, в літературних творах і виступах в пресі сповна розкрився організаторський і творчий потенціал ювіляра.

   Микола Іванович Борщ робить вагомий внесок у вдячну і суспільно значиму справу виховання у молодого покоління патріотизму, любові до рідного краю і поваги до історико-культурних надбань українського народу.

   З нагоди ювілею, від краєзнавців Черкащини прийміть, дорогий наш ювіляре, щирі вітання і побажання успіхів у праці на благо України. Нехай Ваш дім завжди повниться щастям, а Ви живіть любов’ю та шаною рідних і друзів.

   Щиро вітаючи Миколу Івановича з ювілеєм, висловлюємо вдячність за подвижницьку громадську роботу, зичимо міцного здоров’я й творчої наснаги.

Правління обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 
КРАЄЗНАВЦІ ЛИСЯНЩИНИ ПРО МИНУЛЕ І НАСУЩНЕ

   У червні нинішнього року в Лисянці відбулося засідання координаційної ради з питань краєзнавства, що діє при районних органах влади. На захід було запрошено краєзнавців району, вчителів, бібліотекарів, усіх зацікавлених.

   Вели засідання заступник голови Лисянської районної ради Ярослав Попко та голова Лисянської районної організації «Витоки» НСКУ, доктор історичних наук, професор Володимир Щербатюк. У засіданні взяли участь: письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Шкляр; кандидат юридичних наук, доцент, член НСКУ Юрій Сокур; кандидат філологічних наук, професор, член НСКУ Тетяна Конончук;, кандидат історичних наук, доцент Юрій Митрофаненко; голова Лисянської районної організації ВО «Свобода» Сергій Іщенко,; голова Лисянського козацького товариства ГО «Українське реєстрове козацтво» та голова Лисянської районної організації Товариства сприяння обороні (ТСО) України, член НСКУ Василь Коряк, та інші.

lusyanka 1833

Учасники засідання біля районної ради. Зліва направо: С. Іщенко, В. Коряк, В. Щербатюк, Т. Конончук, Ю. Сокур, М. Лаврега, Ю. Митрофаненко

   

Детальніше...
 

dennezal

З Днем Незалежності!

   Сердечно вітаємо краєзнавців, усіх черкащан і гостей краю з Днем Незалежності України! Ця дата для кожного з нас уособлює торжество правди та історичної справедливості, адже наш народ віками прагнув до власної державності.

   Українці завжди мужньо боронили рідну землю, відстоювали людську гідність та право на вільний вибір. І нині Україна переживає складні часи. Ствердивши у 1991 році незалежність своєї держави, ми змушені відстоювати її суверенітет і територіальну цілісність в неоголошеній та підступній війні.

   Бажаємо краєзнавцям – справжнім патріотам рідного краю і держави, усім, для кого відродження історичної пам’яті і збереження культурної спадщини Черкащини стало справжнім покликанням і метою життя, міцного здоров’я, щедрої долі, сили і наснаги в усіх добрих справах.

   Впевнені, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави.

Президія правління Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 
ПРЕМІЮ ІМЕНІ МАКСИМОВИЧА НАРЕШТІ ВРУЧЕНО

     Ще у 1994 році за пропозицією черкаських письменників і краєзнавців обласна рада і облдержадміністрація заснували обласну літературно-краєзнавчу (з 2001 року – краєзнавча) премію імені видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Михайла Максимовича, уродженця Черкащини.

premiya maks1

     

Детальніше...
 
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ В ЛИСЯНСЬКИХ БУДИЩАХ

    3 травня 2015 р. у селі Будище Лисянського району Черкаської області відбулися заходи, присвячені перебуванню в цьому селі Тараса Григоровича Шевченка. Ініціатором їх проведення виступила професор, член Національної спілки краєзнавців України Т.І. Конончук, яка відгукнулась на пропозицію жительки села Будище Валентини Іванівни Трохименко щодо увічнення імені Т.Г. Шевченка в селі.

shevch lusyanka1

 Т. Конончук (виступає) та П. Засенко

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 23 з 42