Краєзнавчі новини

ДОРОГА КРАЄЗНАВЧА ГРОМАДО!

В Україну прийшла війна – жорстокий російський агресор віроломно напав на нашу землю. У час смертельної небезпеки черкащани на полі бою мужньо захищають свою державу, злагоджено діють, забезпечуючи життя людей у містах і селах краю.

Усі ми стали учасниками і свідками героїчних і драматичних подій. Тож давайте вести хроніку патріотичних дій і вчинків наших земляків, щоб вони залишилися в історії Черкащини взірцем для наслідування нинішнім і прийдешнім поколінням. А коли на нашу землю прийде мир, ми обов’язково видамо «Книгу мужності Черкащини».

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

Черкаська обласна організація

Національної спілки краєзнавців України

2022

 

«Село у відрогах Холодного Яру».

Фотовиставка з такою промовистою назвою відкрилася на Водохреще, 19 січня 2022 року у Черкасах. Вона виконана обласною організацією Національної спілки краєзнавців України (ініціатор і керівник проекту – Василь Мельниченко).

1

Експозицію розміщеної в обласному краєзнавчому музеї виставки склали унікальні світлини сільського фотографа із холодноярського села Грушківка колишнього Кам'янського району Івана Антоновича Литвина (1924–1987). У 2010 році його онук – черкаський художник Ігор Солодовніков, виявив на горищі будинку негативи близько 5 тисяч світлин, зроблених свого часу дідом. Відцифрувавши їх, він зберіг для нащадків безцінну спадщину свого діда, який понад півстоліття тому фотоапаратом «Зоркий-2» знімав повсякденне життя своїх односельчан – нелегку колгоспну працю, весілля, дні народження, похорони, дозвілля у селі Грушківка. Зі світлин постає реальне повсякдення українських селян доби хрущовської «відлиги». Автор зумів показати особливі риси своїх односельчан та передати їхню щирість і справжність, які завдяки збереженим світлинам дійшли до сучасників.

Детальніше...
 

22 грудня 2021 року відбулася VI звітно-виборна конференція Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

1

Конференція проходила у змішаному режимі (офлайн і онлайн) з включенням усіх 35 делегатів від міст, районів та об’єднаних територіальних громад області. Делегатів привітав голова Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт. У своєму виступі він висловив подяку краєзнавцям Черкащини, голові обласної організації НСКУ Василю Мельниченку за активну дослідницько-пошукову і просвітницьку роботу з вивчення та популяризації знань про рідний край.

Відзначив цікаві і суспільно значимі справи обласної організації Спілки та її осередків на місцях. Голова НСКУ окреслив завдання, які стоять сьогодні перед Спілкою і які будуть обговорені на черговому VII з’їзді Національної спілки краєзнавців України 25 січня 2022 року.

Детальніше...
 

КРАЄЗНАВЧЕ СВЯТО «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»

КС 27

29 травня 2018 року в Черкасах відбулося обласне краєзнавче свято «Моя Черкащина». Особливої значимості йому додавало те, що воно співпало в часі із відзначенням Всеукраїнського Дня краєзнавствата 100-річчя Черкаського краєзнавчого музею.

Ініційоване обласною організацією Національної спілки краєзнавців України свято об’єднало навколо теми рідного краю і краєзнавства осередки творчих спілок – письменників, художників, майстрів народного мистецтва. У ньому взяли участь книговидавничі організації, туристичні агенції, історико-культурні заповідники та бібліотеки Черкащини.

Детальніше...
 

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ «ТАРАС ШЕВЧЕНКО: НЕЗЛАМНА ПОСТАТЬ НА ШЛЯХУ ДО ВОЛІ», ПРИСВЯЧЕНІ 160-РІЧЧЮ ВІД ЧАСУ ПОВЕРНЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ІЗ ЗАСЛАННЯ (1847 – 1857)

DSC 0289 1004x669

   Цього року виповнилося 160 років від часу повернення Тараса Григоровича Шевченка із заслання (1847 – 1857). Відзначення цієї дати розширює знання про Т. Г. Шевченка, постать якого є символом волі, мужності та справедливості для кожного українця.

   Знущання і наруга над людською гідністю завдавали Шевченкові неймовірних моральних мук і страждань. Роки заслання підірвали його здоров’я, що згодом позначилося на загальному фізичному стані й призвело до передчасної смерті. Однак у ці найтяжчі роки життя зміцнів і загартувався його дух і воля. Незважаючи на жорстоку кару і суворі репресії, у важких умовах підневільного солдатського життя поетичний геній Шевченка не згас, а проявився з новою силою у багатьох прекрасних творах.

  З ініціативи Шевченківського національного заповідника, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаської обласної організації НСКУ, обласного краєзнавчого музею, Українського центру науки і культури при посольстві України в Республіці Казахстан та Громадського науково-просвітницького «Інституту Тараса Шевченка» 12 – 13 вересня 2017 року у Каневі відбулися П’яті Міжнародні Шевченківські читання з промовистою назвою «Тарас Шевченко: незламна постать на шляху до Волі», присвячені 160-річчю від часу повернення Тараса Григоровича Шевченка із заслання (1847 – 1857).

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 22 з 48