Краєзнавчі новини

АНАТОЛІЙ ЧАБАН УДОСТОЄНИЙ ПРЕМІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА ПЕТРА ТРОНЬКА

 

     У Києві в залі засідань Національної спілки краєзнавців України  12 липня відбулося урочисте вручення всеукраїнської краєзнавчої премії імені академіка НАН України, Героя України, першого голови НСКУ П.Т. Тронька 2016 року. Висока нагородаприсуджується за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю.

   Цьогорічним лауреатом премії імені Петра Тронька став член НСКУ, доктор історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Юзефович Чабан.

Prem 1 1001x786

Премія Тронька 3

Детальніше...
 

«ТРИВАЄ КОНКУРС НА КРАЄЗНАВЧУ ПРЕМІЮ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА

         

     Триває конкурс на здобуття краєзнавчої премії 2016 року імені видатного українського вченого-енциклопедиста, уродженця Черкащини Михайла Максимовича. Премія заснована облдержадміністрацією і обласною радою ще у 1994 році як літературно-краєзнавча, а з активним розвитком краєзнавства була трансформована у краєзнавчу. Її мета – підтримка краєзнавства як важливого засобу національно-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії і сучасності Черкащини до нових здобутків у галузі краєзнавства.

Детальніше...
 

«УКРАДЕНЕ  ДИТИНСТВО» – КНИГА ПРО ДІТЕЙ ВІЙНИ ЧЕРКАЩИНИ

 

       Напередодні 22 червня – Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, у черкаському видавництві «Вертикаль» побачила світ книга «Украдене дитинство» про дітей війни Черкащини в роки Другої світової війни. До неї увійшли наукові статті, документи державних архівів та особистих архівів краєзнавців. 

Украдене дитинство

Детальніше...
 

КРАЄЗНАВЧИЙ МЕДІАПРОЕКТ СМІЛЯНСЬКИХ ГІМНАЗИСТІВ - ПРИЗЕР МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

   

Медіапроект «Видатні вчені Черкащини» Смілянської гімназії імені В.Т. Сенатора здобув «срібло» Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

 

KALENDAR 1006x671

 

Детальніше...
 

ВИЙШЛА КНИГА "РЕТРО-ГРАД" БОРИСА ЮХНА З ІСТОРІЇ ПОВСЯКДЕННЯ ЧЕРКАС

   

   У музеї «Кобзаря» 1 червня відбулася презентація книги Бориса Юхна з дещо незвичною назвою «Ретро-град». Як і увесь творчий доробок відомого черкаського журналіста-краєзнавця, вона вирізняється своєю самобутністю – не є класичною історико-документальною працею, як не є і суто журналістською розповіддю про минуле. «Родзинка» книги полягає в тому, що в ній ще не зовсім далека офіційна історія Черкас суттєво доповнена маловідомими, або й зовсім невідомими фактами міського життя обласного центру наймолодшої в Україні області (1954–1979 рр.).

 

1

 

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 21 з 42