Краєзнавчі новини

ПРОФЕСОР ВАСИЛЬ МЕЛЬНИЧЕНКО У ПРОЕКТІ

"ГОДИНИ ПАТРІОТИЧНОГО СПІЛКУВАННЯ

"З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ" (ВІДЕО)

зображення viber 2022-05-31 15-14-40-316

11 травня 2022 року перший заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник культури України, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мельниченко взяв участь у проекті «Години патріотичного спілкування «З Україною в серці». Такі просвітницькі зустрічі започаткували Відділ краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

https://www.youtube.com/watch?v=dEeZhICRAuM

 

ЗА ПІДТРИМКИ КРАЄЗНАВЦІВ ЧЕРКАЩИНИ ВІДКРИЛИСЬ

ГОДИНИ ПАТРІОТИЧНОГО СПІЛКУВАННЯ

"З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ"

У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА (ВІДЕО)

28 квітня 2022 року голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко розпочав цикл годин патріотичного спілкування "З Україною в серці".

зображення viber 2022-05-30 21-24-33-287

Такі просвітницькі зустрічі започаткували Відділ краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

https://www.youtube.com/watch?v=RFUvRifuNvw

 

ЧИМ ЖИВУТЬ КРАЄЗНАВЦІ УКРАЇНИ У ВОЄННІ ЧАСИ

зображення viber 2022-05-30 20-37-25-649

Під такою назвою у ефірі черкаського телеканалу ВІККА під рубрикою «Актуальна розмова» 9 травня 2022 р. вийшла передача, ініційована Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України спільно з керівництвом телеканалу. У ній взяли участь очільник краєзнавців Черкащини Валентин Лазуренко і голова Чернігівського районного осередку НСКУ Андрій Курданов, який змушений був тимчасово переселитися до Черкас.

Разом з ведучою Тетяною Очеретяною вони вели мову про те, чим живуть краєзнавці Чернігівщини, яка першою зазнала нападу російських агресорів і Черкащини, яка дала прихисток тисячам наших співвітчизників – переселенцям з районів бойових дій.

зображення viber 2022-05-30 20-37-26-217

Голова Черкаської обласної організації НСКУ, професор Валентин Лазуренко розповів, що у час важких випробувань, члени Спілки разом з українським народом роблять усе можливе для наближення перемоги над ворогом – захищають Україну у лавах Збройних Сил України і територіальної оборони, беруть активну участь у волонтерських організаціях із підтримки воїнів та вимушених переселенців.

При цьому обласна організація не припиняє своєї діяльності. Ще 14 квітня 2022 р. на засіданні президії правління облорганізації НСКУ було обговорено організацію практичної роботи Спілки в умовах віроломної агресії путінської росії проти України і намічено проведення конкретних заходів. Зокрема, у фонд підтримки Збройних Сил України перераховано зібрані спілчанами членські внески у сумі 10 тисяч гривень.

Започатковано проведення спільно з обласною бібліотекою імені Тараса Шевченка і розміщення в Ютубі годин патріотичного спілкування «З Україною в серці», інформаційно-просвітницького циклу «Краєзнавці Черкащини: Україна переможе!», інших заходів патріотичного спрямування.

Так, до Дня краєзнавства відбудеться регіональний телеміст за участю відомих краєзнавців, виступи членів НСКУ на телебаченні і в соціальних мережах, у яких будуть висвітлюватися героїчні сторінки історії краю, життя і подвижницька діяльність відомих черкащан, їх мужність і героїзм у бойових діях проти російських агресорів.

Зі свого боку голова Чернігівського районного осередку НСКУ Андрій Курданов розповів про те, що краєзнавці Чернігівщини не припиняють дослідницько-пошукової роботи. Засобами краєзнавства всебічно висвітлюють історію рідного краю, розповідають про відомих земляків. Але особливу увагу акцентують на сьогоденні – героїчних діях і вчинках чернігівчан у захисті України від ворога, відбудові зруйнованих окупантами господарства та інфраструктури міст і сіл.

зображення viber 2022-05-30 20-37-26-472

Поділився цікавим досвідом просвітницької роботи у селах Чернігівського району. Зокрема розповів про створення у людних місцях стаціонарних і недорогих у виконанні інформаційних стендів, на яких розміщуються текстові та ілюстративні матеріали про історію та людей населених пунктів і які можна оперативно оновлювати. Тобто, перед односельчанами і гостями села постійно наочно постає історія рідного краю і людей, які творили і продовжують її творити. Такі, здавалося б, не дуже складні форми роботи, суттєво доповнюють краєзнавчу літературу і електронні ресурси та сприяють роботі бібліотек, музеїв та закладів освіти.

зображення viber 2022-05-30 20-37-25-947

У підсумку представники двох знаних в Україні краєзнавчих громад були єдині в тому, що треба посилювати роботу з популяризації знань про свій рідний край, виховання любові до малої батьківщини та України і готовності боронити її від ворога.

зображення viber 2022-05-30 20-37-26-712

До речі, Андрій Курданов вже повернувся на звільнений від окупантів рідний Чернігів.

Василь МЕЛЬНИЧЕНКО,

професор, заслужений працівник культури України

(у 2001–2021 рр. – голова Черкаської обласної організації НСКУ)

 

КРАЄЗНАВЦІ ЧЕРКАЩИНИ ЗРОБИЛИ ВНЕСОК У ФОНД ПІДТРИМКИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

14 квітня у режимі онлайн відбулося засідання президії Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Учасники засідання одноголосно проголосували за перерахування у фонд підтримки Збройних Сил України зібраних спілчанами членських внесків у сумі 10 тисяч гривень.

На засіданні президії основна увага була приділена організації практичної роботи Спілки в умовах віроломної агресії путінської Росії проти України.

Голова обласної організації Валентин Лазуренко зазначив, що у час важких випробувань, краєзнавці Черкащини разом з українським народом роблять усе можливе для наближення перемоги над ворогом – захищають Україну у лавах Збройних Сил і територіальної оборони, беруть активну участь у волонтерських організаціях із підтримки воїнів та вимушених переселенців. Не полишаючи при цьому краєзнавчої діяльності.

Члени президії – директор обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка Людмила Дядик і директор Державного архіву області Тетяна Клименко запропонували об’єднати зусилля закладів культури, освіти і творчих спілок і запланувати проведення спільних тематичних краєзнавчо-просвітницьких заходів патріотичного спрямування з використанням можливостей соціальних мереж. Цю пропозицію підтримали представники первинних осередків Спілки краєзнавців університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького (Василь Мельниченко, Лариса Синявська), ЧДТУ (Валентин Лазуренко, Оксана Яшан), УДПУ (Зінаїда Священко), обласного краєзнавчого музею (Сергій Ганницький), обласного відділення МАН України (Тетяна Нераденко).

Ближчим часом буде започатковано проведення годин патріотичного спілкування «З Україною в серці», просвітницького циклу «Краєзнавці Черкащини: Україна переможе!», телемоста до Дня краєзнавства, низки інших спільних заходів, у яких будуть висвітлюватися героїчні сторінки історії краю, життя і подвижницька діяльність відомих черкащан, їх мужність і героїзм у бойових діях проти російських агресорів.

Краєзнавці продовжать вести хроніку патріотичних дій і вчинків наших земляків, щоб вони залишилися в історії Черкащини взірцем для наслідування нинішнім і прийдешнім поколінням. А коли на нашу землю прийде мир, тоці матеріали складуть основу «Книги мужності Черкащини».

Таку ж роботу рекомендовано проводити краєзнавцям у районах та територіальних громадах.

Президія обласної організації НСКУ закликала усіх краєзнавців всіляко підтримувати героїчні Збройні Сили України, які дають гідну відсіч агресору, робити свій внесок у перемогу, пам’ятати, що наша сила в єдності.

Україна переможе!

image1

image0

image0 2

 

ШЕВЧЕНКО – З НАМИ!

Кожного року у березневі дні в Україні та світі відзначається день народження пророка українського народу, поета, художника і мислителя Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861).

Нинішнього березня Україна переживає найдраматичніший період своєї новітньої історії – на нашу землю прийшла війна. Сьогодні, як ніколи, для усіх нас особливого значення набувають слова Великого Кобзаря:

Свою Україну любіть.

Любіть її во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Â У ці дні наших воїнів на захист кожного клаптику української землі від російської агресії надихає величний заповіт Шевченка:

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кровю

Волю окропіте.

 Саме ці слова сьогодні є ключем до перемоги.

Слава Шевченковому генію! Україна переможе!

Черкаська обласна організація

Національної спілки краєзнавців України

 Краєзнавці Черкащини Україна переможе 9 березня Шевченко з нами

 
«ПочатокПопередня21222324252627282930НаступнаКінець»

Сторінка 21 з 48