ВІЧНА ПАМЯТЬ І ВІЧНА ШАНА П.Т. ТРОНЬКУ

09-16-1На 97-му році життя перестало битися серце голови Національної спілки краєзнавців України Петра Тимофійовича ТРОНЬКА.

Видатний державний та громадський діяч, академік Національної академії наук України, колишній віце-президент АН УРСР та заступник Голови Ради Міністрів УРСР, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії СРСР; Герой України. Засновник в 1990 році і незмінний голова Всеукраїнської (нині – Національної) спілки краєзнавців України.

Народився 12 липня 1915 року на Харківщині.в в сім'ї селян-бідняків.
У 1961 - 1978 рр. - заступник голови Ради міністрів Україні. У 1978 році обраний академіком АН УРСР, віце-президентом АН УРСР. З 1978 року - завідувач відділом регіональних проблем історії України Інституту історії АН УРСР і НАН України. Обирався депутатом Верховної Ради УРСР дев'яти скликань.

Ініціатор створення Музею народної архітектури та побуту в с. Пирогово, голова редколегії 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР" та серії видань про жертви політичних репресій радянських часів "Реабілітовані історією".Автор близько 600 наукових, публіцистичних робіт, газетних статей, понад 20 монографій. Почесний професор 11 українських вузів, почесний громадянин 7 міст України.Нагороджений 14 державних орденами і 18 медалями СРСР і Україні. У 2000 році удостоєний звання "Герой України".


Йому були притаманні високий професіоналізм, наполегливість та порядність. Усе своє життя віддав служінню Україні. До останньої хвилини Петро Тимофійович був невтомним у творчості та громадській діяльності, сприяв збереженню історико-культурної спадщини українського народу, передаючи багатий досвід молодому поколінню істориків і краєзнавців. Велика заслуга П.Т. Тронька у збереженні та впорядкуванні історико-культурних пам’яток Черкащини, передусім шевченківських місць на Звенигородщині та у Каневі.

Світла пам`ять про Петра Тимофійовича назавжди залишиться в  серцях краєзнавців, усіх черкащан, які знали його.

В церемонії прощання з П.Т. Троньком, яке відбулося 15 вересня в приміщенні клубу Кабінету Міністрів України, взяли участь представники краєзнавчої громадськості Черкащини – В.М. Мельниченко, А.Ю. Чабан, А.Г. Морозов, М.І. Бушин, М.Є. Іщенко, Р.В. Танана, О.М. Костюкова, В.М. Щербатюк та інші.