КРАЄЗНАВЦІ ЛИСЯНЩИНИ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ

В Лисянці відбулося розширене засідання координаційної ради з розвитку краєзнавства, яка діє в районі. Засідання відкрив голова Лисянської районної ради А.М. Лисичкін, який очолює цей координаційний орган. Він наголосив на важливості і суспільній значимості багатогранної роботи, яку проводить районна організація „Витоки” Національної спілки краєзнавців України.

Учасники зібрання, а тут були місцеві краєзнавці, науковці з Києва, представники громадських організацій та районної і селищної ради, розглянули широкий спектр питань розвитку краєзнавства, зокрема –  видання краєзнавчого журналу „Добридень”, наукових досліджень з історії сіл Журжинці (доповідач Н. Нехоца-Товкач), Боярка (М. Демчук), Почапинці (П. Ялинський). Йшлося про відродження гончарського мистецтва та підтримку в цьому ініціативи місцевого майстра К. Пустільніка, включення Лисянки до туристичних маршрутів області (В. Костенко).1

Підсумки роботи краєзнавців Лисянщини підбив голова районної організації „Витоки” кандидат історичних наук В. Щербатюк. Доповідач зазначив, що до 20-річчя Незалежності України лисянські краєзнавці підійшли з вагомими здобутками. У грудні 2010 року в Монастирку, що поблизу Лисянки, на території колишнього родинного маєтку Михайла Хмельницького – батька гетьмана України, встановлено пам’ятний знак. З ініціативи випускників Київського національного університету імені Тараса Шевченка було виготовлено і встановлений у місцевому районному державному історичному музеї бюст Кобзаря, а на фасаді закладу вмонтована  меморіальна дошка. Окрім цього в музеї були замінені вікна, герметичність яких сприятиме збереженню відповідної температури та вологості, необхідних для збереження експонатів. Від районних органів влади заклад отримав комп’ютер.2

На засіданні обговорено питання щодо підтриманої обласною організацією НСКУ ініціативи громадськості району проприсвоєння музею у Лисянці імені Тараса Шевченка. У зв’язку зі зволіканням вирішення цього питання депутати-краєзнавці (М.П. Демчук, В.П. Костенко, Ф.І. Любчич, М.Т. Лаврега) зробили запит до органів влади.

Про видавничу діяльність спілки „Витоки” учасників засідання проінформувала кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української філології Академії адвокатури України Т. Конончук, яка плідно співпрацює зі своїми земляками і бере активну участь у роботі Спілки.

Як першочергове завдання визначено прийняття районної краєзнавчої програми на період до 2018 року та видання чергового номера краєзнавчого журналу „Добридень”. У їх розв’язанні всіляку підтримку надасть районна рада, запевнив її голова А.М. Лисичкін.

Учасники засідання висловилися за відновлення на Лисянщині місцевих премій: краєзнавчої імені професора Іллі Шульги та мистецької імені Івана Макушенка. До речі, на краєзнавчу премію імені професора Іллі Шульги висунуті радник отамана Черкаської обласної організації Українського реєстрового козацтва О. Гаврилюк та доктор юридичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка П. Захарченко.

 

Володимир ЩЕРБАТЮК,
голова районної організації „Витоки”
Національної спілки краєзнавців України,
кандидат історичних наук, доцент