Вручено краєзнавчу премію імені Максимовича

Вручено краєзнавчу премію імені Максимовича

Напередодні Нового року – 30 грудня,  відбулося урочисте вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича лауреатам 2010 року. Як і в попередні роки конкурс на здобуття премії проводився в двох номінаціях – серед окремих авторів і серед авторських колективів.
Відповідно до рішення конкурсної комісії в номінації окремих авторів краєзнавчих праць лауреатом премії став Платон Прокопович Карпенко – автор книги ,,Нариси з історії Гельмязівщини”. Уродженець села Гельмязів Золотоніського району П.П. Карпенко вже багато років проживає в Житомирі, однак не пориває зв’язків зі своєю малою батьківщиною, багато уваги приділяє вивченню історії рідного села. Працюючи над книгою, крім наукової літератури та архівних матеріалів, автор використав спогади односельчан, що суттєво доповнило літопис Гельмязева та навколишніх сіл.
Лауреатами премії серед колективних праць стали автори книги ,,Криві Коліна крізь терни і роки” – Володимир Петрович Мовчан, Іван Артемович Нерубайський та Василь Йонович Олійник. Книга про їхнє село на Тальнівщині відзначається насиченістю фактичним матеріалом, великою кількістю ретельно підібраних ілюстрацій. В процесі роботи над книгою використано спогади односельчан, архівні документи та статистична інформація. Поза всяким сумнівом книга на сьогоднішній день є взірцем написання історії населених пунктів.

Вручено краєзнавчу премію імені Максимовича

Видання великоформатне, має високоякісне поліграфічне оформлення. Книга знайшла широкий відгук серед села та уродженців Кривих Колін, яких життєві шляхи закинули далеко від рідного краю. Унікальна праця побачила світ завдяки благодійництву одного із авторів – Володимира Петровича Мовчана, за йому велика людська вдячність. А його приклад гідний наслідування.
Під час написання книги автори виступили з ініціативою створення колективного літопису Тальнівського району.
Премію лауреатам від імені обласної адміністрації та обласної ради вручив заступник голови облдержадміністрації Ю.В. Тимошенко. Лауреатів 2010 року вітали начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Л.Є. Нікітенко, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців В.М. Мельниченко та його заступник В.М. Лазуренко, представники громадськості.