Симиренківські краєзнавчі читання

Симиренківські краєзнавчі читання

23 грудня 2010 р. в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулися Симиренківські краєзнавчі читання, присвячені 220-річчю від дня народження Федора Степановича Симиренка (1791 – 1867 рр.), промисловця-цукрозаводчика та 190-річчю від дня народження Платона Федоровича Симиренка (1821 – 1863 рр.), засновника цукрових заводів на Черкащині, відомого мецената.
На заході виступили заступник директора з наукової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею В.І. Нестеренко, завідувачка Мліївського меморіального музею родини Симиренків Н.М. Круподеря, завідувач відділу історії краю ХІV – початку ХХ ст. обласного краєзнавчого музею С.Г. Ганницький, заступник голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук В.М. Лазуренко, науковий співробітник обласного краєзнавчого музею М.І.Борщ.
Учасники краєзнавчих читань ознайомили присутніх із сторінками життя і діяльності представників славної родини Симиренків, які зробили вагомий внесок у розвиток цукроваріння в Україні та розвитку садівництва. Йшлося про благодійницьку діяльність Симиренків, їх участь у громадській та роботі. Виступаючі розповіли про матеріали, що містяться в експозиціях обласного краєзнавчого музею та Мліївського меморіального музею.
Цим заходом продовжено добру традицію організації спільних просвітницьких заходів працівниками обласного краєзнавчого музею та Обласної організації Національної спілки краєзнавців України.