ВІН НІС ЛЮДЯМ ДОБРО І СВІТЛО

photo 2024-06-20 12-38-42

У ці літні дні, 15 червня 2024 р., на 84-му році життя відійшов у вічність добре знаний черкаський краєзнавець і письменник Микола Іванович Борщ. Життєвий шлях М. І. Борща – зразок людської гідності, добропорядності і вірного служіння обраній справі.

Впродовж багатьох років свій щедрий краєзнавчий та літературний доробок ювіляр присвячував славній історії і щирим душею людям Черкащини. Його краєзнавчі розвідки і поетичні твори виховують у молодого покоління патріотизм, любов до рідного краю та повагу до культурних надбань українського народу.

 

Вийшовши з простої селянської родини, Микола Борщ змалечку пізнав труднощі життя свого покоління, працював у рідному селі Ташлик на Смлянщині, служив в армії, здобував освіту, вчителював, працював у пам’яткоохоронній та культурно-освітній сфері.

Останні 15 років своєї трудової біографії він працював в обласному краєзнавчому музеї і виконував відповідальне громадське доручення заступника голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Саме тут у цікавих і змістовних заходах, у літературних творах і виступах у пресі сповна розкрився його організаторський і творчий потенціал. У ці роки з-під його пера вийшли краєзнавчі поеми «Козацька доля», «Єремія», «Платонів хутір – геніїв колиска». Своєму рідному селу він присвятив книгу «Краєзнавчі нотатки про село Ташлик».

Він автор низки поетичних творів про рідний край, окремі з яких у співдружності з композиторами Олександром Стадником і Миколою Плашкевичем стали словами пісень.

За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини Миколі Борщу присвоєно звання Почесний краєзнавець України (2010).

За книгу історико-публіцистичних краєзнавчих нарисів, віршів і поем «З вершин славетних черкащан» йому присуджена Черкаська обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича (2014).

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Миколою Івановичем Борщем. Світла пам’ять про подвижника черкаського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Правління Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України.

Колектив Черкаського обласного краєзнавчого музею