ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ І КРАЄЗНАВСТВО

photo 2024-04-21 14-16-42-1

«Дослідна і проєктна діяльність студентської молоді з національно-патріотичного виховання». Під такою назвою 17 квітня 2024 р. відбулась Обласна науково-практична конференція з дисциплін гуманітарного циклу серед студентів закладів фахової передвищої освіти Донецької області.

photo 2024-04-21 14-16-42-2

Частина закладів фахової передвищої освіти Донецької області тимчасово переміщені до міста Черкаси та з викладацьким та студентським складом яких у краєзнавців Черкащини склались дружні стосунки. Тож учасників конференції на запрошення її організаторів, а це Слов'янський енергобудівний фаховий коледж, від Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України в онлайн-режимі привітав її голова, доктор історичних наук, професор, проректор ЧДТУ Валентин Лазуренко. У своєму виступі він розповів про роль особистостей Черкащини в історії українського державотворення та про взаємну національно-патріотичну роботу, яку краєзнавці ЧДТУ з 2022 року проводять спільно із Слов'янським енергобудівним фаховим коледжем та Краматорським фаховим коледжем технологій і дизайну, які сьогодні тимчасово перебувають у м.Черкаси.

photo 2024-04-21 14-16-42-3

Такі конференції формують справжній патріотизм, а патріотизм – це потужна зброя у руках українця! Знаємо історію свого народу – Перемагаємо!”, – акцентував у своєму виступі Валентин Лазуренко.

photo 2024-04-21 14-16-42-4

Ця конференція була організована спільними зусиллями Обласного методичного об'єднання викладачів української мови та літератури Донецької області і викладачів Слов'янського енергобудівного фахового коледжу. До цієї важливої дискусії приєдналися студенти закладів фахової передвищої освіти Донецької області, а також викладачі, щоб поділитися своїми ідеями та досвідом у сфері національно-патріотичного виховання, щоб разом знайти оптимальні шляхи формування патріотичної свідомості та гордості за нашу незалежну державу.

photo 2024-04-21 14-17-34-5

Учасників конференції також привітали почесні гості: Олена Василенко, начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації; Віктор Турка, в.о. директора Слов'янського енергобудівного фахового коледжу; Олена Савченко, голова Обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури закладів фахової передвищої освіти Донецької області; командир батальйону «Карпатська Січ» ім. Олега Куцина Володимир Гапун; Яна Топольник, завідувачка кафедри педагогіки вищої школи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», доктор педагогічних наук, професор.

24 учасники конференції представили низку захоплюючих досліджень та проєктів, спрямованих на збереження та підтримку культурної спадщини, розвиток національної свідомості та патріотичних цінностей.

Синельник Софія та Лагодіч Дмитро, студенти Слов'янського енергобудівного фахового коледжу, під керівництвом Ірини Арапової та Євгенії Лагодіч презентували проєкти «Краєзнавча скарбниця Черкащини» та «Образ міста у творах про Слов'янськ».

photo 2024-04-21 14-16-42-6

Дякуємо ЗСУ за можливість проводити такі патріотичні заходи, в центрі яких наше молоде покоління!

Богдан КУЛИНИЧ,

член правління Черкаської обласної організації НСКУ