ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки в ХХІ століття» відбулась на Черкащині

photo 2024-04-06 22-19-47-1

28-29 березня 2024 року під егідою Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді (директор – Юлія Кріт), проходила ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки в ХХІ століття», до проведення якої долучилися члени Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету, доктор історичних наук, професор Валентин Лазуренко у вітальній промові акцентував особливу увагу на освітянському історико-краєзнавчому проєкті «Моя Черкащина», який на сьогодні реалізується на Черкащині за активного сприяння Національної спілки краєзнавців України.

 

photo 2024-04-06 22-19-48-2

Привітали учасників конференції члени НСКУ Олександр Шамрай, заступник голови Черкаської обласної державної адміністраціїÂ Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

Перед учасниками конференції на пленарному засіданні виступили члени НСКУ Лариса Синявська і Ігор Кривошея.

photo 2024-04-06 22-19-48-3

Лариса Синявська, доктор історичних наук, професор кафедри історії України навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького виступила з доповіддю “Державотворчі процеси в період Української революції 1917-1921 роки: регіональний вимір”.

Ігор Кривошея, кандидат історичних наук, професор, в. о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, директор Польського культурно-освітнього центру Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини виступив з доповіддю “Міський герб Умані: історія та сучасність”.

photo 2024-04-06 22-19-48-4

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету, член НСКУ Оксана Яшан очолила секцію «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності», яка була представлена молодими дослідниками з різних куточків України. У своїх дослідженнях учасники аналізували роль конкретних історичних постатей, визначали їхній внесок у розвиток українського суспільства та формування його національної ідентичності. За словами науковиці, така історико-краєзнавча робота допомагає формувати національну самосвідомість, патріотизм та розуміння власної ідентичності, надихати на конкретні дії у боротьбі за нашу незалежність та свободу в сучасних умовах.

photo 2024-04-06 22-19-49-5

Цьогоріч конференція об’єднала близько двох сотень юних дослідників – організаційний комітет отримав 108 цікавих робіт із 23 областей України та 14 територіальних громад Черкащини.

Богдан КУЛИНИЧ,

член Національної спілки краєзнавців України