КРАЄЗНАВЦІ СТАЛИ СПІВОРГАНІЗАТОРАМИ КОНФЕРЕНЦІЇ

«БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА ЧЕРКАЩИНИ: ВІД ПЕРШОДЖЕРЕЛ ДО СЬОГОДЕННЯ»

photo 2024-04-06 21-36-42-1

2 – 3 квітня 2024 р. в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «Бібліотечна справа Черкащини: від першоджерел до сьогодення», присвячена 70-річчю утворення Черкаської області, 125-й річниці з часу заснування першої публічної бібліотеки у м.Черкаси та 70-річчю, відколи вона набула статусу обласного закладу, 70-річчю обласної бібліотеки для дітей. Одним із співорганізаторів конференції виступила і Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

 

photo 2024-04-06 21-36-42-2

Привітали колектив бібліотек-ювілярів і члени Національної спілки краєзнавців України, а саме голова Черкаської обласної організації НСКУ Валентин Лазуренко та його перший заступник, професор Василь Мельниченко, почесний краєзнавець України, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шамрай, директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко, професор Володимир Поліщук, доцент Григорій Голиш.

photo 2024-04-06 21-36-41-3

Пленарне засідання науково-практичної конференції розпочалося з доповіді “Бібліотечна справа на Черкащині: історія та сьогодення” очільника краєзнавців Черкащини, доктора історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Валентина Лазуренка. Людмила Дядик, директор Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, член НСКУ, зробила ґрунтовну доповідь на тему «Історичні аспекти та сучасні вектори діяльності Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка». Про 70-річний досвід роботи обласної бібліотеки для дітей йшлося у виступі директорки обласної бібліотеки для дітей Лідії Ушакової.В. о. директора обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка Федір Пилипенко визначив основні трансформаційні напрямки роботи з юнацтвом і молоддю під час сучасної війни. Про дослідження історії бібліотечної справи на Черкащині, розвиток друкованого слова, видатних діячів у галузі бібліотекознавства та бібліографії було заслухано ряд виступів: Клавдії Бугаєнко, заступниці з наукової роботи ОУНБ імені Тараса Шевченка, Григорія Голиша, кандидата історичних наук, директора наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та Тетяни Кравченко, директорки бібліотеки Уманського національного університету садівництва.

photo 2024-04-06 21-36-41-4

Родзинкою заходу стала відеопрезентація про історію розвитку та реалії сьогодення одного з найкращих закладів культури Черкащини.

photo 2024-04-06 21-36-42-5

Для гостей у вестибюлі бібліотеки було розгорнуто виставку-експозицію «Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка: 125 років визнання та перетворень задля громади», а відділи обслуговування представили свої найкращі, сучасні видання з фондів.

photo 2024-04-06 21-36-42-6 

Богдан КУЛИНИЧ,

член Національної спілки краєзнавців України