«ІНВАСПОРТ: історія, персоналії, сьогодення»: Спілка краєзнавців Черкащини стала співорганізатором науково-практичної конференції

зображення viber 2023-04-04 12-59-19-531

«ІНВАСПОРТ: історія, персоналії, сьогодення»: під такою назвою 04 квітня 2023 року в м. Черкаси, у прес-центрі MСК «Дніпро», відбулася науково-практична конференція, присвячена 30-річчю з дня створення КЗ «Регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Черкаської обласної ради».

Співорганізатором конференції стала Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України спільно із КЗ «Регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Черкаської обласної ради» та КП «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро».

 

Модератором науково-практичної конференції був член Національної спілки краєзнавців України,член правління Черкаської обласної організації НСКУ, доктор філософії, майстер спорту України міжнародного класу з футболу, паралімпійський чемпіон (2016 р.), доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я людини Черкаського державного технологічного університету Богдан КУЛИНИЧ.

photo 004

Від Черкаської обласної військової адміністрації привітали учасників конференції Олександр ШАМРАЙ – заступник голови Черкаської ОДА, член Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук і Іван СОЛОДКИЙ – начальник Управління у справах сім‘ї молоді та спорту Черкаської ОДА.

photo 005

«30-РІЧЧЯ «ІНВАСПОРТУ» НА ЧЕРКАЩИНІ У КОНТЕКСТІ ПАМ'ЯТНИХ ДАТ РЕГІОНУ»: такою була тема виступу на науково-практичній конференції голови Черкаської обласної організації НСКУ, доктора історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України, проректора Черкаського державного технологічного університету Валентина ЛАЗУРЕНКА. Голова обласної організації НСКУ привітав учасників науково-практичної конференції, зазначивши на тій неоціненній ролі спортсменів-паралімпійців та дефлімпійців, яких підтримує Інваспорт протягом останніх 30-ти років, у піднесенні іміджу як нашої держави, так і Черкащини, зокрема. Виступив з ініціативою написання та видання “Енциклопедії паралімпійського спорту на Черкащині. Також запросив усіх членів Інваспорту, за бажанням, долучитись до участі у Третій регіональній науково-практичній конференції “Персоналістичний вимір історії Черкащини”, яка щорічно відбувається у березні на базі Черкаського державного технологічного університету та за результатами якої видається друкований збірник, який передається до обласної бібліотеки та Державного архіву Черкаської області. Також Валентин Лазуренко наголосив, що ця науково-практична конференція підтримана краєзнавцями Черкащини є свого роду показовою для інших організацій та установ, які мають відзначати у ці буремні для нашої державності ювілейні чи пам’ятні дні. Оскільки багато знакових подій уже минули непомітно для громадськості.

photo 001

Цікавими і змістовними були наступні виступи учасників конференції: «ЗДОБУТКИ КЗ «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ІНВАСПОРТ» ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» НА МІЖНАРОДНІЙ СПОРТИВНІЙ АРЕНІ ЗА 30 РОКІВ ВІД СТВОРЕННЯ» (ДРИГА Олександр, в.о. начальника КЗ «Регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Черкаської обласної ради»; «ДІЯЛЬНІСТЬ КЗ «ОБЛАСНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (СКАЧКОВ Антон, директор КЗ «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю Черкаської обласної ради»); «СПІВПРАЦЯ КП «МУНІЦИПАЛЬНОГО СПОРТИВНОГО КЛУБУ «ДНІПРО» ЧЕРКАСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» ТА КЗ «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ІНВАСПОРТ» ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (ГОНЧАРОВ Юрій, директор КП «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради, президент «Асоціації футзалу Черкаської області»); «ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ КЗ «ОБЛАСНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (КОЛЯДЕНКО Анатолій, директор КЗ «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю Черкаської обласної ради» з 1999 по 2021 рр.); «ЮРІЙ ГОРЯЩЕНКО: ПЕРШИЙ КЕРІВНИК КЗ «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ІНВАСПОРТ» ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (КУЛИНИЧ Богдан, доктор філософії, майстер спорту України міжнародного класу з футболу, паралімпійський чемпіон (2016 р.); «ПРАВА ТА ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ» (КАПУСТЯН Наталія, представник Урядової уповноваженої з прав людей з інвалідністю в Черкаській області); «СПІВПРАЦЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УТОГ З КЗ «РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ІНВАСПОРТ» ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (ПЕТРОВА Ольга, голова Черкаської обласної організації УТОГ); «РОЗВИТОК СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ У РЕГІОНАХ» (ДЕМ'ЯНЕНКО Ніна, тренер-викладач ДЮСШОІ, голова Черкаського осередку Федерації осіб з вадами розумового та фізичного розвитку); «30 РОКІВ ЧЕРКАСЬКОГО ІНВАСПОРТУ ОЧИМА СПОРТСМЕНА» (ДАНИЛЮК Роман, заслужений майстер спорту України, срібний (2020 р.) та бронзовий призер (2016 р.) Паралімпійських ігор); «РОЗВИТОК ФЕХТУВАННЯ НА ВІЗКАХ У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ» (ШКАЛІКОВА Людмила, керівник ГО «Черкаської обласної федерації фехтування»); «РОЛЬ МОЛОДИХ СПОРТСМЕНІВ У РОЗВИТКУ СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ» (ТЕЛІЖЕНКО Анастасія, майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби; «ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІНВАСПОРТУ НА ЧЕРКАЩИН»І (БАЛАНДІН Микола, спортсмен-ветеран паралімпійського руху Черкащини).

photo 003

Слід також відзначити, що це вже другий, такого роду ювілейний захід в обласному центрі, який допомагають організувати члени Черкаської обласної організації НСКУ. Перший захід – круглий стіл «Головній спортивній арені Черкащини – 65: історія, персоналії, сьогодення», відбувся 28 жовтня 2022 р. та був присвячений 65-річчю відкриття в місті Черкаси центрального стадіону.

photo 002

По завершенні заходу учасники (паралімпійські чемпіони) науково-практичної конференції «ІНВАСПОРТ: історія, персоналії, сьогодення» зробили фото на пам'ять, а також поставили свої автографи на програмі конференції для історичної згадки. 

Оксана Яшан, 

член Національної спілки краєзнавців України