Голова спілки краєзнавців Черкащини

зустрівся з Уповноваженим із захисту державної мови.

photo 01

30 березня 2023 р.голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Валентин Лазуренко зустрівся з Уповноваженим із захисту державної мови, членом НСКУ Тарасом Кременем, який цього дня перебував з робочим візитом на Черкащині.

 

Під час зустрічі спілкувалися на актуальні питання нашої вітчизняної історії та культури. Очільник краєзнавців Черкащини ознайомив Тараса Дмитровичами із сучасними історико-краєзнавчими здобутками краєзнавців Черкащини. Зокрема, інформував про проведення на Черкащині за підтримки Національної спілки краєзнавців України, і особисто її голови Олександра Петровича Реєнта, таких конференцій, як “Персоналістичний вимір історії Черкащини”, “Черкащина в контексті історії України”, “Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження”.

photo 02

Говорили про важливість проведення національно-патріотичних просвітницьких краєзнавчих заходів у ці важкі для нашої держави дні, коли Український народ бореться із жорстоким російським агресором. Не оминули і питання сучасних пошуків поховання державотворця України Богдана Хмельницького.

photo 03

Валентин Лазуренко ознайомив Уповноваженого із захисту державної мови із новими цікавими етнографічними експонатами Аудиторії експертизи культурно-історичних цінностей при кафедрі історії та права Черкаського державного технологічного університету, зокрема, із нещодавно переданим до експозиції аудиторії магістрантом освітньої програми “Історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей” ЧДТУ Максимом Щербиною гуцульським сардаком своєї прабабусі Катерини, у якому вона брала участь у зйомці художнього фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”.

photo 07

Також голова Спілки краєзнавців Черкащини взяв участь у регіональному круглому столі на тему: «Реалізація на Черкащині Програми з розвитку та функціонування української мови» за участю Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя, начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця, заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань, члена НСКУ Олександра Шамрая, начальника Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, голови Комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту Черкаської обласної ради Валерія Данилевського, начальника Управління культури та культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Шабатіна, керівників освітянських установ регіону. Участь у заході також взяли члени НСКУ: Богдан Кулинич, Ірина Стадник, Марина Северинчук.

photo 04

Валентин Лазуренко також мав за честь бути присутнім разом із Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем на відкритті у Черкаському обласному художньому музеї ювілейної виставки “Зеніт” заслуженого художника України Олександри Теліженко, яка, без перебільшення, є берегинею коду нації Українського народу, гордістю Черкащини. Вчергове захоплювалися могутнім набором благословляючих символів і знакових комбінацій у представлених на виставці роботах майстрині.

photo 05

photo 06