Краєзнавці Черкащини 9 березня відвідали Тарасову гору

photo 2023-03-09 23-04-14

9 березня 2023 р. представники краєзнавчої спільноти Черкащини відвідала Тарасову гору в м.Канів, де взяли участь в урочистих заходах з нагоди 209-ї річниці від дня народження пророка України Тараса Шевченка.

 

Виступаючи перед учасника урочистого зібрання біля могили Великого Кобзаря, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Валентин Лазуренко, зазначив, що сьогодні Україна переживає найдраматичніший період своєї новітньої історії – війну з рашизмом. А тому сьогодні, як ніколи, для усіх нас особливого значення набувають слова Великого Кобзаря:

Свою Україну любіть.

Любіть її во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

photo 2023-03-09 23-03-54

Коли ми говоримо про високу духовність нашого народу, то перш за все уявляємо собі постать Тараса Григоровича Шевченка – духовного пророка нації, без якого нам не усвідомити, хто ми такі, як жили на світі і як жити далі.

У світовій літературі небагато знайдеться письменників, які б з такою всебічною повнотою, як він, змогли охопити минуле й сучасне свого народу і винести їм присуд за законами найвищої людяності й справедливості. Не тільки прагнення, а й уміння випереджати свій час властиве не кожному. Тарас Шевченко був щедро наділений тим чудодійним хистом провидця. Тарас Шевченко жив стражданнями й надіями простого люду. Шевченко вистраждав свій патріотизм, поглиблював і загартовував його. І СЬОГОДНІ ВІН З НАМИ – НА БЛОКПОСПУ НАШОЇ БОРОТЬБИ З РАШИЗМОМ”, – виголосив у своєму виступі голова обласної спілки краєзнавців.

photo 2023-03-09 23-03-35

Валентин Лазуренко також зазначив, що у ці дні наших воїнів на захист кожного клаптику української землі від російської агресії надихає величний заповіт Шевченка:

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

Саме ці слова сьогодні є ключем до Перемоги.

Шевченко – завжди живий, бо він – частина самого життя Українського народу. А життя й народ не мають кінця, вони – вічні.

photo 2023-03-09 23-04-35

Пошанували в цей день в Каневі Тараса Шевченка члени Національнї спілки краєзнавців України Володимир Дзега, Віктор Козоріз, Марина Северинчук та члени історико-краєзнавчого гуртка “Борисфен”, студенти Черкаського державного технологічного університету Павло Гапоненко, Ярослав Яшний, Артем Носаченко, Оля Басараб.