Про роботу краєзнавців Черкащини під час російсько-української війни говорили на засіданні Президії НСКУ

photo 2023-02-23 20-41-44-2

15 лютого 2023 р., вперше за період російсько-української війни, відбулося засідання Президії Національної спілки краєзнавців України. Цього дня до Києва завітали представники із різних регіонів України й прийняли участь у очному форматі, що сприяло плідній роботі й обговоренню важливих робочих краєзнавчих питань.

 

photo 2023-02-23 20-41-43-1

Голова НСКУ, член-кореспондент НАН УкраїниОлександр Реєнт подякував членам Президії НСКУ що змогли приїхати у непростий час. Олександр Петрович відзначив значну роботу обласних організацій НСКУ в умовах воєнного стану та бойових дій й наголосив на актуальності популяризації своїх напрацювань, у тому числі через соціальні мережі, сайт НСКУ, співпраці із ЗМІ.

photo 2023-02-23 20-41-45-3

На засіданні було заслухано звіти про роботу у 2022 р. двох регіональних організацій НСКУ: Київської міської та Черкаської обласної організації. Про діяльність Київської міської організації НСКУ у 2022 р. доповідав її голова – Олександр Гончаров.

Від Черкаської обласної організації НСКУ доповідав її головадоктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор Черкаського державного технологічного університетуВалентин Лазуренко. Його доповідь мала назву: “Черкаський краєзнавчий рух під час російсько-української війни як складова інформаційного фронту”. З початком повномасштабної війни черкаські краєзнавці розгорнули значну роботу у інформаційно-освітній сфері та співпрацювали із місцевими ЗМІ, активно відстоюють збереження історико-культурної спадщини, розпочали роботу із впровадження у освітніх закладах Черкащини курсів з історії рідного краю «Моя Черкащина». Перерахували членські внески, у розмірі 10 тис. грн. на рахунок ЗСУ. Голова спілки наголосив, що з перших днів активної фази війни краєзнавці Черкащини безпосередньо стали на захист батьківщини як в лавах Збройних Сил України та територіальної оборони, так і у активній волонтерській діяльності.

photo 2023-02-23 20-41-45-4

На засіданні Президії НСКУ було нагороджено голову Черкаської обласної організації НСКУ Валентина Лазуренка Почесною грамотою НСКУ, а також обговорено кандидатуривід Черкащини для відзначення Спілкою у 2023 р.

Участь у засіданні Президії НСКУ взяла представницька делегація від Черкащини: член президії, перший заступник голови Черкаської обласної організації НСКУ, заслужений працівник культури України, професор Василь Мельниченко, директор Державного архіву Черкаської області, кандидат історичних наук, доцент Тетяна Клименко, кандидат історичних наук, доцент кафедри фізичного виховання та здоровя людини ЧДТУ Богдан Кулинич.

photo 2023-02-23 20-41-45-5