Круглий стіл “Соборність України:

історичний аспект та існуючі виклики сьогодення

20 січня 2023 р. за ініціативи заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації, кандидата історичних наук, почесного краєзнавця України Олександра Шамрая та підтримки Управління освіти і науки Черкаської ОДА (начальник – кандидат історичних наук Валерій Данилевський) в прес-центрі облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему “СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ ТА ІСНУЮЧІ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ”.

photo 2

На захід, який об’єднав активну молодь, освітян, представників органів державної влади та громадськості були запрошені і члени Національної спілки краєзнавців України.

У своїй промові голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор, заслужений працівник освіти України Валентин Лазуренко наголосив на важливості Акту Злуки та на ролі молоді, як рушійної сили змін у суспільстві. Акцентував на важливості історико-культурного фронту у сучасній боротьбі з агресором.

– Сьогодні, коли ми у кривавій битві з жорстоким агресором виборюємо право бути вільними, незалежними у сім’ї європейського культурного і освіченого простору, ми всі повинні усвідомити, що  історичне значення Акту злуки 22 січня 1919 року у тому, що це був символічний крок спрямований у майбутнє – у наше сьогоднішнє з вами майбутнє, яке ми не маємо права програти! – зазначив Валентин Лазуренко.

photo 1

Своєю чергою, член правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я людини ЧДТУ, майстер спорту України міжнародного класу з футболу, паралімпійський чемпіон 2016 року, тренер з футболу МСК «Дніпро» Богдан Кулинич у своєму виступі приділив увагу спортивному фронту, спортсменам-захисникам, спортсменам-волонтерам, спортсменам-дипломатам, які виконують надважливу місію під час війни. Богдан Кулинич підкреслив, що Україна – єдина і неподільна, і саме в єдності, в злагоджених діях сила українців, яка допомагає наполегливо торувати шлях до перемоги.

photo 4

Підбиваючи результати круглого столу, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук Олександр Шамрай, зокрема, зазначив Вони служать у ЗСУ, навчаються, волонтерять, займаються громадською діяльністю. Вони – це молодь Черкащини. Напередодні Дня Соборності ми разом зустрілися за круглим столом. Учасники розповіли про свою діяльність. Поділилися думками, що для них соборність у нинішніх умовах Війна змінила кожного українця. Але водночас 24 лютого ще більше нас об’єднало. А єдність – це сила! Сьогодні військові на передовій знову виборюють нашу незалежність. Нашу соборність. І все буде. Україна обов’язково переможе!.

photo 3

Оксана ЯШАН,

член Національної спілки краєзнавців України