Краєзнавці Новодмитрівської громади на Золотоніщині ознайомили членів президії Черкаської обласної організації НСКУ з власними дослідженнями

16 листопада 2022 р. голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко і член президії обласної спілки Оксана Яшан відвідали Драбівецький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Новодмитрівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, в якому учителем історії працює відомий краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії Верховної Ради України Володимир Васильович Баранник.

photo 2022-11-23 11-13-48

В ході візиту Володимир Баранник ознайомив гостей із плідною багаторічною роботою Історико-краєзнавчого клубу «Вік», яким він керує. Зокрема, на сьогодні члени гуртка – учениця 10 класу Литвинюк Вероніка і учениця 9 класу Макарова Анастасія під керівництвом Володимира Баранника є учасниками Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» у напрямку «Духовна спадщина мого народу».

Юні краєзнавці готують цікаву творчу роботу «Два крила священицького роду Радзієвських», яка присвячена дослідженню родовідних гілок священика Йосипа Григоровича Радзієвського, ім’я якого було тісно пов’язане з родинною історією Тараса Григоровича Шевченка. Основна мета дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу архівних джерел, історіографічного та документального матеріалу комплексно дослідити життєві шляхи нащадків Й.Радзієвського, що зробили вагомий внесок у розвиток українського мистецтва та освіти. Актуальність даної теми, як розповіли нам юні краєзнавиці та Володимир Баранник, полягає в необхідності відродження з небуття історичної пам’яті українського народу, оскільки в ХХ ст. протягом тривалого часу церква та священослужителі піддавалися гонінню і переслідуванню. Історія ж для народу є тим самим, чим є коріння для дерева. Сила ж цього дерева знаходиться не лише в ньому самому, а й в тому ґрунті, з яким воно пов’язане.

photo 2022-11-23 11-14-01

Подвижник краєзнавчого руху на Черкащині Володимир Баранник розповів про свою багаторічну краєзнавчу діяльність та перспективні краєзнавчі проєкти на майбутнє. Цікаво було слухати про історію села Драбівці, яке виникло у XVII ст. та яке вперше згадується в «Описі України» французького інженера-мандрівника Боплана. Як говорять краєзнавці, за одією з версій, село засноване вихідцями з Правобережжя — «драбами», «драбантами», звідки, очевидно, і походить назва села.

photo 2022-11-23 11-14-05

В.Лазуренко і О.Яшан мали нагоду змістовно поспілкуватись в цей день з головою Новодмитрівської громади Артемом Кухаренком, який активно підтримує краєзнавчий рух у очолюваній ним громаді та який, разом з Володимиром Баранником, провів екскурсію біля пам'ятки національного значення – дерев’яної Свято-Троїцької церкви, побудованої на початку XVIIIcт.