НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» – ПОНАД 400 ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ

   На початку 2017 року число відвідувачів сайту «Краєзнавча Черкащина» (nsku.ck.ua) Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України досягло 400 тисяч. Нагадаємо, що 300-тисячний відвідувач був зафіксований 11 травня 2015 року.

    Відвідувачі сайту знайомляться з інформацією про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначними подіями і явищами, що відбувалися на його території, життям і діяльністю відомих людей Черкащини. Окремі матеріали сайту розміщуються на сторінці облорганізації НСКУ у Фейсбуці.

   Увагу користувачів сайту привертає розділ «Черкащина на карті України», в якому вміщені матеріали про історію утворення та географічне розташування Черкаської області, дається характеристика фізико-географічних та соціально-економічних особливостей краю, інформація про географічний центр України на території Черкащини.

   Популярністю користується розділ «Памятні дати  Черкащини», в якому подається історична хроніка подій на території краю. Окремий розділ інформує про роботу правління обласної організації НСКУ та її осередків. З матеріалів рубрики «Краєзнавчі новини» можна дізнатися про організовані спілчанами краєзнавчі пізнавально-виховні заходи, що відбуваються у містах і районах області. В цій же рубриці вміщуються вітання з державними та релігійними святами, ювілеями та іншими подіями у житті членів Спілки.

   В окрему рубрику виділені матеріали «Черкаська шевченкіана». Висвітлюється шкільне краєзнавство, огляди краєзнавчої літератури. Рубрика «Анонси» інформує користувачів про науково-практичні конференції та інші заходи краєзнавчого спрямування. «Цікавинками» сайту є рубрики «Історія у світлинах» та «Актуальний архів». Сайт має таку рубрикацію:

 • Анонси
 • Сторінки історії краю
 • Історія у світлинах
 • Черкащини славетні імена
 • Черкаська шевченкіана
 • Топоніми Черкащини
 • Літературно-мистецьке краєзнавство
 • Черкащина спортивна
 • Краєзнавство в школі
 • Актуальний архів
 • Пам’ятки історії і культури
 • Краєзнавча премія імені Михайла Максимовича
 • Книжкова полиця
 • Електронна бібліотека «Моя Черкащина»

   Більшість рубрик містять свої підрубрики. Найбільш розгалуженою є рубрика «Сторінки історії краю», яка має низку підрубрик, сформованих за хронологічно-проблемним принципом.

   До 25-річчя Незалежності України на сайті започатковано електронну бібліотек краєзнавчої літератури «Моя Черкащина», в якій розміщуються електронні аналоги друкованих видань про Черкащину – наукові статті, матеріали краєзнавчих конференцій, журнал «Краєзнавство», книги, збірники документів, в тому числі й такі як «Архив Юго-Западной России» 1886 року, «Сказание о населенных местностях Киевской губернии» Л. Похилевича 1864 року, «Монетные клады Киевской губернии» М. Біляшівського 1889 року. Відкриття бібліотеки схвально сприйнято громадськістю.

   За час існування сайт відвідали станом на 10 жовтня 2016 року 389028 відвідувачів. Найбільшою популярністю користуються такі рубрики: «Сторінки історії краю» - понад 50 тис. відвідувачів (в тому числі «Давня історія краю» – 14332, «доба козаччини» 10595), «Топонімічні легенди і перекази Черкащини» – 20092 відвідувань, «Краєзнавство в школі. З досвіду роботи Шполянської ЗОШ № 5)» – 11189, «Краєзнавство в школі. Пам’ятки археології Черкащини» – 10682, «Про географічний центр України» – 11052, «Мотиви любові до рідного краю у творчості Т.Г. Шевченка» – 10019, «Краєзнавство в школі. Пам’ятки археологіїї Черкащини» – 10952 відвідувань «Краєзнавство в школі. Пам’ятки природи Черкащини» – 9178 відвідувань.

   Підготовку матеріалів для наповнення сайту здійснює обласна організація Національної спілки краєзнавців України (редактор В.М. Мельниченко) спільно з науковцями Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Держархівом Черкаської області, обласним краєзнавчим музеєм, обласними бібліотеками та історико-культурними заповідниками Черкащини. Адміністративне забезпечення сайту здійснює член НСКУ, вчитель історії і права Черкаської ЗОШ № 32 О.В. Компанієць.

   З головної сторінки сайту є вихід зі зворотним зв’язком на сайти НСКУ, обласного краєзнавчого музею, національних та державних історико-культурних заповідників, держархіву області, обласних газет «Черкаський край» і «Нова доба», районних осередків НСКУ.