ФЕОФАН БІЛЕЦЬКИЙ – ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2015 РОКУ

    21 жовтня 2015 року відбулося вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. За доброю вже традицією ця подія відбулася у науковій бібліотеці імені Максимович Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

     Відкриваючи захід голова правління обласної організації національної спілки краєзнавців України, професор В.М. Мельниченко зазначив, що висока нагорода присуджується відомим краєзнавцям з міст і районів області, які підготували і видали праці про славне минуле і сучасне Черкащини, зробили вагомий внесок у справу громадянсько-патріотичного виховання.

    Цього року лауреатом премії став добре знаний на Черкащині журналіст і краєзнавець Феофан Білецький із Звенигородки – автор книги «Розкажи мені, Тікичу. Буки від давніх часів до сьогодення». В ній автор висвітлює історію селища Буки на Маньківщині, де він народився і де пройшли його дитячі роки.

Фото 1

 

   Крім цієї книги перу Ф. Білецького належить низка інших краєзнавчих видань – нариси з історії Звенигородщини «Вічний подзвін Звенигори», «Звенигородка: мала енциклопедія», документально-публіцистичні твори «Грудьми проти вітру» про село Неморож на Звенигородщині, «Звенигородський дивак» про батька всесвітньовідомого академіка Агатангела Кримського, громадського діяча, краєзнавця, педагога, літератора, видавця й бібліографа Юхима Кримського. У книжці «Зелені шати Шевченкового краю» досліджується історія становлення лісівничої справи на Звенигородщині.

   Чільне місце у краєзнавчому доробку цьогорічного лауреата належить шевченківській тематиці. У різних виданнях, зокрема в газетах «Шевченків край», «Черкаський край», «Сільські вісті», «Голос України» опубліковано понад 20 його нарисів та наукових розвідок, зокрема «Син кріпака чи внук козаків», «Ще сто років тому він малював по сучасному», «Його третє літо», «Останній отаман».

   Диплом лауреата премії імені Михайла Максимовича Ф. Білецькому вручив голова конкурсної комісії з присудження премії професор В.М. Лазуренко. Лауреата 2015 року вітали проректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького професор Т.В. Запорожець, відповідальний секретар обласної організації Національної спілки журналістів України В.М. Трохименко, директор наукової бібліотеки імені Максимовича ЧНУ ім. Б.Хмельницького доцент Г.М. Голиш.

   З батьківщини нашого славетного земляка Михайла Максимовича – села Богуславець на Золотоніщині, Ф. Білецького привітала заступник директора Богуславецького НВК Т.М. Москаленко. Вона вручила лауреату символічну торбинку з цвітом 300-літньої «липи Максимовича», яка і сьогодні росте неподалік від місця садиби Максимовича на його батьківщині.

    Музично-пісенні вітання лауреату і усім присутнім на врученні премії подарували Людмила Очеретяна (камерна капела бандуристів облдержадміністрації) та студенти Черкаського музичного училища Юрій Михайлюк, Даяна Романова та Олександр Скляр.

SAM 4091SAM 4095SAM 4096