ВСТАНОВЛЕНО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ І.С.ГОРОДИНЦЮ

   gorodunec1В Драбівському районі всіляко підтримують розвиток краєзнавства і людей, які займаються цією суспільно значимою і патріотичною справою, досліджуючи та популяризуючи історію рідного краю. Не забувають на Драбівщині і краєзнавців, які були літописцями своєї малої батьківщини в минулому.

   Серед тих, хто присвятив своє життя краєзнавству – Іван Сергійович Городинець (1927 – 2014) із села Безпальче. Він створив і впродовж багатьох років очолював один із кращих на Черкащині сільський музей, удостоєний високого звання «Заслужений учитель України». Своєю невтомною пошуковою працею він зібрав і повернув з небуття багато безцінних історико-культурних пам’яток, опублікував велику кількість статей у періодичних виданнях та пресі.

   Головною справою усього життя для нього став пошук відомостей про односельчан, які загинули в горнилі війн і революцій, під час голодоморів і політичних репресій, працювали і ростили дітей. Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стала видана у 1994 році «Книга пам’яті села Безпальче» – один із перших в Україні біографічних літописів українського села. У книзі вміщено інформацію про долі сотень односельчан від початку і до кінця ХХ століття.

 

   Майже півстолітня кропітка дослідницька праця І.С. Городинця в архівах, музеях та бібліотеках завершилася написанням книги з промовистою назвою «Пам’ять не згасне». В ній на прикладі свого рідного села – Безпальчого, показана неймовірно складна історія усього українського селянства періоду війни.

   Пропрацювавши не один десяток років вчителем історії в рідній Безпальчівській школі, він зробив вагомий внесок у патріотичне виховання молодого покоління, прищепив своїм вихованцям любов до рідного краю і України.

 gorodunec2  На початку нинішнього навчального року у Безпальчівській загальноосвітній школі урочисто відкрито меморіальну дошку Заслуженому вчителю України, Почесному краєзнавцю України Івану Сергійовичу Городинцю. Дошку встановили на фасаді місцевої школи. У відкритті меморіальної дошки взяв участь голова Драбівської районної ради В.Д. Дзега, який зазначив, що жителі села, всього району і надалі з вдячністю будуть згадувати ім’я Івана Сергійовича Городинця.