ПРЕМІЮ ІМЕНІ МАКСИМОВИЧА НАРЕШТІ ВРУЧЕНО

     Ще у 1994 році за пропозицією черкаських письменників і краєзнавців обласна рада і облдержадміністрація заснували обласну літературно-краєзнавчу (з 2001 року – краєзнавча) премію імені видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Михайла Максимовича, уродженця Черкащини.

premiya maks1

     

Згідно положення премію вручають у вересні до дня народження М. О. Максимовича. Завжди це відбувалося в урочистій обстановці, як важлива подія у культурному і громадському житті Черкащини.

Однак останнім часом засновники з невідомих причин втратили інтерес до премії, а відтак і до імені нашого славного земляка. Незважаючи на те, що рішення конкурсної комісії про підсумки конкурсу 2014 року і визначення лауреатів було прийняте ще у вересні минулого року, вшановувати їх ніхто і не збирався. І тільки після неодноразових звернень краєзнавчої громадськості премія на початку липня нарешті знайшла своїх лауреатів.

premiya maks2

   Вручення почесної відзнаки за минулий рік за пропозицією обласної організації НСКУ відбулося в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, якій цього року присвоєно імя Михайла Максимовича. Дипломи лауреатам вручив директор департаменту інформаційноїдіяльності та комунікацій згромадськістю обласної державної адміністрації С. Л. Пасічник.

Лауреатом серед індивідуальних праць став черкаський краєзнавець Микола Борщ за книгу «З вершин славетних черкащан», до якої увійшли історико-краєзнавчі нариси та поетичні твори про видатних уродженців Черкащини.

В номінаціїдля авторських колективів перемогли Надія Кукса та Яніна Діденко з книгою «Чигиринщина в подорожніх нотатках відомих особистостей XIX – першої половини XX століття». Обидві авторки – співробітники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

premiya maks3

Лауреатів тепло привітали проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професор С. В. Корновенко, голова облорганізації НСКУ, професор В. М. Мельниченко, представники громадськості, краєзнавці, а вокальне тріо «Барви» подарувало їм віночок українських пісень.

Присутні висловили сподівання, що цьогорічних лауреатів премії імені Максимовича вшанують вчасно, а самовіддана і суспільно значима праця літописців рідного краю знаходитиме підтримку з боку органів влади.

Оголошений конкурс на здобуття премії імені Михайла Максимовича 2015 року триває.