voloshenko1

СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

На 82-му році пішов із життя відомий краєзнавець, невтомний дослідник історії рідного краю, почесний громадянин Монастирища і району Іван Іванович Волошенко. Обірвалася життєва дорога щирої і світлої людини, яскравої і непересічної особистості.

Його молодість припала на роки війни, в якій він – військовий льотчик, брав участь, удостоївшись високих бойових нагород. В повоєнні роки І.І. Волошенко працював у сфері культури і освіти, з них майже 20 років в Монастирищенському районному музеї, займався памяткоохоронною роботою. Доклав багато зусиль до організації районного і сільських краєзнавчих музеїв та поповнення їх експозицій.

Важливою справою життя для Івана Івановичабуло краєзнавство.Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стали видані на високому науковому рівні книги з історії Монастирищини від найдавніших часів і до сьогодення.Серед них – дослідження історії населених пунктів, розвитку  освіти,  культури, сільського господарства району, подій воєнного часу.

Внесок І.І. Волошенка у розвиок краєзнавчого руху відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, обласною краєзнавчою премією імені Михайла Мксимовича. Книги, як і все зроблене ним на краєзнавчій та просвітницько-виховній ниві, ще довго буде служити нинішнім і прийдешнім поколінням і рідному краю, який він любив понад усе.

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Іваном Івановичем Волошенком. Світла пам’ять про подвижника черкаського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Правління Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України