ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ МИХАЙЛА ПОНОМАРЕНКА

18 грудня 2014 року голова правління обласної організації НСКУ В.М. Мельниченко та член правління Г.М. Голиш у місті Золотоноша поклали квіти до могили Михайла Федоровича Пономаренка (1920–2010). Разом з ними пам’ять відомого краєзнавця вшанували голова Золотоніської районної ради В.П. Саранча, заступник золотоніського міського голови С.В. Суддя, директор Золотоніського державного краєзнавчого музею імені М. Пономаренка В.М. Ямборська.

24 12 2014 01

Того ж дня відбулися зустрічі у районній раді з її головою В.П. Саранчою та у міській раді із заступником міського голови С.В. Суддею. Під час зустрічей представники облорганізації НСКУ порушили клопотання про перейменування міської вулиці Водопійної, де проживав М.Ф. Пономаренко, на вулицю Михайла Пономаренка, а також присвоєння його імені загальноосвітній школі у селі Підставки, де він народився.

24 12 2014 02

У поданні зазначено, що М.Ф. Пономаренко, перший лауреат обласної премії імені Максимовича (1994), заслужений учитель України, зробив вагомий внесок у відродження та розвиток українського краєзнавства, проявив активну громадянську позицію в часи здобуття незалежності Української держави.

З керівниками району та міста обговорено також питання співпраці з обласною організацією НСКУ щодо посилення краєзнавчої роботи на Золотоніщині як дієвого засобу громадянсько-патріотичного виховання. Зокрема, йшла мова про допомогу з боку науковців – членів Спілки, у проведенні шкільних науково-практичних конференцій, підготовці учнівських науково-дослідницьких робіт, консультуванні краєзнавчих видань, проведенні просвітницьких заходів.