КРУГЛИЙ СТІЛ «ПАМЯТЬ ЄДНАЄ» В ЧДТУ

19 листопада 2014 року в Черкаському державному технологічному університеті відбувся круглий стіл «Память єднає», присвячений Дню Гідності та Свободи і Дню памяті жертв Голодомору та політичних репресій. Захід проходив за участі науковців, аспірантів, студентів ЧДТУ, краєзнавців регіону.

 

Учасників та гостей засідання привітав проректор університету, заступник голови облорганізації НСКУ, доктор історичних наук, професор Валентин Лазуренко. Він акцентував увагу присутніх на важливості донесення до нинішніх поколінь правди про трагічні сторінки історії українського народу, увічнення пам’яті про людей, які стали жертвами тоталітарного режиму.

28 11 2014 01

 

Круглий стіл складався з двох тематичних блоків. Перший було присвячено доленосним для нашої країни подіям Майдану 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років. Саме з цими подіями пов’язаний Указ Президента України «Про День Гідності та Свободи» (№872 від 13.11.2014 р.), який було підписано з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та висвітлення об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв трьох українських голодоморів та жертв політичних репресій, героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, боронячи свободу й гідність України та її народу.

28 11 2014 02

 

У круглому столі взяла участь і виступила із доповіддю директор Державного архіву Черкаської області, кандидат історичних наук, доцент, член НСКУ Тетяна Клименко. Цікавими та змістовними були виступи науковців ЧДТУ: професора Миколи Бушина, кандидатів  історичних наук, доцентів, членів НСКУ Ірини  Стадник, Юлії Ілляшенко, Юрія Лазуренка.

Згідно традиції українців брати участь в національній акції «Засвіти свічку пам’яті», що відбувається в День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій, учасники та гості круглого столу вшанували пам’ять загиблих запаленням свічок.

Учасники заходу з особливим хвилюванням переглянули кадри документальної хроніки про події на київському Майдані Незалежності у 2004 р. та 2013–2014 рр., а також документальний фільм «Хлібна гільйотина» про трагічні події Голодомору 1932–1933 рр.

Були сповнені трагічних нот і художні сторінки круглого столу: учасниці театрального гуртка «Феєрія» ЧДТУ голова Департаменту культурно-виховних та масових заходів Студентської ради ЧДТУ, студентка Факультету економіки та управління Юлія Горб та студентка Лінгвістичного факультету Марина Бондаренко увазі зібрання запропонували поезії Дмитра Павличка «Панахида за померлими з голоду (1922, 1932, 1933, 1946 рр.)» та «Мамо, не плач» Оксани Максимишин-Корабель.

28 11 2014 03

Круглий стіл проходив у щирій та доброзичливій атмосфері  в студентському кафе GreenCafe.

Організатори та безпосередні учасники національно-патріотичного заходу «Пам’ять єднає» – кафедра історії України та суспільних дисциплін, Центр національно-патріотичної гідності та Центр культури та виховання ЧДТУ, Студентський клуб, Студентська рада та первинний осередок НСКУ Черкаського державного технологічного університету.