ТИЖДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У ЧЕРКАСАХ

22 вересня у обласній бібліотеці для юнацтва імені Симоненка стартував щорічний вересневий Тиждень краєзнавства під назвою «Я починаюсь з отчої землі». Цього року він приурочений славній даті – 60-річчю утворення Черкаської області.

Відкрився Тиждень краєзнавства заходом «Краєзнавці: пошуки, надбання, розвиток…», присвяченим 25-й річниці створення Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Поспілкуватися з молоддю прийшов голова Черкаської обласної організації НСКУ, професор Черкаського національного університетуімені Богдана Хмельницького В.М.Мельниченко. У своєму виступі він охарактеризував основні віхи минулого нашого краю, ознайомив присутніх із передумовами утворення Черкаської області та її 60-річну історію, доповнивши свою розповідь цікавими світлинами про життя черкащан в ці роки.

07 10 2014 01

 

 

07 10 2014 02

 

Очільник краєзнавців області акцентував увагу на ролі краєзнавства у громадянсько-патріотичному вихованні, зазначив, що великі можливості для цього має Черкащина, яка славна своєю історією, видатними земляками та історико-культурними пам’ятками.  

Окремо він зупинився на діяльності обласної організації НСКУ, відзначивши, що краєзнавці – люди небайдужі до історії рідного краю. За вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини багатьох з них пошановано обласною краєзнавчою премією  ім. Михайла Максимовича. Серед них: Михайло Пономаренко, Павло Соса, Вадим Мицик, Юрій Мариновський, Василь Страшевич, Сергій Хаврусь, Марія Приліпко, Микола Борщ та інші. З надбаннями краєзнавців Черкащини молодь змогла ознайомитись із книжково-ілюстративної виставки «Вивчаймо наш край разом!»

Василь Мельниченко наголосив, що  на Черкащині кожний регіон особливий і унікальний тут все дихає історією. Тут відбувалася найбільша кількість ключових подій української історії: Визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, Коліївщина, Корсунь-Шевченківська битва… На Черкащині сконцентрована найбільша кількість пам’яток історії і культури, починаючи із Трипілля. Тут народилися і творили відомі і знані у світі особистості – Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Михайло Максимович, Агатангел Кримський, Семен Гулак-Артемовський, родина Симиренків та багато інших.

Звертаючись до молоді, Василь Миколайович закликав вивчати та знати історію і традиції нашої малої батьківщини, брати участь у дослідницькій роботі, розпочавши її з вивчення свого родоводу, історії рідного села, міста.

Наприкінці зустрічі гість бібліотеки презентував свою нову книгу, «Шевченкіана Черкащини», в якій вперше комплексно висвітлюються форми і художньо-мистецькі засоби вшанування та увічнення памяті великого Кобзаря на його батьківщині – Черкащині. доповнюють сприйняття матеріалу рідкісні фотографії шевченківської тематики.

Свій творчий доробок автор передав Симоненківській  книгозбірні.