ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «ПАМ’ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ»

 

22 травня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася презентація книги Почесного краєзнавця України І.С. Городинця (1927 – 2014) «Память не згасне». Її організатори – обласна організація Національної спілки краєзнавців України та наукова бібліотека університету.

29 05 2014 01

 

29 05 2014 02

 

Перед учасниками презентації – студентами та викладачами університету, журналістами, бібліотечними та музейними працівниками, краєзнавцями Черкас виступили: син автора книги Ю.І. Городинець, голова правління обласної організації НСКУ професор В.М. Мельниченко, директор Державного архіву Черкаської області кандидат історичних наук Т.А. Клименко, директор наукової бібліотеки ЧНУ доцент Г.М. Голиш, студент-історик другого курсу ЧНУ Олексій Компанієць. Виступаючі розповіли про автора книги – Івана Сергійовича Городинця, який своєю невтомною пошуковою працею зібрав і повернув з небуття велику кількість безцінних історико-культурних пам’яток, опублікував велику кількість статей у періодичних виданнях та пресі.

29 05 2014 03

Важливе місце у його краєзнавчій роботі посідала невичерпна тема Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр. і участь у ній земляків. Майже півстолітня кропітка дослідницька праця І. С. Городинця в центральних і місцевих архівах, музеях та бібліотеках, записах спогадів очевидців  завершилася написанням книги з промовистою назвою «Память не згасне». В ній на прикладі свого рідного села – Безпальчого, показана неймовірно складна історія усього українського селянства періоду війни.

29 05 2014 04

У тексті та ретельно підібраних автором матеріалах – спогадах, фотографіях, довідках, нагородних документах, фрагментах листів та інших безцінних реліквій відбита доля і життєвий шлях жителів села воєнного часу. Безцінними є зібрані І. С. Городинцем свідчення людей, які жили у ті буремні роки – воїнів Червоної Армії, партизанів і підпільників, «остарбайтерів» і в’язнів нацистських концтаборів, тих, хто перебував на тимчасово окупованій території. Саме така, не підігнана під ідеологічні штампи, інформація із уст очевидців і учасників подій допомагає нам відтворювати правдиву і багатовимірну картину такого драматичного і масштабного дійства як війна.

Презентуючи присутнім цю книгу, голова облорганізації НСКУ В. М. Мельниченко зазначив, що життя і невтомна пошуково-просвітницька робота І. С. Городинця є добрим прикладом для молодого покоління як зразок вірного служіння своєму народу і обраній справі. Правдиве відтворення сторінок історії рідного краю, якому присвятив усі своє життя автор книги, має велике суспільне і пізнавально-виховне значення.

Відрадно, що дослідженням історії Черкащини, в тому числі і воєнного часу, приділяють увагу і студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Зокрема, другокурсник Олексій Компанієць розповів присутнім, що він завершив роботу над книгою «Червона Слобода в роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.».