Україна Тараса Шевченка: іст.-краєзнав. нариси / упоряд.
Р. В. Маньковська, В. М. Мельниченко; передм. О. П. Реєнта, Л. М. Новохатька. – Харків, Фоліо, 2014. – 575 с. : іл.

 

21 05 2014 03

 

 

Ініціатором створення книги виступила Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, а її голова В.М. Мельниченко взяв безпосередню участь у підготовці та виданні книги. В ній на основі використання широкого комплексу джерел (архівних документів, наукової літератури, матеріалів періодичної преси і творів мистецтва) висвітлюється історія творення всенародної Шевченкіани в Україні.

В книзі охарактеризовані форми і художньо-мистецькі засоби вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка та популяризації його творчої спадщини, самобутність шевченківських традицій в регіонах держави. Видання складається із самостійних тематичних частин, які представляють АР Крим, кожну область та міста Київ і Севастополь. Публіцистично-документальні нариси супроводжуються ілюстраціями.

 Викладений в книзі і запропонований широкій громадськості, в тому числі і зарубіжній, краєзнавчий матеріал сприятиме розширенню знань громадян та гостей України про нашу державу і роботу, яка здійснюється з вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка та популяризації його духовної спадщини.

 Книга є внеском краєзнавців України до святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка і розрахована на широкий загал шанувальників української культури та історії.