СЬОМА НАУКОВО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЧЕРКЩИНА В КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКАЇНИ»

   28 листопада в Черкаському національному університеті відбулася ініційована обласною організацією Сьома науково-краєзнавча конференція «Черкащина в контексті історії України», присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю утворення Черкаської області. Співорганізаторами заходу виступила обласна державна адміністрація, обласна рада, Український інститут національної пам’яті і Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

1 07 12 2013

Мета конференції – всебічне обговорення та оприлюднення результатів  дослідницької роботи науковців та краєзнавців з наступною публікацією матеріалів конференції, що буде сприяти розширенню знань черкащан і гостей краю про Великого Кобзаря і його батьківщину – Черкащину.

В її роботі взяли участь краєзнавці-дослідники історії краю – науковці та студенти вищих навчальних закладів Черкащини, вчителі, працівники історико-культурних заповідників, музеїв, архівів.

2 07 12 2013

На пленарному засіданні були заслухані доповіді:

Тарас Шевченко в комеморативній політиці незалежної України (КОРОЛЕНКО Богдан Анатолійович – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті);

Літературна Шевченкіана Черкащини (ПОЛІЩУК Володимир Трохимович – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедриукраїнської літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, член НСКУ;

Газета «Каневская неделя» про Т.Г. Шевченка (Танана Раїса Василівна – завідувач відділу «Історія Шевченкової могили» Шевченківського національного заповідника, член НСКУ);

Черкаська область: утворення та етапи розвитку (МЕЛЬНИЧЕНКО Василь Миколайович – кандидат історичних наук, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України);

Черкаська область на сучасній карті України (ЧАБАН Анатолій Юзефович – доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, член НСКУ;

Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу у двох секціях – «Т. Г. Шевченко і Черкащина» і «Черкаська область: шлях завдовжки в 60 років». На секційних засіданнях було заслухано близько 70 повідомлень.

3 07 12 2013

 

Учасники конференції прийняли звернення:

ЗВЕРНЕННЯ ДО КРАЄЗНАВЦІВ, ГРОМАДСЬКОСТІ ЧЕРКАЩИНИ

Дорогі черкащани!

В 2014 році виповнюється 200 років від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, життя і творчість якого справила визначальний вплив на історію і державотворення України. Неоцінимим є його внесок у розвиток української культури.

Велику увагу Т.Г. Шевченко приділяв пізнанню історико-культурної самобутності різних куточків України. Життя і культурне розмаїття України знайшли відображення в літературних та художніх творах Великого Кобзаря, що мало неабияке значення для розвитку краєзнавства.А його творча спадщина сьогодні складає духовну основу виховання любові до рідної землі і своєї держави.

Доброю нагодою для розширення знань про життя і творчість Великого Кобзаря є підготовка до 200-річного ювілею від дня народження Т.Г. Шевченка. Ювілей нашого видатного земляка тісно переплітається з важливою для черкащан датою – 60-річчям утворення Черкаської області, яка утвердилася не лише як адміністративно-територіальна одиниця, а й сформувалася як важливий економічний та культурний регіон держави. Тут, в духовному і географічному центрі України народилися і примножують славу своєї ,,малої” батьківщини нинішні покоління черкащан, передаючи любов до рідного краю дітям і внукам.

Ми, учасники Сьомої науково-краєзнавчої конференції «Черкащина в контексті історії України» звертаємося до громадськості області, передусім до краєзнавців, науковців і дослідників-аматорів, працівників освіти і культури, усіх, хто займається краєзнавчими дослідженнями і виховною роботою.

Закликаємо активізувати вивчення і популяризацію спадщини Т.Г. Шевченка, розгорнути патріотичний рух за гідне відзначення його 200-річного ювілею. Змістом цієї роботи має стати участь в оновленні експозицій музеїв та музейних кімнат, шевченківських світлиць, проведення тематичних читань, літературно-краєзнавчих конкурсів та інших заходів з вшанування пам’яті та популяризації творчості Тараса Шевченка.

місто Черкаси, 28 листопада 2013 року