ГОЛОВА НСКУ ЗУСТРІВСЯ З КРАЄЗНАВЦЯМИ ЧЕРКАЩИНИ

30 жовтня в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася прес-конференція та зустріч з краєзнавчим активом Голови Національної спілки краєзнавців України, члена-кореспондента НАН України Олександра Петровича Реєнта.

13232323

Відомий український вчений, організатор краєзнавчого руху в Україні розповів присутнім про програмні засади та практичну діяльність Національної спілки краєзнавців України. Він наголосив, що основною метою діяльності Спілки є розвиток національної культури та краєзнавчого руху в органічному поєднанні всіх його державних, громадських і освітянських форм, залучення до пізнання рідного краю широких верств населення, використання досвіду, здобутого в цій галузі в Україні та за кордоном, створення й оприлюднення документально-публіцистичних і науково-популярних творів із історії та культури краю.

Спілка прагне виховувати в громадян почуття національної самосвідомості, глибокої поваги до історії, культури, мови, традицій українського народу, а також інших народів, пов’язаних із ним своєю долею, шанобливого ставлення до скарбів рідної природи.

233435454

Голова НСКУ наголосив, що патріотичним обов’язком краєзнавців України є участь у підготовці і відзначенні 200-річного ювілею Т.Г. Шевченка. Змістом цієї роботи і внеском у національну духовну скарбницю має стати участь у оновленні експозицій музеїв та музейних кімнат, шевченківських світлиць, проведення тематичних читань, літературно-краєзнавчих конкурсів та інших заходів з вшанування пам’яті та популяризації творчості Тараса Шевченка, які б стали складовою частиною всенародної Шевченкіани. Президія НСКУ здійснює роботу над проектом ,,Краєзнавча Шевченкіана України”, до участі у якому залучені усі регіональні організації Спілки.

 Відповідаючи на запитання журналістів, О.П. Реєнт зазначив, що сьогодні в практичній роботі Спілки акцентується увага на професіоналізації краєзнавчої роботи. Тому важливу роль в роботі осередків відіграють науковці вищих навчальних закладів. На Черкащині – це Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Черкаський державний технологічний та Уманський державний педагогічний університети. Голова Спілки відзначив добру роботу ряду регіональних організацій НСКУ, в тому числі і Черкаської обласної організації. Заступник головного редактора газети ,,Черкаський край Роман Кирей попросив О.П. Реєнта допомогти зясувати автора проекту архітектурної памятки –  приміщення, в якому сьогодні розміщується редакція газети. Тележурналісти телерадіокомпанії ,,Рось” ставили питання щодо відновлення музею хліборобства в Тальному.

443443434

Почесний краєзнавець України, лауреат обласної премії імені Максимовича Марія Приліпко вручила О.П. Реєнту перший том книги про історію населених пунктів Чорнобаївщини, а директор наукової бібліотеки ЧНУ імені Богдана Хмельницького доцент Г.М. Голиш передав йому підбірку останніх краєзнавчих видань викладачів – членів первинного осередку НСКУ університету. В свою чергу Голова НСКУ О.П. Реєнт вручив відзнаки Спілки групі краєзнавців Черкащини.

Під час перебування в Черкасах, О.П. Реєнт відвідав Навчальний центр  Державної прикордонної служби України та ознайомився з експозицією музею прикордонної служби.