ЗВЕРНЕННЯ КЕРІВНИКІВ ТВОРЧИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

керівників Національних  творчих спілок журналістів, письменників, краєзнавців, художників з нагоди  ювілейного вшанування  Київського князя Володимира Мономаха 

У 2013 році минає 900-ліття сходження Володимира Всеволодовича Мономаха на київський стіл, а також 960 років від часу його народження. Як відомо з історії Київської Русі-України Володимир Мономах (1053 – 1125) користувався заслуженою повагою і авторитетом народу. Відомий своїми перемогами над половцями, він одночасно піклувався про збереження миру серед удільних князів. При Володимиру Мономаху було вперше запроваджено норми справедливого судочинства та соціальні реформи. За 12 років керування київським престолом Мономаху вдалося зберегти державну єдність Давньої Русі. Великий поціновувач книжкової культури Мономах і сам писав.  В «Поученні» Володимира Мономаха закладено не лишень поради мудрої людини, будівничого, державотворця, але й складено своєрідний звіт перед нащадками про зроблене.

З метою вшанування та популяризації постаті Великого Київського князя всеукраїнська газета «День» проголосила 2013-й рік – Роком  Володимира Мономаха. Зважаючи на значущість особистості Володимира Мономаха в патріотичному вихованні українців,  цінування власної історії та збереження ідентичності, – висловлюємо підтримку ініціативі газети «День» та закликаємо своїх колег: журналістів, письменників, краєзнавців, художників активно звернутися у своїх творах, матеріалах, наукових статтях, картинах до теми життя і діяльності Володимира Всеволодовича Мономаха – нашої людини в ХІІ столітті.

Координацію  проекту здійснює Благодійний фонд сприяння ініціативам газети «День»:  fondday@ukr.net (044-3913861).

Голова Національної спілки журналістів України
                                                                                             О. Наливайко
Голова Національної спілки письменників України
                                                                                             В. Баранов
Голова Національної спілки краєзнавців України
                                                                                             О. Реєнт
Голова Національної спілки художників України
                                                                                            В. Чепелик

09 квітня 2013 року,  м. Київ