КРАЄЗНАВЧІ КОНКУРСИ ШКОЛЯРІВ

 

Конкурс МАН України

 

Лютий місяць виявився багатим на краєзнавчі конкурси. Найголовнішим серед них став заключний етап обласного конкурсу науково-дослідних робіт учнів – членів Малої академії наук України (МАН України) в секції ,,Історичне краєзнавство”, до якого були допущені переможці міських та районних конкурсів. Конкурс проходив в навчально-науковому інституті історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

1 27 02 2013

Кращими визнано роботи учениці 11 класу Золотоніської ЗОШ інформаційних технологій № 2 Дарини Нагаєвської (,,Золотоніський сотник Константій Леонтович та його нащадки”) та учениці 10 класу Іркліївської ЗОШ Чорнобаївського району Марії Коцур (,,Культурно-освітнє та релігійне життя Чорнобаївщини в ХІХ – на початку ХХ ст.”).

 

Другі місця   посіли роботи:

 

- Даценко Єлизавети: ,, Смілянське польське кладовище: історія та проблеми” (10 клас, Смілянський НВК ,,ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – колегіум”);

- Ковальчук Діани: ,,Собор Успіння Пресвятої Богородиці – унікальна пам’ятка історії та культури” (11 клас, Канівська ЗОШ І – ІІІ ст. № 3 Канівської міської ради;

- Кир’ян Валентини: ,,Василь Григорович Романюк – герой і володар неба” (10 клас, Драбівський НВК Драбівської райради);

- Кришні Таїсії: ,,Андрій Іванович Кримський – представник ,,розстріляного відродження” (10 клас, Чигиринська ЗОШ І – ІІІ ст. №1 імені Богдана Хмельницького);

- Перепелиці Нелі: ,,Село Вершаці: із минулого до сьогодення” (10 клас, Вершацька ЗОШ І – ІІІ ст. Чигиринської райради);- - - Шрамко Маргарити: ,,Черкаський річковий порт: історія та сьогодення” (10 клас, Черкаська гімназія № 31).

 

Треті місця   посіли роботи:

 

-  Воловікова Ярослава: ,,ПАТ ,,Азот” – флагман хімічної промисловості Черкащини” (10 клас, Черкаська СШ № 27 імені М.К. Путейка);

- Завгородського Ігоря: ,,Історія села Білозіря в період 1940 – 1960-х років” (Білозірська  ЗОШ І – ІІІ ст. Черкаської райради);

- Замулянець Ірини: ,,Історія створення та робота шкільного музею ,,Шевченківська світлиця” як осередку громадянсько-патріотичного виховання школярів” (10 клас, Тальнівський НВК ,,ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 – гімназія”);

- Ісмагілової Анастасії: ,,Архітектурні споруди Владислава Городецького на території Черкащини” (10 клас, Мошнівська ЗОШ І – ІІІ ст. Черкаської райради, Черкаська районна станція юних техників);

- Мельника Івана: ,,Повсякденне життя уманчан в роки НЕПу (1921 – 1929 рр. (10 клас, Уманська ЗОШ  І – ІІІ ст. № 3 Уманської міської ради);

- Панасенко Юлії: ,,Село Ротмістрівка Смілянського району в роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.” (11 клас, Ротмістрівська ЗОШ І – ІІІ ст. Смілянської райради);

- Пастушенка Артура: ,,Палац культури ,,Дружба народів” – осередок культурно-мистецького життя м.Черкаси” (10 клас, Черкаська СШ № 27 імені М.К. Путейка);

- Рожка Владислава: ,,Історико-краєзнавче дослідження трудової діяльності Григорія Кириловича Міхненка” (11 клас, Чигиринський НВК № 2 Чигиринської районної ради);

- Шевчук Аліни: ,,Лівобережний Версаль” (10 клас, Драбівський НВК Драбівської райради);

- Щербини Катерини: ,, Видатний інженер-фортифікатор Д. М. Карбишев у Шендерівці” (10 клас, Шендерівський НВК ,,Дошкільний навчальний заклад – ЗОШ І – ІІІ ст.” Корсунь-Шевченківського району).

 

 

Цьогорічний конкурс засвідчив розширення тематичної палітри учнівських досліджень, прагнення його учасників всебічно пізнати свій рідний край. Захист учнівських робіт показав належні дослідницькі навики авторів, їхнє уміння самостійно працювати з архівними матеріалами та науковою літературою, робити самостійні узагальнення та висновки. Крім того учасники конкурсу продемонстрували здатність публічно відстоювати свою думку і вести наукову дискусію.

Правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України щиро вітає учасників конкурсу, усіх членів Малої академії наук України, бажає їм міцного здоров’я, творчого натхнення, плідних краєзнавчих пошуків на благо рідного краю і своєї держави.

Голова журі – професор, директор навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького В.М. Мельниченко привітав переможців і призерів конкурсу і запросив на навчання до університету.

 

Четвертий обласний конкурс юних краєзнавців

Завершився Четвертий обласний конкурс юних краєзнавців Черкащини, який спільно проводили Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, обласний центр еколого-натуралістичної творчості та навчально-науковий інститут історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Конкурс проводився в секціях  МАН, у яких учні-слухачі,  кандидати в члени та дійсні члени Малої академії наук України підготували  науково-дослідницькі роботи з краєзнавчої тематики для участі у ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН.

Визначення переможців конкурсу здійснювалося під час проведення першого туру ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН – заочного оцінювання науково-дослідницьких робіт учнів членами журі відповідних секцій.

Переможцями конкурсу визначено:

 

У секції історичного краєзнавства:

 

1 місце    Нагаєвська Дарина Олександрівна, учениця 11 класу Золотоніської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 2 інформаційних технологій  Золотоніської міської ради, за роботу «Золотоніський сотник Константій Леонтович та його нащадки». Науковий керівник – Заїка Валентина Миколаївна, вчитель історії Золотоніської спеціалізованої школи  І-ІІІ ст. № 2 інформаційних технологій  Золотоніської міської ради.

1 місце    Рожко Владислав Русланович, учень 11 класу Чигиринського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2» Чигиринської районної ради, за роботу «Історико-краєзнавче дослідження трудової діяльності Григорія Кириловича Міхненка». Наукові керівники – Кравченко Олег Андрійович, вчитель історії, Рожко Любов Степанівна, вчитель світової літератури, керівник героїко-патріотичного Центру «Пам'ять» Чигиринського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2» Чигиринської районної ради.

         2 місцеКоцур Марія Іванівна, учениця 10 класу Іркліївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чорнобаївської районної рада, за «Культурно-освітнє та релігійне життя Чорнобаївщини в ХІХ - на початку ХХ ст.». Науковий керівник – Гармаш Валентина Федорівна, вчитель історії Іркліївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чорнобаївської районної рада.

2 місце –  Щербина Катерина Володимирівна, учениця 10 класу Шендерівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів» Корсунь-Шевченківської районної ради, за роботу «Видатний інженер-фортифікатор Д.М. Карбишев у Шендерівці». Науковий керівник – Троценко Валентина Олексіївна, учитель історії Шендерівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів» Корсунь-Шевченківської районної ради.

3 місце – Замулянець Ірина Миколаївна, учениця 10 класу Тальнівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 – гімназія» Тальнівської районної  ради, за роботу «Історія створення та робота шкільного музею «Шевченківська світлиця» як осередку громадсько-патріотичного виховання школярів». Науковий керівник – Нерубайська Любов Андріївна, вчитель української мови та літератури Тальнівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ст. №1 – гімназія» Тальнівської районної ради.

3 місцеКовальчук Діана Сергіївна, учениця 11 класу Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 Канівської міської ради, за роботу «Собор Успіння Пресвятої Богородиці – унікальна пам’ятка історії та культури». Науковий керівник – Чорна Вікторія Іванівна, вчитель історії Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 Канівської міської ради. 

3 27 02 2013

 

У секції археології:

 

1 місцеКоновал Катерина Сергіївна, учениця 10 класу Великохутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. імені  С.А. Куниці Драбівської районної ради, за роботу «Степові кургани на території Великого Хутіра». Науковий керівник – Тімофєєва Наталія Григорівна, вчитель історії Великохутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. імені  С.А. Куниці Драбівської районної ради.

2 місце  – Николенко Анна Петрівна, учениця 10 класу Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради, за роботу «Археологічні пам’ятки Золотонищини». Науковий керівник – Прітченко Аліна Володимирівна, учитель географії Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради.

         3 місцеВельбої Євген Вікторович, учень 9 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 28  Черкаської міської ради, за роботу «Археологія Черкас». Наукові керівники – Нераденко Тетяна Миколаївна, методист ЧОЦЕНТМАНУМ, кандидат історичних наук; Чорна Тетяна Володимирівна, учитель історії Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 28  Черкаської міської ради.

 

У секції етнології:

 

1 місце –  Глізнецова Анастасія Сергіївна,   учениця  11 класу Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3  – колегіум» Смілянської міської  ради, за роботу «Смілянська традиційна лялька». Науковий   керівник  –  Цапенко Ганна Олександрівна, вчитель історії Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 – колегіум» Смілянської міської  ради.

2 місцеГлушенкова Анастасія Вікторівна, учениця 11 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 27 імені М.К. Путейка Черкаської міської ради, вихованка ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси за роботу «Сережки Черкащини: історичний розвиток». Наукові керівники – Нераденко Тетяна Миколаївна, керівник гуртків ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, кандидат історичних наук, Заніздра Ірини Сергіївна, учитель історії Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 27 імені М.К. Путейка Черкаської міської ради.

3 місцеОнопа Валерія Василівна, учениця 9 класу Кам’янського еколого-економічного ліцею Кам’янської районної ради, за роботу «Художньо-декоративне оздоблення народного житла Черкащини». Наукові керівники – Шамрай Олександр Григорович, начальник відділу освіти Кам’янської районної державної адміністрації, вчитель історії  Кам’янської загально-освітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Кам’янської районної ради,  кандидат історичних наук; Безверха Тетяна Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель історії Кам’янського еколого-економічного ліцею Кам’янської районної ради. 

4 27 02 2013

У секції теології, релігієзнавства та історії релігії:

 

1 місце –  Марченко Ірина Юріївна, учениця 11 класу Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської районної ради, за роботу «Культ святих на українських землях та його відображення в народних іконах Чорнобаївщини». Науковий керівник – Чорненко Лариса Іванівна, учитель української мови і літератури Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської районної ради.

1 місцеШкуренко Анжеліка Валеріївна, учениця 11 класу Єрківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Катеринопільської районної ради, за роботу «Іконографія в українському малярстві (на матеріалах Катерино-пільського району): традиції і новації». Науковий керівник – Сторожук Галина Вікторівна, вчитель української мови та літератури Єрківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Катерінопільської районної ради.

2 місцеБардиш Яна Вікторівна, учениця 9 класу Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 – колегіум» Смілянської міської ради, за роботу «Сміла православна». Науковий керівник – Мачуський Сергій Олександрович, учитель історії Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 – колегіум» Смілянської міської ради.

2 місцеРак Владислав Юрійович, учень 11 класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Смілянської міської ради, за роботу «Духовність та духовний розвиток сучасної молоді (із досвіду життя спільноти села Куцівка Смілянського району Черкаської області)». Науковий керівник – Кавун Ірина Микллаївна, учитель історії і правознавства Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 Смілянської міської ради.

3 місцеРасулова Аліна Русланівна, учениця 9 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 імена М.К. Путейка Черкаської міської ради, вихованка ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, за роботу «Церква Успіння Пресвятої Богородиці в селі Медведівка Чигиринського району Черкаської області». Наукові керівники – Нераденко Тетяна Миколаївна – керівник гуртків ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, кандидат історичних наук, Заніздра Ірина Сергіївна, учитель історії Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 27 імена М.К. Путейка Черкаської міської ради.

3 місце  Ломачинський Богдан Геннадійович, учень 10 класу Скибинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради, за роботу «Значення православних монастирів Черкащини в становленні духовної культури України». Науковий керівник – Прохоренко Лариса Василівна, вчитель географії Скибинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради.

 

 У секції соціології:

 

1 місцеЧерненко Діана В’ячеславівна, учениця 10 класу Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської районної ради, за роботу «Вплив засобів масової інформації на соціалізацію молоді». Науковий керівник – Любива Ніна Григорівна, учитель історії Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської районної ради.

2 місцеОлійник Діана Олександрівна, учениця 9 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 27 імені М.К. Путейка Черкаської міської ради, вихованка ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, за роботу «Соціологічні дослідження в Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 27 імені М.К.Путейка». Наукові керівники – Рибалка Світлана Миколаївна, соціальний педагог Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 27 імені М.К.Путейка Черкаської міської ради; Нераденко Тетяна Миколаївна, керівник гуртків ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, кандидат історичних наук.

3 місце –  Бик Ірина Олегівна, учениця 9 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 28 Черкаської міської ради, вихованка ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, за роботу «Оцінка якості освіти для демократичного громадянства в Черкаській спеціалізованій школі № 28». Наукові керівники –  Нянько Олена Володимирівна, соціальний педагог Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 28 Черкаської міської ради; Нераденко Тетяна Миколаївна, керівник гуртків ПНЗ «ЦТКЕСУМ» міста Черкаси, кандидат історичних наук.

 

У секції педагогіки:

 

1 місцеГордієнко Сергій Юрійович, учень 10 класу Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської районної ради, за роботу «Формування соціальної компетентності на уроках трудового навчання та в гуртковій роботі М.І.Луценка». Науковий керівник – Следь Ірина Іванівна, учитель історії Чорнобаївської гімназії Чорнобаївської районної ради.

2 місце Федейко Валерія Вікторівна, учениця 10 класу Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради, за роботу «Козацька педагогіка». Науковий керівник – Мигаль Ольга Юріївна, учитель Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради.

3 місце –  Мороз Ірина Сергіївна, учениця 10 класу Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Н.Є. Брика Черкаської районної ради, за роботу «Розвиток освіти в селі Худяки (1862-1959)». Науковий керівник –  Кужим Сергій Петрович, учитель історії Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Н.Є. Брика Черкаської районної ради.

 

У секції географії та ландшафтознавства:

 

1 місце Бойко Дар’я Сергіївна, учениця 10 класу Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5 Шполянської районної ради, за роботу «Географічний центр України та центри інших територій». Науковий керівник – Браганець Тетяна Іванівна, вчитель географії Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5 Шполянської районної ради.

2 місце Цимбал Владислав Васильович, учень  11 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради, за роботу «Особливості формування сучасних антропогенних ландшафтів Маньківщини». Науковий керівник – Іщенко Олена Олександрівна, учитель географії Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради.

3 місцеСавченко Роксолана Вікторівна, учениця 11 класу Канівської гімназії імені Івана Франка Канівської міської ради, за роботу «Сучасний стан і можливості розвитку туризму та туристичної інфраструктури в м. Канів Черкаської області». Науковий керівник – Гордієнко Світлана Яківна, вчитель географії Канівської гімназії імені Івана Франка Канівської міської ради.

 

У секціях: геології, геохімії та мінералогії;

кліматології та метеорології; гідрології:

 

1 місцеТімець Анастасія Ігорівна, учениця 11 класу Уманської міської гімназії Уманської міської ради, за роботу «Геологічні особливості малих річок Уманщини». Науковий керівник – Бевз Тетяна Вікторівна, вчитель географії Уманської міської гімназії Уманської міської ради.

2 місце –  Максименюк Михайло Андрійович, учень 10 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради, за роботу «Вплив гідроморфологічної будови долини на гідрологічні характеристики річки Кищиха». Науковий керівник – Іщенко Олена Олександрівна, вчитель географії  Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради.

3 місце –  Мошой Ірина Віталіївна, учениця 10 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 13 Черкаської міської ради, за роботу «Сучасний стан та перспективи розвитку малої гідроенергетики в Черкаській області». Науковий керівник – Приступа Наталія Волдимирівна, учитель географії Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 13 Черкаської міської ради.