ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ НСКУ В ЧЕРКАСАХ

В Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 30 вересня – 1 жовтня відбулося засідання Президії правління Національної спілки краєзнавців України за участю голів регіональних організацій спілки. Як зазначив голова Національної спілки краєзнавців України О.П. Реєнт, місцем проведення такого заходу Черкащина обрана не випадково – адже тут  напрацьовано значний досвід організації краєзнавчої роботи.

1-09-10-2012

Головне питання порядку денного – обговорення пропозицій до Державної програми розвитку краєзнавства в Україні до 2025 року, яка буде внесена на розгляд уряду. У своїй доповіді голова НСКУ О.П. Реєнт акцентував увагу на посиленні дослідницько-пошукової та просвітницької роботи, підвищення дієвості краєзнавчих заходів. Внесені пропозиції будуть узагальнені і включені до Державної програми розвитку краєзнавства.

2-09-10-2012

Важливим розділом програми представники областей визначили шевченківську тематику, зокрема відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Вони закликали краєзнавців, членів творчих спілок, науковців і дослідників-аматорів, працівників освіти і культури, усіх, хто займається краєзнавчими дослідженнями і виховною роботою, активізувати вивчення і популяризацію спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами.

У Зверненні зазначено, що змістом цієї роботи і внеском у національну духовну скарбницю має стати участь у реалізації державної цільової програми ,,Шевченківський дім”, оновленні експозицій музеїв та музейних кімнат, шевченківських світлиць, проведення тематичних читань, літературно-краєзнавчих конкурсів та інших заходів з вшанування пам’яті Тараса Шевченка, які б стали складовою частиною всенародної Шевченкіани.

3-09-10-2012

На засіданні Президії гостро стояло питання про поліпшення організаційної роботи регіональних осередків Спілки, адже досі значна частина з них не завершила в установленому порядку своєї реєстрації, не веде належної роботи з обліку членів Спілки. Про це йшлося у виступах заступника голови правління Спілки Р.В. Маньковської та відповідального секретаря В.І. Дмитрука.

Учасники засідання Президії обговорили питання про вручення премії імені Дмитра Яворницького 2012 року, рекомендації до друку журналу ,,Краєзнавство” № 3 та інші питання.

Відбувся обмін досвідом роботи в регіонах України.

4-09-10-2012

Учасники заходу ознайомилися з експозиціями музею ,,Кобзаря”, обласного краєзнавчого музею, археологічного музею Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, роботою Національного історико-культурного заповідника ,,Чигирин” та історичними місцями Чигиринщини.

В роботі Президії взяв участь і виступив заступник голови Черкаської обласної ради В.П. Касян.