ЮВІЛЕЙ М.В. ПРИЛІПКО

22__2012__-_1У ці теплі травневі дні виповнилося 75 років від дня народження відомого краєзнавця і громадського діяча Марії Василівни ПРИЛІПКО.

Народилася Марія Василівна 23 травня 1937 року в селянській родині у селі Малі Канівці Чорнобаївського  району Черкаської області. Після закінчення історичного факультету Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка впродовж багатьох років працювала на педагогічній роботі – учителем Великобурімської, Великоканівецької, директором Малоканівецької та Красенівської загальноосвітніх шкіл Чорнобаївського району, інспектором районного відділу народної освіти, секретарем парткому радгоспу імені  Комінтерну.

Багато уваги приділяє вивченню історико-культурної спадщини рідного краю, веде активну просвітницьку роботу. Брала активну участь у підготовці матеріалів для тому ,,Історія міст і сіл УРСР. Черкаська область”(1972), автор нарису про районний центр Чорнобай.

За участі М.В. Приліпко створено музей історії села Красенівка, ведеться широка дослідницька робота з вивчення життєвого шляху шестиразового чемпіона світу, уродженця цього села Івана Піддубного. Наслідком багаторічної дослідницької роботи стали книги М.В. Приліпко ,,Іван Піддубний – сила України” та ,,Піддубних роду – немає переводу”, велика кількість публікацій в засобах масової інформації, які використовуються у просвітницькій роботі та навчально-виховному процесі в закладах освіти.

Важливе місце в краєзнавчій роботі М.В. Приліпко посідає робота з вивчення історії Чорнобаївщини. Вона – автор комплексного історико-краєзнавчого видання ,,Чорнобаївщина. Велична історія рідного краю” (2006). Веде активну роботу зі створення до 90-річчя утворення Чорнобаївського району книг з історії усіх населених пунктів.

Багаторічна праця М.В. Приліпко відзначена високими нагородами – орденом Трудового Червоного Прапора (1978), медалями ,,За трудову відзнаку” (1981) і ,,20 років незалежності України”(2011), знаком ,,Відмінник народної освіти України”, Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України. Лауреат обласних премій – краєзнавчої імені Максимовича (2007) та літературної імені Старицького (2010).

Рішенням президії Національної спілки краєзнавців України від 18 травня 2012 року М.В. Приліпко присвоєно звання ,,Почесний краєзнавець України”.

Свою ювілейну дату М.В. зустрічає в розквіті творчих сил і в натхненній праці. Сьогодні їй, як і завжди, притаманні такі риси характеру як товариськість, невимушеність у спілкування, уміння доводити розпочату справу до кінця.

Щиро вітаємо Марію Василівну з ювілеєм, висловлюємо вдячність за подвижницьку громадську роботу, бажаємо міцного здоров’я, творчої наснаги й успіхів на краєзнавчій та життєвій ниві.

Правління Черкаської обласної організації
національної спілки краєзнавців України