На сайті ,,Краєзнавча Черкащина – стотисячний відвідувач

На початку 2011 року в мережі Інтернет почав діяти створений  за сприяння Черкаської обласної ради веб-сайт Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Всі бажаючі, передусім вчителі, студенти, учні отримали можливість знаходити тут інформацію про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначні події і явища, що відбувалися на його території, життя і діяльність відомих людей Черкащини.

Увагу користувачів сайту привертають матеріали про пам’ятки історії, культури та природи краю, туристичний потенціал Черкащини. Крім того, на сайті є архівні документи, висвітлюється шкільне краєзнавство, огляди краєзнавчої літератури, пам’ятних дат місцевої історії. Багато цікавого можна почерпнути з таких рубрик як ,,Черкащина на карті України”, ,,Черкаська Шевченкіана”, ,,Літературно-мистецька палітра краю”, ,,Історія краю у світлинах”, ,,Топоніми Черкащини”. З матеріалів рубрики ,,Краєзнавчі новини” можна дізнатися про краєзнавчі пізнавально-виховні заходи, що відбуваються у містах і районах області.

Підготовку матеріалів для наповнення сайту здійснює обласна організація Національної спілки краєзнавців України, залучаючи до цієї справи ентузіастів краєзнавства – викладачів закладів освіти, працівників архівних установ, музеїв, історико-культурних заповідників, бібліотек, усіх, хто досліджує минуле і сучасне рідного краю.

Голова обласної організації НСКУ, кандидат історичних наук Василь Мельниченко зазначив: ,,Започаткуванням сайту вперше зроблена спроба подати й узагальнити інформацію про батьківщину Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка, історію і самобутню духовну культуру  нашого краю.  Цей своєрідний електронний літопис Черкащини і надалі нарощуватиме свій інформаційно-просвітницький потенціал, розширюватиме тематичні і хронологічні рамки, враховуючи запити й інтереси громадськості. Переконаний, що він формуватиме патріотичні якості, передусім молодого покоління, виховуватиме повагу до власної історії і людей, які її творять, та гордість за свій край і державу”.

За короткий час краєзнавчий сайт набув популярності серед користувачів інтернету, про що свідчить те, що 20 травня з його матеріалами ознайомився стотисячний відвідувач.

Валентин Лазуренко,
заступник голови облорганізації НСКУ