НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПРО ПОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917–1921 РР. НА ЧЕРКАЩИНІ

Відповідно до Указу Президента України про відзначення 100-річчя  Української революції 1917–1921 років в області розроблена програма підготовки та відзначення цієї дати. Вона передбачає комплекс заходів щодо увічнення на Черкащині пам’яті про події і визначні постаті Української революції, облаштування та благоустрій меморіальних місць.

В окремий розділ виділено інформаційні, науково-освітні та культурно-мистецькі заходи, зокрема видання навчальної та інформаційно-довідкової літератури, до підготовки якої долучилися Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Першим серед таких видань побачив світ навчальний посібник «Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.».  Його автор – голова Черкаської обласної організації НСКУ, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко.

 

ОБКЛ

 

Детальніше...
 

НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» – ПОНАД 400 ТИСЯЧ ВІДВІДУВАЧІВ

   На початку 2017 року число відвідувачів сайту «Краєзнавча Черкащина» (nsku.ck.ua) Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України досягло 400 тисяч. Нагадаємо, що 300-тисячний відвідувач був зафіксований 11 травня 2015 року.

    Відвідувачі сайту знайомляться з інформацією про історію рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, визначними подіями і явищами, що відбувалися на його території, життям і діяльністю відомих людей Черкащини. Окремі матеріали сайту розміщуються на сторінці облорганізації НСКУ у Фейсбуці.

Детальніше...
 

З Новим роком і Різдвом Христовим!

Шановні краєзнавці, земляки-черкащани!

 

11112

 

Щиро вітаємо Вас з Новим 2017 роком і Різдвом Христовим!

В минулому, непростомуроці, краєзнавці Черкащини гідно виконували свій патріотичний обов’язок на дослідницькій і культурно-освітній ниві. Зусиллями подвижників краєзнавства створені і побачили світ нові праці, присвячені історії краю, людям, які творили і продовжують творити добро на рідній землі.  Досліджені вами сторінки минулого є життєстверджуючою основою для виховання молодого покоління, сприяють формуванню у нього високих громадянських якостей, поваги до власної історії.

Зустрічаючи Новий 2017 рік, сподіваємося на добрі зміни, на мир і спокій у нашій державі. Нехай світлі новорічні і різдвяні свята сповнять наші серця радістю й надією, принесуть у кожну родину злагоду, добробут і благополуччя.

           Щасливого Нового року та щедрого Різдва!

Президія правління
Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 

100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

О.В. ТКАНКА

3

   23 грудня 2016 року виповнилося 100 років від дня народження Героя Радянського Союзу, професора Олександра Васильовича Тканка, який у 1953–1979 рр. був ректором Черкаського державного педагогічного інституту (нині – національного університету імені Богдана Хмельницького). Цій даті на Черкащині було присвячено низку заходів. Серед них – круглий стіл «Педагог, вчений, воїн», що відбувся в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 21 грудня.

Детальніше...
 

ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2016 РОКУ

SVP 8042 1001x505

   Вже третій рік поспіль церемонія вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича відбувається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. І це не випадково, адже бібліотека носить ім’я нашого славного земляка, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича.

   Цьогорічний конкурс на здобуття премії засвідчив розширення тематичної і жанрової палітри краєзнавчих досліджень Черкащини.

   Так, вперше конкурсна комісія розглядала і визнала переможцем в номінації окремих авторів хрестоматійне видання «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століть», яку підготував Станіслав Степенькін – науковий співробітник Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. Таке видання дасть змогу дослідникам працювати з унікальними історичними документами, вміщеними у цій книзі, і на цій основі створювати об’єктивний літопис історії рідного краю.

   Лауреатом в номінації авторських колективів стала книга «Незбагненна. Земна. Героїчна». Це теж одне з перших краєзнавчих видань біографічного спрямування і своєрідний внесок в «олюднення» історії краю. Серед 12 авторів цієї збірки публіцистично-документальних нарисів про долі видатних жінок Кам’янщини – Галина Таран, Таміла Чупак, Юрій Ляшко, Олександр Мушта, Людмила Туренко, Тетяна Джулай, Наталія Пугач.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 26