КРАЄЗНАВЧИЙ МЕДІАПРОЕКТ СМІЛЯНСЬКИХ ГІМНАЗИСТІВ - ПРИЗЕР МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

   

Медіапроект «Видатні вчені Черкащини» Смілянської гімназії імені В.Т. Сенатора здобув «срібло» Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

 

KALENDAR 1006x671

 

Детальніше...
 

ВИЙШЛА КНИГА "РЕТРО-ГРАД" БОРИСА ЮХНА З ІСТОРІЇ ПОВСЯКДЕННЯ ЧЕРКАС

   

   У музеї «Кобзаря» 1 червня відбулася презентація книги Бориса Юхна з дещо незвичною назвою «Ретро-град». Як і увесь творчий доробок відомого черкаського журналіста-краєзнавця, вона вирізняється своєю самобутністю – не є класичною історико-документальною працею, як не є і суто журналістською розповіддю про минуле. «Родзинка» книги полягає в тому, що в ній ще не зовсім далека офіційна історія Черкас суттєво доповнена маловідомими, або й зовсім невідомими фактами міського життя обласного центру наймолодшої в Україні області (1954–1979 рр.).

 

1

 

Детальніше...
 

ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ ОБЛОРГАНІЗАЦІЇ НСКУ

 

   28 квітня 2016 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася V звітно-виборна конференція обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

   Делегатів конференції привітав ректор університету, доктор економічних наук, професор О.В. Черевко, зазначивши, що сучасне краєзнавство є важливим і дієвим засобом національно-патріотичного виховання. Особливої актуальності набуває всебічне вивчення минулого нашого краю – Черкащини, унікального історико-культурного регіону держави, з яким пов’язано багато героїчних сторінок української історії.

Детальніше...
 

РЕЦЕНЗЕНТ ВИКРИВАЄ ПЛАГІАТОРА

   До правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України звернувся голова Лисянської районної організації «Витоки» доктор історичних наук, професор В.М. Щербатюк (Київ). Він повідомив, що цього року побачила світ книга О. Гаврилюка «За волю України! Лисянщина під час національно-визвольних змагань в 1917–1920-х роках у контексті загальноукраїнських подій».

   Відомий вчений і краєзнавець зазначив, що в цілому позитивний задум про написання книги скомпроментований автором, який при її підготовці вдався до відвертого плагіату, що є грубим порушенням професійної етики, а також права на інтелектуальну власність. Пропонуємо увазі користувачів сайту рецензію В.М. Щербатюка, опубліковану у фахових виданнях.

Шановний читачу, обережно: компіляція та плагіат

(Рецензія на книгу: Гаврилюк О. За волю України! Лисянщина під час національно-визвольних змагань в 1917 – 1920 х роках у контексті загальноукраїнських подій. – Вишгород: ПП Сергійчук М.І., 2015. – 440 с.)

   У видавництві «ПП Сергійчук М.І.» у червні 2015 р. з друку вийшла науково-популярна книга Олександра Гаврилюка. Праця видана за редакцією відомого в Україні та й за її межами доктора історичних наук, професора Володимира Сергійчука. Рецензент – кандидат історичних наук Станіслав Степенькін. Події про які йдеться у книзі охоплюють терени Лисянщини, Богуславщини, Звенигородщини, Канівщини, Катеринопільщини, Корсунщини, Тальнівщини та ін. Тому ми переконані, що в цих районах читачам буде цікава рецензія, тим більше, що книга уже поширюється в Україні, зокрема Черкащиною.

Детальніше...
 

ФЕОФАН БІЛЕЦЬКИЙ – ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2015 РОКУ

    21 жовтня 2015 року відбулося вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. За доброю вже традицією ця подія відбулася у науковій бібліотеці імені Максимович Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

     Відкриваючи захід голова правління обласної організації національної спілки краєзнавців України, професор В.М. Мельниченко зазначив, що висока нагорода присуджується відомим краєзнавцям з міст і районів області, які підготували і видали праці про славне минуле і сучасне Черкащини, зробили вагомий внесок у справу громадянсько-патріотичного виховання.

    Цього року лауреатом премії став добре знаний на Черкащині журналіст і краєзнавець Феофан Білецький із Звенигородки – автор книги «Розкажи мені, Тікичу. Буки від давніх часів до сьогодення». В ній автор висвітлює історію селища Буки на Маньківщині, де він народився і де пройшли його дитячі роки.

Фото 1

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 6 з 26