Краєзнавчі новини

voloshenko1

СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

На 82-му році пішов із життя відомий краєзнавець, невтомний дослідник історії рідного краю, почесний громадянин Монастирища і району Іван Іванович Волошенко. Обірвалася життєва дорога щирої і світлої людини, яскравої і непересічної особистості.

Його молодість припала на роки війни, в якій він – військовий льотчик, брав участь, удостоївшись високих бойових нагород. В повоєнні роки І.І. Волошенко працював у сфері культури і освіти, з них майже 20 років в Монастирищенському районному музеї, займався памяткоохоронною роботою. Доклав багато зусиль до організації районного і сільських краєзнавчих музеїв та поповнення їх експозицій.

Важливою справою життя для Івана Івановичабуло краєзнавство.Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стали видані на високому науковому рівні книги з історії Монастирищини від найдавніших часів і до сьогодення.Серед них – дослідження історії населених пунктів, розвитку  освіти,  культури, сільського господарства району, подій воєнного часу.

Внесок І.І. Волошенка у розвиок краєзнавчого руху відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, обласною краєзнавчою премією імені Михайла Мксимовича. Книги, як і все зроблене ним на краєзнавчій та просвітницько-виховній ниві, ще довго буде служити нинішнім і прийдешнім поколінням і рідному краю, який він любив понад усе.

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Іваном Івановичем Волошенком. Світла пам’ять про подвижника черкаського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Правління Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України

 

В ГОРОДИЩІ ПРЕЗЕНТОВАНО КНИГУ І УТВОРЕНО ОСЕРЕДОК СПІЛКИ КРАЄЗНАЦІВ

Городищина має славні краєзнавчі традиції. Тут завжди були люди, які досліджували і популяризували історію рідного краю, доносили до широкого загалу знання про героїчні і трагічні сторінки минувшини, про відомих земляків, які прославили свою «малу батьківщину», жили й творили в імя України, боронили її від ворога.

Краєзнавчо-пошукова робота в районі особливо активізувалася в роки незалежності – оновилися експозиції краєзнавчих музеїв і музейних кімнат, побачили світ нові книги та велика кількість публікацій  про історію краю, відкрилися маловідомі та замовчувані раніше її сторінки. Краєзнавчій тематиці присвячуються просвітницько-виховні заходи. Краєзнавство посідає гідне місце в навчально-виховному процесі як важливий засіб громадянсько-патріотичного виховання молодого покоління.

Детальніше...
 

З НОВИМ 2015 РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

29 12 2014 01

Детальніше...
 

ЗБЕРЕЖІМО МИХАЙЛОВУ ГОРУ!

Він, як природознавець, знав, що помре у 69 років: його дід прожив 69 років, батько також. У той день, 22 листопада 1873 року, сидячи у своїй хатині на Михайловій горі, видатний вчений-енциклопедист Михайло Максимович задивився на Дніпро і відійшов у вічність…

Теплого листопадового дня 2014 року група вчителів Золотоніської школи № 6 та Богуславецького НВК ім. М.О.Максимовича їхала до села Прохорівка, що на Канівщині, вклонитися могилі генія, який уславив наш край. Приєдналися до нас і вчителі Сушківської школи Канівського району. 

Детальніше...
 

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ МИХАЙЛА ПОНОМАРЕНКА

18 грудня 2014 року голова правління обласної організації НСКУ В.М. Мельниченко та член правління Г.М. Голиш у місті Золотоноша поклали квіти до могили Михайла Федоровича Пономаренка (1920–2010). Разом з ними пам’ять відомого краєзнавця вшанували голова Золотоніської районної ради В.П. Саранча, заступник золотоніського міського голови С.В. Суддя, директор Золотоніського державного краєзнавчого музею імені М. Пономаренка В.М. Ямборська.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 9 з 26