Краєзнавчі новини

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ КРАЄЗНАВЧОЇ

ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2015 РОКУ

 

  maksimovutch1З 1994 року на Черкащині існує обласна премія імені нашого відомого земляка Михайла Максимовича, яка спочатку була літературно-краєзнавчою, а згодом – краєзнавчою. Оголошено конкурс на здобуття премії імені Михайла Максимовича 2015 року в двох номінаціях – для окремого автора і авторського колективу. Участь в ньому можуть брати окремі автори та авторські колективи, що підготували в останні п’ять років вагомі краєзнавчі праці, які обов’язково стосуються Черкащини і мають важливе пізнавально-виховне значення. Мова видань – українська.

        Згідно умов конкурсу організація (установа), яка висуває кандидатуру автора чи авторського колективу, направляє до конкурсної комісії офіційне подання, належним чином оформлений протокол зборів чи засідання організації (установи), яка висуває дослідження, два примірники праці і рецензії та відгуки у пресі (якщо такі є) до 15 серпня 2014 року. Подання направляються за адресою: 18001, м. Черкаси, площа Слави 1, обласний краєзнавчий музей, з поміткою «Премія Максимовича: на конкурс».

 Конкурсна комісія

 

voloshenko1

СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

На 82-му році пішов із життя відомий краєзнавець, невтомний дослідник історії рідного краю, почесний громадянин Монастирища і району Іван Іванович Волошенко. Обірвалася життєва дорога щирої і світлої людини, яскравої і непересічної особистості.

Його молодість припала на роки війни, в якій він – військовий льотчик, брав участь, удостоївшись високих бойових нагород. В повоєнні роки І.І. Волошенко працював у сфері культури і освіти, з них майже 20 років в Монастирищенському районному музеї, займався памяткоохоронною роботою. Доклав багато зусиль до організації районного і сільських краєзнавчих музеїв та поповнення їх експозицій.

Важливою справою життя для Івана Івановичабуло краєзнавство.Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стали видані на високому науковому рівні книги з історії Монастирищини від найдавніших часів і до сьогодення.Серед них – дослідження історії населених пунктів, розвитку  освіти,  культури, сільського господарства району, подій воєнного часу.

Внесок І.І. Волошенка у розвиок краєзнавчого руху відзначений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, обласною краєзнавчою премією імені Михайла Мксимовича. Книги, як і все зроблене ним на краєзнавчій та просвітницько-виховній ниві, ще довго буде служити нинішнім і прийдешнім поколінням і рідному краю, який він любив понад усе.

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Іваном Івановичем Волошенком. Світла пам’ять про подвижника черкаського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Правління Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України

 

В ГОРОДИЩІ ПРЕЗЕНТОВАНО КНИГУ І УТВОРЕНО ОСЕРЕДОК СПІЛКИ КРАЄЗНАЦІВ

Городищина має славні краєзнавчі традиції. Тут завжди були люди, які досліджували і популяризували історію рідного краю, доносили до широкого загалу знання про героїчні і трагічні сторінки минувшини, про відомих земляків, які прославили свою «малу батьківщину», жили й творили в імя України, боронили її від ворога.

Краєзнавчо-пошукова робота в районі особливо активізувалася в роки незалежності – оновилися експозиції краєзнавчих музеїв і музейних кімнат, побачили світ нові книги та велика кількість публікацій  про історію краю, відкрилися маловідомі та замовчувані раніше її сторінки. Краєзнавчій тематиці присвячуються просвітницько-виховні заходи. Краєзнавство посідає гідне місце в навчально-виховному процесі як важливий засіб громадянсько-патріотичного виховання молодого покоління.

Детальніше...
 

З НОВИМ 2015 РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

29 12 2014 01

Детальніше...
 

ЗБЕРЕЖІМО МИХАЙЛОВУ ГОРУ!

Він, як природознавець, знав, що помре у 69 років: його дід прожив 69 років, батько також. У той день, 22 листопада 1873 року, сидячи у своїй хатині на Михайловій горі, видатний вчений-енциклопедист Михайло Максимович задивився на Дніпро і відійшов у вічність…

Теплого листопадового дня 2014 року група вчителів Золотоніської школи № 6 та Богуславецького НВК ім. М.О.Максимовича їхала до села Прохорівка, що на Канівщині, вклонитися могилі генія, який уславив наш край. Приєдналися до нас і вчителі Сушківської школи Канівського району. 

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 9 з 26