Краєзнавчі новини

dennezal

З Днем Незалежності!

   Сердечно вітаємо краєзнавців, усіх черкащан і гостей краю з Днем Незалежності України! Ця дата для кожного з нас уособлює торжество правди та історичної справедливості, адже наш народ віками прагнув до власної державності.

   Українці завжди мужньо боронили рідну землю, відстоювали людську гідність та право на вільний вибір. І нині Україна переживає складні часи. Ствердивши у 1991 році незалежність своєї держави, ми змушені відстоювати її суверенітет і територіальну цілісність в неоголошеній та підступній війні.

   Бажаємо краєзнавцям – справжнім патріотам рідного краю і держави, усім, для кого відродження історичної пам’яті і збереження культурної спадщини Черкащини стало справжнім покликанням і метою життя, міцного здоров’я, щедрої долі, сили і наснаги в усіх добрих справах.

   Впевнені, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави.

Президія правління Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 
ПРЕМІЮ ІМЕНІ МАКСИМОВИЧА НАРЕШТІ ВРУЧЕНО

     Ще у 1994 році за пропозицією черкаських письменників і краєзнавців обласна рада і облдержадміністрація заснували обласну літературно-краєзнавчу (з 2001 року – краєзнавча) премію імені видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Михайла Максимовича, уродженця Черкащини.

premiya maks1

     

Детальніше...
 
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ В ЛИСЯНСЬКИХ БУДИЩАХ

    3 травня 2015 р. у селі Будище Лисянського району Черкаської області відбулися заходи, присвячені перебуванню в цьому селі Тараса Григоровича Шевченка. Ініціатором їх проведення виступила професор, член Національної спілки краєзнавців України Т.І. Конончук, яка відгукнулась на пропозицію жительки села Будище Валентини Іванівни Трохименко щодо увічнення імені Т.Г. Шевченка в селі.

shevch lusyanka1

 Т. Конончук (виступає) та П. Засенко

Детальніше...
 
КОНФЕРЕНЦІЯ У ДРАБОВІ

foto1

 

Обласна організація Національної спілки краєзнавців надає практичну допомогу в організації дослідницько-пошукової та просвітницької роботи в містах і районах Черкащини.

Детальніше...
 

НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» 300-ТИСЯЧНИЙ ВІДВІДУВАЧ

Минуло чотири роки як в електронному інформаційному просторі зявився сайт «Краєзнавча Черкащина» як перша спроба подати й узагальнити інформацію про батьківщину Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка, історію і самобутню духовну культуру нашого краю. За цей час він здобув популярність серед громадськості.

11 травня 2015 року із матеріалами сайту ознайомився 300-тисячний відвідувач. Найбільшою популярністю користуються такі рубрики сайту як «Сторінки історії краю», «Черкащини славетні імена», «Краєзнавство в школі», «Черкаська Шевченкіана», «Черкащина на карті України», «Топоніміка Черкащини».

Серед окремих матеріалів, підготовлених краєзнавцями, своєрідними хітами стали «Топонімічні легенди і перекази Черкащини» та «Черкащина в описах іноземців» (М. Щербина), «Мотиви любові до рідного краю у творчості Т.Г. Шевченка» (С. Лячинський), «Памятки археології Черкащини» (Т. Нераденко), «Про географічний центр України» (В. Мельниченко). 

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 8 з 26