Краєзнавчі новини
ПРЕМІЮ ІМЕНІ МАКСИМОВИЧА НАРЕШТІ ВРУЧЕНО

     Ще у 1994 році за пропозицією черкаських письменників і краєзнавців обласна рада і облдержадміністрація заснували обласну літературно-краєзнавчу (з 2001 року – краєзнавча) премію імені видатного українського вченого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Михайла Максимовича, уродженця Черкащини.

premiya maks1

     

Детальніше...
 
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ В ЛИСЯНСЬКИХ БУДИЩАХ

    3 травня 2015 р. у селі Будище Лисянського району Черкаської області відбулися заходи, присвячені перебуванню в цьому селі Тараса Григоровича Шевченка. Ініціатором їх проведення виступила професор, член Національної спілки краєзнавців України Т.І. Конончук, яка відгукнулась на пропозицію жительки села Будище Валентини Іванівни Трохименко щодо увічнення імені Т.Г. Шевченка в селі.

shevch lusyanka1

 Т. Конончук (виступає) та П. Засенко

Детальніше...
 
КОНФЕРЕНЦІЯ У ДРАБОВІ

foto1

 

Обласна організація Національної спілки краєзнавців надає практичну допомогу в організації дослідницько-пошукової та просвітницької роботи в містах і районах Черкащини.

Детальніше...
 

НА САЙТІ «КРАЄЗНАВЧА ЧЕРКАЩИНА» 300-ТИСЯЧНИЙ ВІДВІДУВАЧ

Минуло чотири роки як в електронному інформаційному просторі зявився сайт «Краєзнавча Черкащина» як перша спроба подати й узагальнити інформацію про батьківщину Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка, історію і самобутню духовну культуру нашого краю. За цей час він здобув популярність серед громадськості.

11 травня 2015 року із матеріалами сайту ознайомився 300-тисячний відвідувач. Найбільшою популярністю користуються такі рубрики сайту як «Сторінки історії краю», «Черкащини славетні імена», «Краєзнавство в школі», «Черкаська Шевченкіана», «Черкащина на карті України», «Топоніміка Черкащини».

Серед окремих матеріалів, підготовлених краєзнавцями, своєрідними хітами стали «Топонімічні легенди і перекази Черкащини» та «Черкащина в описах іноземців» (М. Щербина), «Мотиви любові до рідного краю у творчості Т.Г. Шевченка» (С. Лячинський), «Памятки археології Черкащини» (Т. Нераденко), «Про географічний центр України» (В. Мельниченко). 

 

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ КРАЄЗНАВЧОЇ

ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2015 РОКУ

 

  maksimovutch1З 1994 року на Черкащині існує обласна премія імені нашого відомого земляка Михайла Максимовича, яка спочатку була літературно-краєзнавчою, а згодом – краєзнавчою. Оголошено конкурс на здобуття премії імені Михайла Максимовича 2015 року в двох номінаціях – для окремого автора і авторського колективу. Участь в ньому можуть брати окремі автори та авторські колективи, що підготували в останні п’ять років вагомі краєзнавчі праці, які обов’язково стосуються Черкащини і мають важливе пізнавально-виховне значення. Мова видань – українська.

        Згідно умов конкурсу організація (установа), яка висуває кандидатуру автора чи авторського колективу, направляє до конкурсної комісії офіційне подання, належним чином оформлений протокол зборів чи засідання організації (установи), яка висуває дослідження, два примірники праці і рецензії та відгуки у пресі (якщо такі є) до 15 серпня 2014 року. Подання направляються за адресою: 18001, м. Черкаси, площа Слави 1, обласний краєзнавчий музей, з поміткою «Премія Максимовича: на конкурс».

 Конкурсна комісія

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 8 з 26