Краєзнавчі новини

ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА 2016 РОКУ

SVP 8042 1001x505

   Вже третій рік поспіль церемонія вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича відбувається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. І це не випадково, адже бібліотека носить ім’я нашого славного земляка, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича.

   Цьогорічний конкурс на здобуття премії засвідчив розширення тематичної і жанрової палітри краєзнавчих досліджень Черкащини.

   Так, вперше конкурсна комісія розглядала і визнала переможцем в номінації окремих авторів хрестоматійне видання «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століть», яку підготував Станіслав Степенькін – науковий співробітник Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника. Таке видання дасть змогу дослідникам працювати з унікальними історичними документами, вміщеними у цій книзі, і на цій основі створювати об’єктивний літопис історії рідного краю.

   Лауреатом в номінації авторських колективів стала книга «Незбагненна. Земна. Героїчна». Це теж одне з перших краєзнавчих видань біографічного спрямування і своєрідний внесок в «олюднення» історії краю. Серед 12 авторів цієї збірки публіцистично-документальних нарисів про долі видатних жінок Кам’янщини – Галина Таран, Таміла Чупак, Юрій Ляшко, Олександр Мушта, Людмила Туренко, Тетяна Джулай, Наталія Пугач.

Детальніше...
 

У КАМ’ЯНЦІ ФЕДОРА ПЕТРОВИЧА ЛЮДНОГО ВІТАЛИ З 90-РІЧЧЯМ

IMG 0260 1001x691

 

   Відомому краєзнавцю, освітянину і публіцисту з Кам’янки Федору Петровичу Людному виповнилося 90 років. Свій ювілейний рубіж він зустрів сповненим оптимізму і творчого натхнення, в повсякденних турботах і невтомній праці на краєзнавчій ниві. Вагома дата застала його за роботою над черговою краєзнавчо-автобіографічною книгою «Здійснення мрій».

Детальніше...
 

ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ПРАВЛІННЯ

НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

 

 DSC0003 1001x666            11 жовтня 2016 року у залі засідань Національної спілки краєзнавців України (м. Київ, вул. Грушевського 4, оф. 212) відбулося засідання Президії правління НСКУ. 

Детальніше...
 

В УМАНІ ПРЕЗЕНТОВАНО КНИГУ ПРО НАДІЮ СУРОВЦОВУ

 

   В Уманському педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація монографії «Надія Суровцова (1896–1985): У пошуках втраченого часу». Її автори – кандидат історичних наук, професор, член НСКУ Ігор Кривошея та кандидат філологічних наук, доцент Людмила Якименко.

20160928 123853 1001x601

   У книзі досліджено життєвий і творчий шлях відомої української журналістки, письменниці, краєзнавця і громадсько-політичної діячки Надії Віталіївни Суровцової. Вона була заарештована у 1927 р. і зазнала майже тридцятирічних поневірянь у в’язницях і таборах. Після повернення в Україну вона продовжувала плідно працювати над мемуарами, автобіографічними творами, активно дописувала до газет, займалася науково-пошуковою роботою, працюючи в музеях.

Детальніше...
 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ «ГОРОДИЩИНИ СЛАВНІ ІМЕНА»

  

   28 вересня у читальному залі Городищенської районної бібліотеки імені В. Симиренка за участю представників органів влади, бібліотечних працівників району, ветеранів культурно-освітньої роботи, учнівської молоді відбулася презентація збірки «Городищини славні імена». Перше аналогічне видання побачило світ у 2011 році, цьогорічне (значно доповнене) – подарунок городищанам до 25-ї річниці Незалежності України. У книзі зібрано інформацію про видатних особистостей краю, які зробили значний внесок у розвиток району. Все їхнє життя та самовіддана праця на благо земляків є гідним прикладом для наслідування.

 

Книга Городище

 

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 6 з 29